W Kazimierzu 40km/h

Skomentuj (11)

Kolejny sezon turystyczny tuż tuż. Niesie on ze sobą pewne zmiany. Również te związane z organizacją ruchu drogowego. Wraz z nadejściem wiosny, na terenie całego miasta zaczyna obowiązywać strefowe ograniczenie prędkości do 40km/h.

Wraz z początkiem marca na drogach dojazdowych, wlotach do Kazimierza Dolnego, pojawiły się znaki drogowe informujące kierowców, iż wjeżdżając do Miasteczka należy zdjąć nogę z gazu i zwolnić do 40km/h. To strefowe ograniczenie prędkości obowiązujące na terenie całego miasta.

- W Kazimierzu Dolnym jest strefa ograniczonej prędkości – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Jadąc przez miasto samochód nie powinien poruszać się szybciej niż 40km/h. Oprócz tego w całym mieście obowiązuje zakaz parkowania w miejscach innych niż wyznaczone. Na drogach powiatowych nowe znaki informujące kierowców o ograniczeniu prędkości już są. Niebawem pojawią się one także na drogach gminnych.

Oprócz powolnego poruszania się po Kazimierzu, pamiętać należy także o zakazie parkowania „gdziekolwiek”. Na terenie miasta parkować można tylko w wyznaczonych miejscach oraz we wtorki i piątki na Rynku Dużym, ale tylko do godziny 12.00.

- Chcieliśmy uporządkować organizację ruchu w mieście – mówi inż. Łukasz Ciupa, kierownik Sekcji Dróg i Mostów z Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. – Stąd te zmiany i ograniczenia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • Zdzisław.
  Nie wiem czy nie lepiej zwrócić uwagę na wałęsających się bez żadnego sensu turystów niż ograniczać prędkości samochodów. A to wiąże się z wydłużeniem przejazdu przykładowo od wjazdu od strony Opola do końca ulicy chyba Puławskiej. Ile dodatkowo wyemituje taki pojazd spalin.
 • Liv
  Jestem ciekawa czy faktycznie z tym parkowaniem będzie w końcu porządek! Ul. Krakowska woła o "pomstę do nieba"! Ale nie tylko! Czy na prawdę nie ma żadnej możliwości, żeby się tymi sprawami zająć! Pracuję w Kazimierzu ponad 10 lat, dojeżdżam własnym samochodem. Pierwsza sprawa w sezonie zaparkowanie graniczy z cudem! Po drugie szlak mnie trafia jak od lat obserwuje zachowanie służb - turysta pod studnie na Rynek może przykladowo wjechać i zaparkować a dostanie tylko wezwanie na posterunek w celu złożenia wyjaśnień! Miejscowy (LPU, LOP) od razu dostaje mandat chociaż często zmuszony jest do złamania przepisu bo "turysta" może wszystko - cytuję słowa usłyszane kiedyś podczas "obchodu" wokół Rynku dwóch funkcjonariuszy: " tego to nie ruszajmy bo nie wiadomo kto to może być"- piękne audi na warszawskiej rejestracji pięknie zaparkowane centralnie na zakazie! No ludzie!!! Następna sprawa, w sezonie podczas weekendów kiedy miasteczko oblegane jest tłumami próżno szukać służb porządkowych - Rynek obstawiony motocyklami, turyści przechodzą przez jezdnie jak chcą i gdzie chcą, samochody poparkowane tragicznie, totalny chaos! I tak się kręci wszystko samo bez kontroli. Co roku ten sam problem bo tak są ludzie przyzwyczajeni! Tu nie pomogą same znaki jeśli nie będzie komu sprawdzić czy nakazy/zakazy są przestrzegane albo będzie się sprawdzać jak do tej pory! Gadać to sobie można! Trzeba działać!
  • Jaa
   Liv aż mi łzy pociekły jak przeczytałem twój wpis
 • rafik
  Na Nadrzecznej mało kto jedzie wolniej niż 70km/h.
 • Liko
  Czyli co, już na wisłostradzie trzeba jechać w żółwim tempie mimo, że widoczność tam doskonała??
 • obywatel
  To się Kiljan wścieknie hehe
 • raf
  samo ustawianie znaków nic nie pomoże dopóki naród polski nie zacznie ich przestrzegać, więc osobiście nie widzę w tym żadnego sensu, tym bardziej w miasteczku gdzie nie ma sekcji Ruchu Drogowego która by to egzekwowała.
  • pijany znad Grodarza
   mowisz, brakuje " sekcji ruchu". Nie ma też ABW, BOR, MON i takich innych.
   ps. i po co było likwidować ORMO d/s ruchu drogowego ?
 • tym
  Proponuję 10 km/h . Jeszcze bardziej "uporządkujecie organizację ruchu".
  A później zdziwienie że ludzie nie przestrzegają.
 • Anon
  Czy Wawer Krzysztof pelnomocnik komitetu wyborczego Pana Burmistrza moze wyjasnic jak ten temat byl planowany w programie wynorczym komitetu? zdaje sie ze jakos inaczej ale gdzie programu szukac?
 • pijany znad Grodarza
  " Chcieliśmy uporządkować organizację ruchu w mieście - mówi inż. Łukasz Ciupa, kierownik Sekcji Dróg i Mostów z Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. - Stąd te zmiany i ograniczenia."
  A wcześniej, jak było ? Przecież te same znaki OBOWIAZYWAŁY.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę