W hołdzie papieżowi (video)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (18)

Obchody Dni Papieskich w Kazimierzu Dolnym zakończyły się wyjątkowym koncertem w Kościele Farnym. „Kazimierzacy Janowi Pawłowi II” to prawdziwa uczta muzyczna w wykonaniu młodych mieszkańców gminy.

Przez trzy dni w Kazimierzu Dolnym trwały odchody Dni Papieskich. Hasło przewodnie tej inicjatywy pojawiło się w tytule koncertu, który odbył się na zakończenie imprezy – "Kazimierzacy Janowi Pawłowi II". W niedzielne popołudnie w Kościele Farnym wystąpili młodzi mieszkańcy gminy Kazimierz Dolny, by zabrać nas w wyjątkową podróż, pełną emocji i pozytywnych doznań.

Przed publicznością wystąpili: Monika Malczak, Wojciech Bochra, Grzegorz Głos przy akompaniamencie ojca Adama Głosa, Stanisław Mayzel oraz połączone chóry pod dyrekcją Moniki Kubiś – Arbuz.

- Kazimierz Dolny jest perłą renesansu – mówi Andrzej Pisula, burmistrz miasta Kazimierza Dolnego. – A ci młodzi artyści to nasze kazimierskie perełki.

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć takie utwory jak, m.in.: „Caro mio ben” Giuseppe Giordamiego, „Laschia chio pianga” Heandla, „Kozaka” Moniuszki, „Ave Maria” Lorenca, „Daj mu żyć”, „Pomyśl o mnie”, „Misty” czy „Hymn III Tysiąclecia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę