Zmarła wieloletnia nauczycielka z Dąbrówki

Zmarła wieloletnia nauczycielka i wychowawczyni wielu pokoleń uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z siedzibą w Dąbrówce Józefa Rodzik. Msza żałobna w kazimierskiej farze zostanie odprawiona 22 stycznia o godzinie 14.00.
Józefa Rodzik (ur. 4.05.1938 r - zm. 19.01.2020 r.) z wykształcenia była polonistką. Swoją pracę zawodową rozpoczęła w 1956 r. w Szkole Podstawowej w Skowieszynku jako osiemnastolatka. Dziesięć lat później przeszła do Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, gdzie pracowała już do emerytury. Ziemi Kazimierskiej poświęciła całe swoje życie zawodowe jako nauczyciel, wychowawca i zaangażowany społecznik. Oprócz pracy dydaktycznej w szkole przez wiele lat prowadziła dla dzieci drużynę harcerską, a dla starszych mieszkańców wsi – żeński zespół śpiewaczy. Za swoją pracę dydaktyczno – wychowawczą była kilkakrotnie wyróżniana i odznaczana.
- Wiele pokoleń młodych ludzi przygotowała do dalszego kształcenia i samodzielnego życia. Przez 35 lat swojej pracy cieszyła się szacunkiem i autorytetem wśród uczniów, ich rodziców, koleżanek i kolegów nauczycieli – wspominają Józefę Rodzik jej koleżanki emerytowane nauczycielki i dyrektorki szkoły w Dąbrówce Danuta Dziewońska i Marianna Dzikowska. – Zawsze służyła nam radą i pomocą, mogliśmy liczyć na jej serdeczność i życzliwość. Zawsze witała nas uśmiechem, umiała dzielić z nami radości i smutki. Pamiętamy anegdotki i różne opowieści, którymi nas rozbawiała. Imponowała i nadal imponuje nam jej szeroka wiedza i aura ciepła, jaką tworzyła wokół siebie. Będzie nam tego wszystkiego bardzo brakowało.
Józefa Rodzik zmarła w wieku 81 lat. Msza żałobna w kazimierskiej farze zostanie odprawiona 22 stycznia o godzinie 14.00.

Fot. z archiwum Marianny Dzikowskiej

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę