Uniwersytet Dziecięcy rusza na Dąbrówce

zobacz więcej (10)

W Szkole Podstawowej Nr 2  w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce rozpoczął się kolejny rok akademicki. Indeksy otrzymali kolejni mali studenci Filii Uniwersytetu Dziecięcego UMCS.

Za filią Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Dąbrówce pierwszy rok działalności.

- Podsumowując te kilka miesięcy współpracy ogromne wrażenie robi na nas wyjątkowe zaangażowanie całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów i rodziców – mówi Anna Bukowska kierownik Uniwersytetu Dziecięcego UMCS  w Lublinie. – Cieszymy się, że na zaproszenie Uniwersytetu Dziecięcego UMCS uczniowie, rodzice i nauczyciele brali udział w zajęciach  i imprezach edukacyjnych organizowanych na UMCS w Lublinie tj.: w Dniu Ziemi,  Pikniku Naukowym w Ogrodzie Botanicznym i Matematyka dla Każdego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Wszystkie te zajęcia były doskonałą formą nauki, która w ciekawy i atrakcyjny sposób poszerzała i uzupełniała treści programowe realizowane w szkole.
Przed nimi – rok kolejny. Na początku września nowy rocznik dzieci otrzymał indeksy od władz Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. Inauguracja nowego roku akademickiego połączona została z akcją Narodowego Czytania, w której udział wziął także Romuald Lipko z Budki Suflera.

Plan zajęć został już opracowany. Już w tym roku dzieci uczestniczyły w Pikniku Naukowym otwierającym XVI Festiwal Nauki w Lublinie. Co jeszcze czeka małych studentów z Dąbrówki?

- Uczniowie szkoły w Dąbrówce będą uczestniczyć w cyklu sobotnich wykładów na UMCS. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Dziecięcym jedynym kosztem, który będą ponosić uczniowie uczestnicząc w takich zajęciach będzie opłata za przejazd do Lublina – mówi Anna Bukowska. – Ciekawą propozycją będą również wykłady i zajęcia dla  rodziców. Pierwsze takie spotkanie odbędą się 04.10.2019 r., a będą to warsztaty kosmetyczne.


Fot. Szkoła Podstawowa w Dąbrówce.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę