W święta sprowadzą się do Kazimierza?

Skomentuj (30)
Byłej parze prezydenckiej powodzi się nie najgorzej. Nie tak dawno kupili apartament w Wilanowie, jednej z najdroższych dzielnic Warszawy, a kilka dni temu sfinalizowali zakup domu w Kazimierzu Dolnym. Willa warta jest, bagatelka, 800 tysięcy dolarów, czyli około 2 mln złotych!

Państwo Kwaśniewscy zażądali, by dotychczasowa właścicielka willi Maryla Jaworska (63 l.) wyprowadziła się z niej do końca tego tygodnia. Czyżby była para prezydencka planowała spędzić święta wielkanocne w swoim najnowszym nabytku? Wiele wskazuje, że tak.

Trzydziestoletnia willa do remontu

A jeżeli nawet Jola i Olek nie przyjadą do Kazimierza na święcenie jajek, pojawią się tam zaraz po lanym poniedziałku, żeby rozpocząć remont generalny domu. Trzydziestoletnia willa, choć niezwykle okazała, wymaga dużych inwestycji.
Dom jest nieocieplony. Przez ostatnie lata był niedogrzany, więc pierwszą rzeczą, z którą para prezydencka będzie musiała się zmierzyć, jest pozbycie się uporczywego, ostrego zapachu wilgoci. W domu trzeba wymienić dach, przeprowadzić remont łazienek. Odświeżyć go.

Biedermeiery za pół miliona

Willa prezydencka jest ogromna. Ma ponad 400 metrów. Dom ma dwa poziomy i poddasze, na którym znajduje się jeden pokój. Na parterze jest ogromna jadalnia urządzona biedermeierami, wartymi 500 tysięcy złotych. Meble te, jak ustaliliśmy, zostaną w domu.

Szczegóły transakcji owiane są tajemnicą. Nam udało się jednak dotrzeć do osoby, która również była zainteresowana kupnem domu. Spotkała się z właścicielką. Maryla Jaworska oszacowała wartość willi i działki na 800 tysięcy dolarów. Do negocjacji nie była skora, mimo że nieruchomość usiłowała sprzedać już od kilku lat.

Mieszkańcy już liczą zyski

Mieszkańcy Kazimierza z nowych sąsiadów bardzo się cieszą. Mówią, że podniesie się prestiż miasteczka, więcej będzie ściągało tu turystów, więc i ceny za kwatery wzrosną, a z wynajmu pokoi żyje duża część tubylców. Marek Sosik (80 l.) ma nadzieję, że nowi właściciele domu będą otwarci. Przystaną na drodze, porozmawiają, zapytają o zdrowie.

Już się cieszą z takich sąsiadów

Janina Górecka mieszkanka Kazimierza
- Cieszę się, że wprowadzą się tu państwo Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy. Może wreszcie znajdą się pieniądze na inwestycje, bo ten nasz Kazimierz taki zaniedbany. Droga na Góry dużą część roku nie jest przejezdna.


Zenon Borowicz
Super Express

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę