W Kazimierzu pożegnano Teresę Wiśniewską

Skomentuj (5)

W Kazimierzu pożegnano Teresę Wiśniewską emerytowaną wieloletnią nauczycielkę zawodu w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

W piątek 1 lutego zmarła Teresa Wiśniewska, wieloletni nauczyciel zawodu w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. To ona wraz z mężem Eugeniuszem tworzyła i prowadziła od 1980 r. w Koszczycu kierunek wikliniarsko – koszykarski.

- Szkoła, młodzież, wiklina – to moje życie – czytamy w jej wspomnieniach zamieszczonych w okolicznościowej książce „Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym 1918 - 2008”.

W czasie swojej ponad dwudziestoletniej pracy w szkole wykształciła wiele pokoleń wikliniarzy. Angażowała się także w działalność Stowarzyszenia Twórców Ludowych Koła w Kazimierzu Dolnym, którego była aktywnym członkiem.

4 lutego żegnali ją uczniowie, koledzy z pracy, sąsiedzi, kazimierzacy.

 

Spoczęła na kazimierskim cmentarzu parafialnym.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Gość
  Co się stało z tą Esterką? Budynek się zawalił ze starości, czy coś się wydarzyło?
 • pijany znad Grodarza
  Szczere kondolencje, ale nie mogę się powstrzymać widzac na fotografii PŁOT Esterki.
  Zgroza. Jak możemy się na to godzić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
  • ,,,
   Może nie tutaj o prywatnym płocie!
  • pijany znad Grodarza
   Napisałem, że "nie wytrzymalem". Ten PŁOT niweczy wszystko co w centrum Kazimierza. Uwłacza otoczeniu, w tym konduktom pogrzebowym.

   Jak to jest?. Sprzedajac Esterke , w umowie było wielu obwarowań, w tym nakreślony był czas , który miał gwarantować,że RUINA będzie uporzadkowana. W okresie tym w prowadzono handel kogutami i dewocjonaliami co już naruszało p[rawo. Handel siĘ skończył a RUINA z fatalnym ogrodzeniem STOI. Kiedy jej kres ?. Odpowiem. Dopóty, dopóki o tym nie będziemy pisać PRZY KAŻDEJ SPOSOBNOŚCI, kiedy to aktualne fotografie ukazuja bezprawie i dramat miejsca.
  • somsiad
   Pijany a twoj nie lepszy

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę