W Synagodze Się Gra!

Trójka wybitnych instrumentalistów i osobowości muzycznych wystąpi w kazimierskiej synagodze w wyjątkowym programie inspirowanym muzyką Żydów aszkenazyjskich.  Się Gra wystąpi w Kazimierzu 22 sierpnia w ramach Pardes Festival.

Zespół Się Gra słynie z wykonywania muzycznych fuzji: motywów zaczerpniętych z folkloru Lublina i okolic, ale też odległych regionów Słowiańszczyzny. Ma w repertuarze muzykę żydowską i cygańską, grają oberka, krakowiaka, żydowskiego frejlacha i bałkańskie hora.

Koncert w kazimierskiej Synagodze będzie wyprawą w przestrzeń muzyczną Żydów aszkenazyjskich, w której członkowie zespołu poruszają się w sposób absolutnie swobodny, z wielkim znawstwem muzycznej tradycji Żydów tej części Europy, wrażliwością i umiejętnością twórczego przetworzenia tradycyjnych brzmień w nowoczesną opowieść o nieistniejącym świecie żydowskim.

Skład zespołu Się Gra:

Jarosław Adamów - klarnet, flety, darabuka, lira korbowa, kawal, śpiew
Robert Brzozowski - kontrabas, śpiew
Bartłomiej Stańczyk – akordeon, kapsluwa krzczonowska, śpiew

Zapraszamy do Synagogi 22 sierpnia o godz. 19.00.

Rezerwacja i sprzedaż biletów w Kawiarni Galeria, Rynek 8 | tel. 81-88-10632 | bilet 35 zł | na godzinę przed koncertem w synagodze | ul. Lubelska 4 |


Tekst: Aleksandra Markiewicz

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę