Zmarła wieloletnia nauczycielka z Dąbrówki

Zmarła wieloletnia nauczycielka i wychowawczyni wielu pokoleń uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z siedzibą w Dąbrówce Józefa Rodzik. Msza żałobna w kazimierskiej farze zostanie odprawiona 22 stycznia o godzinie 14.00.
Józefa Rodzik (ur. 4.05.1938 r - zm. 19.01.2020 r.) z wykształcenia była polonistką. Swoją pracę zawodową rozpoczęła w 1956 r. w Szkole Podstawowej w Skowieszynku jako osiemnastolatka. Dziesięć lat później przeszła do Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, gdzie pracowała już do emerytury. Ziemi Kazimierskiej poświęciła całe swoje życie zawodowe jako nauczyciel, wychowawca i zaangażowany społecznik. Oprócz pracy dydaktycznej w szkole przez wiele lat prowadziła dla dzieci drużynę harcerską, a dla starszych mieszkańców wsi – żeński zespół śpiewaczy. Za swoją pracę dydaktyczno – wychowawczą była kilkakrotnie wyróżniana i odznaczana.
- Wiele pokoleń młodych ludzi przygotowała do dalszego kształcenia i samodzielnego życia. Przez 35 lat swojej pracy cieszyła się szacunkiem i autorytetem wśród uczniów, ich rodziców, koleżanek i kolegów nauczycieli – wspominają Józefę Rodzik jej koleżanki emerytowane nauczycielki i dyrektorki szkoły w Dąbrówce Danuta Dziewońska i Marianna Dzikowska. – Zawsze służyła nam radą i pomocą, mogliśmy liczyć na jej serdeczność i życzliwość. Zawsze witała nas uśmiechem, umiała dzielić z nami radości i smutki. Pamiętamy anegdotki i różne opowieści, którymi nas rozbawiała. Imponowała i nadal imponuje nam jej szeroka wiedza i aura ciepła, jaką tworzyła wokół siebie. Będzie nam tego wszystkiego bardzo brakowało.
Józefa Rodzik zmarła w wieku 81 lat. Msza żałobna w kazimierskiej farze zostanie odprawiona 22 stycznia o godzinie 14.00.

Fot. z archiwum Marianny Dzikowskiej

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę