W hołdzie papieżowi (video)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (18)

Obchody Dni Papieskich w Kazimierzu Dolnym zakończyły się wyjątkowym koncertem w Kościele Farnym. „Kazimierzacy Janowi Pawłowi II” to prawdziwa uczta muzyczna w wykonaniu młodych mieszkańców gminy.

Przez trzy dni w Kazimierzu Dolnym trwały odchody Dni Papieskich. Hasło przewodnie tej inicjatywy pojawiło się w tytule koncertu, który odbył się na zakończenie imprezy – "Kazimierzacy Janowi Pawłowi II". W niedzielne popołudnie w Kościele Farnym wystąpili młodzi mieszkańcy gminy Kazimierz Dolny, by zabrać nas w wyjątkową podróż, pełną emocji i pozytywnych doznań.

Przed publicznością wystąpili: Monika Malczak, Wojciech Bochra, Grzegorz Głos przy akompaniamencie ojca Adama Głosa, Stanisław Mayzel oraz połączone chóry pod dyrekcją Moniki Kubiś – Arbuz.

- Kazimierz Dolny jest perłą renesansu – mówi Andrzej Pisula, burmistrz miasta Kazimierza Dolnego. – A ci młodzi artyści to nasze kazimierskie perełki.

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć takie utwory jak, m.in.: „Caro mio ben” Giuseppe Giordamiego, „Laschia chio pianga” Heandla, „Kozaka” Moniuszki, „Ave Maria” Lorenca, „Daj mu żyć”, „Pomyśl o mnie”, „Misty” czy „Hymn III Tysiąclecia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę