Walencja zaprasza na baseny

Skomentuj (175)

zobacz więcej (22)

Ostatnie upały skłaniają do myślenia o odpoczynku nad wodą. Odkąd Wisła przestała być w Kazimierzu plażową atrakcją, pytanie o tego rodzaju wypoczynek nierzadko pozostawało bez odpowiedzi. Teraz pensjonat Folwark Walencja na Górach zaprasza na basen. Wszystkich chętnych. Nieodpłatnie.

Folwark Walencja na Górach. Zimą przychodziliśmy tu na lodowisko. Teraz właściciele zapraszają na odpoczynek nad wodą. Na placu za pensjonatem ustawiono basen dla dorosłych (13m x 7m x 1,25 m) i dzieci (4m x 6m x 0,4m). Oba zbiorniki posiadają automatyczny system filtracji wody i dozowania chemii. W czasie wakacji dzieciaki będą tu także miały możliwość nauki pływania pod okiem instruktora.

Obok basenów przygotowano boisko do piłki plażowej i plac zabaw dla dzieci „Strefa malucha”.

Na miejscu jest też restauracja, ogródek letni, napoje chłodzące w klubie Folwarczne Piwnice.

 

Kompleks rekreacyjny czynny od rana do zmierzchu.

 

Polecamy!


Fot. Z archiwum pensjonatu Folwark Walencja

 

Skomentuj


Dodane komentarze (175)

 • malkontent
 • tak sobie myślę
  @Pijany,w kazimierskiej aptece nikt nie kupuje lekarstw w niedzielę, bo jak już ktoś zachorował, to był u lekarza w Puławach i tam wykupił receptę.
  W Kazimierzu można wjechać od strony Nadrzecznej na Mały Rynek i tam zostawić samochód.Na skróty koło synagogi do apteki jest góra 70 metrów.
  Jadąc zaś od przychodni Lubelską zaparkować po jej lewej stronie. Gdzie jest problem?
 • pijany znad Grodarza
  tak sobie myślę 2012-07-11 09:35 Brawo dla policjanta, robi to co powinien!
  Miejsc parkingowych jest pod dostatkiem( koło betanek na Puławskiej,zielony parking na Kwaskowej) tylko tyłka 500 metrów nie chce się ruszyć"
  Miałem na mysli mieszkańców np. z Dabrówki , którzy np. chca wykupić lekarstwa. Na ul. Rynek stoi tablica: " nie dotyczy mieszkańćów" i co?. Nie ZAWŁASZCZYLI?
 • przedsiębiorca
  chory ojcze dyrektorze nie masz się kogo czepić?
  Zrób ty i termy i parkingi kto ci broni?
  Inna sprawa że gdyby tak się stało ze UM jakimś cudem porobiłby parkingi (duże i darmowe) to ci co maja prywatne zapłakaliby się na śmierć
 • o.dyrektor
  Tak jak czytam Wasze komentarze, to jedyna nadzieja, że Wielebny zbuduje termy na swojej działce :)
  Pewien Ojciec w Toruniu już dał przykład! Alleluja i do przodu!
 • chory
  @Pijany,w niedzielę to Przychodnia nie działa i chorzy jadą do Puław.
  W zwykłe dni to parkuje tam personel i pacjenci.
  Poza tym od czasu jak wielebny zezwolił na parking na pięknej niegdyś działce ze śliwkowym sadem i ulami pod drzewami, to pod przychodnię(od Nadrzecznej) niewiele osób zagląda.
 • tak sobie myślę
  Brawo dla policjanta, robi to co powinien!
  Miejsc parkingowych jest pod dostatkiem( koło betanek na Puławskiej,zielony parking na Kwaskowej) tylko tyłka 500 metrów nie chce się ruszyć
 • pijany znad Grodarza
  "Urzędnicy planowali, by rodziny z przynajmniej trójką dzieci miały zniżki na miejskie baseny i do muzeów. - Nie chcemy takiej jałmużny, czyli zniżki w 30-40 instytucjach, chcemy więcej - mówi Marek Banowski ze Stowarzyszenia Dużych Rodzin. Czego chcą? Na przykład: dostępu do buspasów i miejsca do parkowania "
  To w Poznaniu. A u nas?. Nie ma gdzie zaparkować. Nawet te 2 miejsca na ul. Rynek zostaly ZAWLASZCZONE, a policjant SZALEJE. Nieformalnie, takim DARMOWYM parkingiem stał sie plac przy Przychodni Zdrowia./ cały kraj, a co z chorymi?/
 • Szok
  Sracz za milion to jest coś !
 • Olek
  Dajcie spokój z basenami. Piszecie o inwestycjach rekreacyjnych w sąsiednich gminach ,mają sie czym pochwalić.My mamy super kibel,najbardziej wypasiony w Polsce. Jestem pewny że nikt nas w tym nie pobije.
 • a co w Kazimierzu???
  @Ulka: Piękne :) Jakby dodać parasol, to będzie kryty Basen!
 • Ulka
  Marudzicie, to może by dodać do tych basenów w Walencji jeszcze taki - przewoźny? ;-)
 • a co w Kazimierzu???
  Cytat:
  ..."Plaża nad zalewem w Janowicach.

  Na plaży nie brakowało turystów z całej Polski którzy przyjechali na weekend do Kazimierza i Janowca"...

  Niedługo, gdy powstanie większa baza turystyczna i atrakcje w Trzciankach, turyści nie będą musieli przyjeżdżać z Kazimierza:po prostu zamieszkają w Janowcu, tak jak już kilka lat temu przenieśli się do Nałęczowa!
 • a co w Kazimierzu???
  Basen Aquatonic Atrium Nałęczów

  Wodny kompleks z basenem Aquatonic o powierzchni 300m2 oferuje łóżka bąbelkowe, ławeczki perełkowe i jacuzzi. Masaż cząsteczkami powietrza dotlenia ciało, poprawia ukrwienie i rozluźnia mięśnie. Gejzery, dysze masujące i łabędzia szyja zapewniają głęboki masaż ciała, rozluźniają mięśni, wzmacniają i dodają witalność. Do dyspozycji Gości są również tory do pływania i sztuczna rzeka, oraz sauny sucha i mokra.

  Basen Atrium czynny codziennie od 9:00 do 23:00 (ostatnie wejście o 22:00)
 • malkontent
  No i co malkontenci.Jak widać Janowiec potrafi docenić znaczenie inwestorów! Cytat ważny-Poza tym dostaliśmy duże wsparcie od gminy, która zmieni plan zagospodarowania przestrzennego. W Kazimierzu nie można tego oczekiwać – mówi Wicher.
  My w mieście mieliśmy też szanse,Inwestycje na Okalu, czy w kamieniołomach,Centrum Filmowe i ośrodki jeździeckie. Niestety grubiaństwo zdominowało zdrowy rozsądek.
 • a co w Kazimierzu???
  CYTAT:
  ..."Mają one przyciągać przede wszystkim turystów, którzy przyjeżdżają do położonego po drugiej stronie Wisły Kazimierza Dolnego. – Lokalizacja jest równie atrakcyjna, a działki znacznie tańsze. Poza tym dostaliśmy duże wsparcie od gminy, która zmieni plan zagospodarowania przestrzennego. W Kazimierzu nie można tego oczekiwać – mówi Wicher."...
 • a co w Kazimierzu???
  Rodzinny park rozrywki „Magiczne Ogrody" powstaje koło Janowca. Rocznie chce przyjąć 150 tys. turystów.

  Na działce w Trzciankach koło Janowca trwają już prace ziemne. Powstaje tu park rozrywki „Magiczne Ogrody". Motywem przewodnim będą postaci z baśni: smoki, elfy, wróżki, krasnoludki... Wszystkie baśniowe stwory znajdą się w ogromnym parku botanicznym z dużą ilością zieleni.

  Inwestorzy na budowę parku dostali dofinansowanie z Unii – blisko 2 miliony złotych. I zastrzegają, że nie zamierzają kopiować pomysłów z Bałtowa, najbardziej znanego parku rozrywki w tej części Polski.

  – To będzie zupełnie coś nowego i innego – mówi Adam Wicher, jeden z udziałowców spółki Fun Park, która buduje „Magiczne Ogrody".

  Mają one przyciągać przede wszystkim turystów, którzy przyjeżdżają do położonego po drugiej stronie Wisły Kazimierza Dolnego. – Lokalizacja jest równie atrakcyjna, a działki znacznie tańsze. Poza tym dostaliśmy duże wsparcie od gminy, która zmieni plan zagospodarowania przestrzennego. W Kazimierzu nie można tego oczekiwać – mówi Wicher.

  – Park jest po projektem, który wpisuje się w plan rozwoju gminy. Zmieniamy plan zagospodarowania, bo chcemy przyciągnąć więcej tego typu inwestycji – mówi Tadeusz Kocoń, wójt Janowca.

  I chyba się uda. Bo równocześnie do drugiej podobnej inwestycji w gminie – w Oblasach – przymierza się jeszcze jeden inwestor. Ten stawia na nieco inne atrakcje – zamierza zbudować dom odwrócony (kominem do dołu) oraz dom pasywny, który nie potrzebuje do funkcjonowania energii elektrycznej.

  – Czekamy na zmianę planu zagospodarowania – mówi Dariusz Munio, przedsiębiorca z Warszawy. – A kiedy będziemy mieli podstawy prawne do rozpoczęcia budowy, potrwa ona od 6 do 9 miesięcy – dodaje.

  „Magiczne Ogrody" mają być gotowe w maju przyszłego roku. Inwestor optymistycznie szacuje ilość turystów, którzy mogą skorzystać z atrakcji: 150 tys. osób rocznie.

  Również za rok ma być skończona gotowy po przebudowie należący do gminy zalew w pobliskich Janowicach. Pięknie położony w lesie zbiornik ma stać się perełką dla turystów, którzy lubią wypoczynek nad wodą. Wójt liczy, że dzięki wszystkim tym inwestycjom zarabiać zaczną także przedsiębiorczy mieszkańcy gminy. – Zaczniemy żyć z turystyki. Bo przecież będzie potrzeba znacznie więcej punktów gastronomicznych i noclegowych – cieszy się Tadeusz Kocoń.
 • anna
  Już prawie, nad miasteczkiem czarne chmury.Wczoraj o 19.00 zaczęła się ulewa, zwinęło trochę asfaltu z dróg i wole,szkody wielkie.
 • Ulka
  @anno, czyli znowu leje? ;-)
 • anna
  dziś chyba padł rekord upałów miasteczku, na moim termometrze 35 stopni C w cieniu,a wilgotność 100%.

Mapa

Hotele

Folwark Walencja


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę