UMCS porządkuje swoje rudery

Skomentuj (6)

zobacz więcej (6)

Kazimierskie baraki będące własnością UMCS mają szansę zniknąć wkrótce z powierzchni ziemi. Do końca marca rozebrane zostaną ruiny budynku stolarni, który dziś zamiast dachu pokryty jest gałęźmi powalonego nań drzewa.

Posesja przy ulicy Nadwiślańskiej mieści od kilku lat dwie uczelnie – Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza i Kolegium Sztuk Pięknych prowadzone przez Uniwersytet im. M. Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Budynki uniwersyteckie – dokładnie baraki, które już dawno miały być rozebrane, a na ich miejscu powstać miała nowoczesna siedziba Kolegium – są tak zniszczone, że pod koniec roku zainteresował się nimi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Nakazano ich zabezpieczenie, rozbiórkę i gruntowną naprawę.

Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Puławach podczas kontroli budynków UMCS w Kazimierzu 28 lutego stwierdził, że zarządca obiektu zalecone zadania wykonał. Wygrodzono i oznakowano obiekty stolarni i magazynu, gdzie odcięto dopływ energii elektrycznej, a w budynku administracyjnym wyłączono grożące zawaleniem pomieszczenie archiwum. Wykonano również niezbędne naprawy komina w stołówce szkolnej i skuto odpadające tynki.

- Właściciel budynków do tej pory nie interesował ich się stanem. Stosowne działania podjęto dopiero po interwencji Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – mówi Elżbieta Dudzińska – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Puławach. – 6 marca w naszym inspektoracie odbędzie się rozprawa administracyjna z udziałem przedstawicieli UMCS i Powiatu Puławy w kierunku rozbiórki tych obiektów.

29 lutego w Lublinie rozstrzygnięto przetarg na rozbiórkę ruin budynku stolarni, który wygrała firma z Kłodawy. Jak twierdzi Karolina Maślona z Działu Inwestycji i Remontów UMCS w Lublinie na początku następnego tygodnia zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który z rozbiórką budynku i uporządkowaniem terenu powinien uporać się do końca marca.

Na rozstrzygnięcie czekają też kolejne przetargi związane z opracowaniem ekspertyz technicznych dwóch innych budynków na terenie tej posesji.

Wygląda na to, że wszystko zmierza ku temu, by teren posesji na ulicy Nadwiślańskiej – kojarzony zwykle ze szkołą zawodową, a będący w części w użytkowaniu UMCS – przestał w końcu straszyć swoim wyglądem.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę