Uniwersytet Dziecięcy rusza na Dąbrówce

zobacz więcej (10)

W Szkole Podstawowej Nr 2  w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce rozpoczął się kolejny rok akademicki. Indeksy otrzymali kolejni mali studenci Filii Uniwersytetu Dziecięcego UMCS.

Za filią Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Dąbrówce pierwszy rok działalności.

- Podsumowując te kilka miesięcy współpracy ogromne wrażenie robi na nas wyjątkowe zaangażowanie całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów i rodziców – mówi Anna Bukowska kierownik Uniwersytetu Dziecięcego UMCS  w Lublinie. – Cieszymy się, że na zaproszenie Uniwersytetu Dziecięcego UMCS uczniowie, rodzice i nauczyciele brali udział w zajęciach  i imprezach edukacyjnych organizowanych na UMCS w Lublinie tj.: w Dniu Ziemi,  Pikniku Naukowym w Ogrodzie Botanicznym i Matematyka dla Każdego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Wszystkie te zajęcia były doskonałą formą nauki, która w ciekawy i atrakcyjny sposób poszerzała i uzupełniała treści programowe realizowane w szkole.
Przed nimi – rok kolejny. Na początku września nowy rocznik dzieci otrzymał indeksy od władz Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. Inauguracja nowego roku akademickiego połączona została z akcją Narodowego Czytania, w której udział wziął także Romuald Lipko z Budki Suflera.

Plan zajęć został już opracowany. Już w tym roku dzieci uczestniczyły w Pikniku Naukowym otwierającym XVI Festiwal Nauki w Lublinie. Co jeszcze czeka małych studentów z Dąbrówki?

- Uczniowie szkoły w Dąbrówce będą uczestniczyć w cyklu sobotnich wykładów na UMCS. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Dziecięcym jedynym kosztem, który będą ponosić uczniowie uczestnicząc w takich zajęciach będzie opłata za przejazd do Lublina – mówi Anna Bukowska. – Ciekawą propozycją będą również wykłady i zajęcia dla  rodziców. Pierwsze takie spotkanie odbędą się 04.10.2019 r., a będą to warsztaty kosmetyczne.


Fot. Szkoła Podstawowa w Dąbrówce.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę