Młodzi naukowcy z Dąbrówki w Lublinie

zobacz więcej (10)

Dzień Dziecka dzieci z Dąbrówki spędziły w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie, gdzie na zaproszenie Uniwersytetu Dziecięcego UMCS wraz z lubelskimi kolegami wzięły udział w grach i zabawach w ramach Pikniku Naukowego UMCS.

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce 1 czerwca uczestniczyły jako filia Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Pikniku Naukowym UMCS w Lublinie. Na kreatywnym stoisku z Dąbrówki odwiedzający bawili się przy kole fortuny, grali z zgadywanki, przygotowywali zakładki do książek i kartki, na stretchu wykonywali wspólnie panoramę Kazimierza Dolnego.

- Postaraliśmy się o to, aby każdy kto brał aktywny udział w naszych zajęciach nie odszedł z pustymi rękoma – mówi Alicja Boberska – Kutnik ze szkoły w Dąbrówce. – Naszym odwiedzającym bardzo posmakowały  kazimierskie koguty.

- Wyjątkowe warsztaty plastyczne i konkursy były oblegane przez wiele godzin. Dzieci z Lublina były zachwycone pomysłami gości, którzy dumnie prezentowali atrakcje Kazimierza Dolnego – mówi Anna Bukowska – kierownik Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Lublinie. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odwiedzą nas ponownie.

Wizyta w Lublinie była także okazją do zwiedzenia Ogrodu Botanicznego, gdzie odbywał się Piknik Naukowy UMCS.

 

Fot. Szkoła Podstawowa nr 2
w Kazimierzu Dolnym
z siedzibą w Dąbrówce

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę