Uwikłanie

Skomentuj (10)

Oklaskami zakończyła się projekcja najnowszego filmu Jacka Bromskiego „Uwikłanie”, który zaprezentowano w pensjonacie Folwark Walencja na Górach w ramach spotkań Klubu Dobrego Filmu. Po seansie odbyło się spotkanie z reżyserem.

Pokazane w pensjonacie Folwark Walencja przy pełnej sali „Uwikłanie” było okazją do rozmów z reżyserem Jackiem Bromskim o filmie i naszej posocjalistycznej rzeczywistości, także w wydaniu kazimierskim.

Film okazał się kryminałem trzymającym widza w napięciu do ostatnich kadrów, niepozbawionym jednak z jednej strony gorzkiej refleksji o życiu, z drugiej – niosącym mimo wszystko optymistyczne przesłanie. Film w gwiazdorskiej obsadzie z Mają Ostaszewską i Markiem Bukowskim w rolach głównych oraz z Andrzejem Sewerynem i Danutą Stenką, Piotrem Adamczykiem, Krzysztofem Globiszem, Olgierdem Łukaszewiczem, Krzysztofem Pieczyńskim i Krzysztofem Stroińskim w rolach drugiego planu chwalił nawet sam Wajda, nic więc dziwnego, że doceniła go również kazimierska publiczność.

W czasie spotkania padały też pytania o losy Centrum Audiowizualnego w Kazimierzu. Jacek Bromski mimo tego, że upadły dwie koncepcje lokalizacji centrum – na terenie tzw. Zielonego Parkingu i w kamieniołomach – nadal wierzy w jego powstanie na terenie Miasteczka. Może uda się we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Puławach i Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej wypracować koncepcję placówki z jednej strony kształcącej młodych filmowców zarówno na poziomie szkoły średniej, jak i wyższej, a z drugiej strony instytucji kulturalnej, która mogłaby poszerzyć ofertę turystyczną Kazimierza jako polskie Cannes?

Za tydzień w ramach Klubu Dobrego Filmu odbędzie się spotkanie z franciszkaninem byłym misjonarzem o. Bonifacym połączone z projekcją filmu dokumentalnego o Afryce.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • calvados
  Brawa dla właściciela Folwarku! :)
  Widzę, że wielu osobom przeszkadza fakt, że o Folwarku słyszy się tyle dobrego. Proszę Państwa, te dobre opinie nie biorą się znikąd! Działają w różnych dziedzinach i dobrze im to wychodzi.
 • R.R.
  Spotkanie było wyborne. Film oglądała pełna sala osób. I zapewniam, że nie były to tylko osoby z sąsiedztwa. Byli także turyści.Fakt, po filmie nieznaczna część osób wyszła. Dyskusja na temat filmu była fascynująca. Padały pytania o twórczość filmową i inne. Po dyskusji rozpoczęły się rozmowy na tematy lokalnej działalności, polityki. Wtedy też turyści poszli na drinki, bo nie byli już w stanie załapać rozmowy. Pan Bromski był bardzo zaangażowany w te rozmowy kuluarowe. Widać, że sercem jest w Kazimierzu. I że zależy mu na promocji miasta. Gratulacja dla Janusza Kowalskiego.
 • Maria
  faktycznie była pełna sala a na projekcji nie było gospodarza ami reżysera to też po projekcji wyszło dużo widzów.Pewnie sobie gaworzyli.Jednak to mi nie przeszkadzało.
 • kinomaniaczka
  Seans odbył się przy pełnej sali. Szkoda, że Ciebie tam @prosek i @pecyzyjna nie było, może wtedy nie pisalibyście bzdur, chociaż nawet i wówczas byłoby to bardzo wątpliwe z uwagi na Wasze "szerokie horyzonty" Na spotkanie z autorem (z którego pochodzą zdjęcia) z racji późnej pory (seans zakończył się 21.15) jak również drobnego "poślizgu" zostali już jednak nieliczni.
 • precyzyjna
  Jak zwykle, te same 10 osób z sąsiedztwa.
 • prosek
  "Pokazane w pensjonacie Folwark Walencja przy pełnej sali „Uwikłanie” było okazją" - jak ta pełna sala wyglądała widać na zdjęciu raprtem ze 20 osób. Lepiej wcześniej robić wywiad i zapraszać żeby więcej osób się dowiedziało, a nie potem koloryzować.
 • kazik
  Pomysł godny naśladowania,gratulacje!
 • R.W
  Super pomysł,super inicjatywa, jeszcze raz gratulacje dla "Folwarku Walencja".
 • malkontent
  @ zosia,Ogólnie mówiąc,czy takie inicjatywy jak w/w znajda uznanie,czy też naśladownictwo np. u "promotorów" miasteczka?Czy w ogóle zostały zauważone?
 • Zosia
  Wielkie Gratulacje dla Gospodarza Folwarku Walencja, Pana Janusza, za działalnośc na niwie kulturalnej, w tym wypadku filmowej.

Mapa

Pensjonaty

Karlik


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę