Młodzi naukowcy z Dąbrówki w Lublinie

zobacz więcej (10)

Dzień Dziecka dzieci z Dąbrówki spędziły w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie, gdzie na zaproszenie Uniwersytetu Dziecięcego UMCS wraz z lubelskimi kolegami wzięły udział w grach i zabawach w ramach Pikniku Naukowego UMCS.

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce 1 czerwca uczestniczyły jako filia Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Pikniku Naukowym UMCS w Lublinie. Na kreatywnym stoisku z Dąbrówki odwiedzający bawili się przy kole fortuny, grali z zgadywanki, przygotowywali zakładki do książek i kartki, na stretchu wykonywali wspólnie panoramę Kazimierza Dolnego.

- Postaraliśmy się o to, aby każdy kto brał aktywny udział w naszych zajęciach nie odszedł z pustymi rękoma – mówi Alicja Boberska – Kutnik ze szkoły w Dąbrówce. – Naszym odwiedzającym bardzo posmakowały  kazimierskie koguty.

- Wyjątkowe warsztaty plastyczne i konkursy były oblegane przez wiele godzin. Dzieci z Lublina były zachwycone pomysłami gości, którzy dumnie prezentowali atrakcje Kazimierza Dolnego – mówi Anna Bukowska – kierownik Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Lublinie. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odwiedzą nas ponownie.

Wizyta w Lublinie była także okazją do zwiedzenia Ogrodu Botanicznego, gdzie odbywał się Piknik Naukowy UMCS.

 

Fot. Szkoła Podstawowa nr 2
w Kazimierzu Dolnym
z siedzibą w Dąbrówce

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę