W co inwestuje gmina?

Skomentuj (12)

zobacz więcej (6)

Do końca roku pozostało już nieco ponad trzy miesiące. Jednak prace budowlane i remontowe w gminie Kazimierz trwają i są planowane. W co inwestuje gmina? Jakie są najbliższe plany? O tym  poniżej.

Choć w ostatnich latach w gminie Kazimierz największą i bez wątpienia najważniejszą inwestycją jest budowa szkoły, nie oznacza to, że poza tymi pracami nie dzieje się nic. Bo chociaż środków finansowych za dużo nie ma, lista zadań do realizacji wciąż rośnie. I choć małymi kroczkami, ale trzeba iść naprzód. Na jednym z ostatnich posiedzeń Rady Miejskiej, radni zostali poinformowani o tym, jakie prace są prowadzone obecnie na terenie gminy. Przedstawione zostały także plany na najbliższą przyszłość.

Z przedstawionych informacji wynika, że pojawią się chodniki, m.in. w Bochotnicy, Dąbrówce, Cholewiance i Parchatce oraz nowe nawierzchnie dróg. Jednym z zadań, które powoli dobiega końca, jest przebudowa dróg powiatowych: Cholewianka – Jeziorszczyzna.

 – Zadanie realizowane jest wspólnie z powiatem – mówi Artur Pomianowski, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. – Inwestycja jeszcze nie jest zakończona. Prace trwają.

Przed nami jeszcze modernizacja i utwardzanie kilku dróg, m.in. w Dąbrówce oraz w Bochotnicy. W bardziej odległych planach budowa drogi z Parchatki do Zbędowic. W tym przypadku przygotowywana jest dokumentacja.

- Trudno powiedzieć, czy będziemy to zadanie realizować ze środków własnych, czy też starać się o jakieś dofinansowanie – mówi Artur Pomianowski. – Póki co jest przygotowywana dokumentacja. Nie wiemy też dokładanie, jakie będą koszty, ale pewnie powyżej 1 mln zł.
W centrum Miasteczka trwa modernizacja chodników. Wokół budowanego właśnie placu zabaw pojawi się także nowa nawierzchnia.

- Samorząd Mieszkańców przeznaczył 25 tys. na ten cel a gmina dołożyła kolejne 25 tys. – mówi Artur Pomianowski. – Ale był wielki problem ze znalezieniem wykonawcy na tak niewielkie odcinki. W końcu jednak udało się.

W sumie jednak na ten cel przeznaczono 60 tys. zł, czyli 10 tys. zł więcej niż początkowo zakładano. Przyczyną zwiększenia kwoty jest dodatkowy odcinek chodnika, prowadzący przez skwerek wzdłuż Grodarza.

Kolejne zadanie to modernizacja drogi gminnej Skowieszynek – Witoszyn, czyli na tzw. Więgiercu.

- W tym roku będzie to odcinek o długości 200 m – mówi Artur Pomianowski. – Tylko tyle, bo możemy go wykonać tylko do granicy obrębu danego sołectwa. Nie możemy jej przekroczyć.

Oczywiście potrzeb jest dużo więcej.

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Czarek
  Właśnie tak jak napisał Piotrek tak jak na zdjęciach wygląda oczyszczenie i udrożnienie rowów w okolicach Cmentarza Wojsk Radzieckich.
 • Piotrek
  Oto tak wyglądają odkopane rowy koło Cmentarza.
 • John
  Dlaczego nie jest planowany chodnik w stronę Korzeniowego Dołu.Tylu turystów przemieszcza się w tym kierunku i muszą uciekać przed różnymi pojazdami.
 • Kamil
  Żenada
  1.Szkoła
  2.Chodnik i kładka nad Bystrą w Bochotnicy
  3.Wybrukowanie Korzeniowego Dołu
  4.Remont Drogi Kazimierz Dolny-Jeziorszczyzna
  5.Itp.
  Prawo Panie Burmistrzu i brawo dla Radnych.
 • Ciekawski
  Jak nazwać wytyczenie miejsca na przystanek autobusowy centralnie w bramie wjazdowej do czyjejś posesji ,przystanek Jeziorszczyzna kierunek Opole Lubelskie. Oj przyda się tabliczka BRAMA WJAZDOWA NIE ZOSTAWIAĆ
 • Mieszkaniec
  Remont Drogi Kazimierz Dolny-Cholewianka - Jeziorszczyzna to totalna fuszerka, brak przepustów rowy wprawdzie odkopane ale zamknięte woda przy opadach nie będzie miała gdzie spływać. Nie wspomnę już że turyści dalej będą ryzykować życiem zanim dostaną się na Cmentarz Żołnierzy Radzieckich. Lepiej było nic nie robić niż wydać tyle pieniędzy bez sensu.
 • Żołnierz
  Dlaczego przy remoncie drogi w kierunku Jeziorszczyzny nie pomyslano o chodniku do cmentarza? To bardzo niebezpieczny odcinek.
 • Leko
  Tragedia gminy bo tragiczny burmistrz i takie pierdzenie że kawałek chodnik czy drogi się zrobi... w dodatku z powiatem.
 • Ciekawski
  A co z odcinkiem drogi w Jeziorszczyznie od nr. 7a do konca drogi powiatowej w kierunku Usciaza ,jakie są plany?bo jak narazie to czerwona linia na asfalcie i malo wygodny uskok .
 • realista
  Po co wywalac pieniądze na kolejne projekty? Podobno dla połowy Kazimierza jest dokumentacja-i co z tego? Czysty PR... Ileż to już projektów zrobiono, które nie doczekały się realizacji.
 • Ratatuj
  Ależ się dowiedzieliśmy... bardziej odległych planach budowa drogi z Parchatki do Zbędowic. Jak należy to rozumieć. ... Taki bełkot, że niby coś się robi.
 • Janek Pachnucy
  Witam serdecznie gdzie dokładnie będzie ten chodnik w Cholewiance i Dąbrówce. Proszę szanowną Redakcję o więcej informacji.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę