Aktualności dla "UMCS w Lublinie"

Ponad stu językoznawców z Polski i Europy specjalizujących się w onomastyce – dziedzinie językoznawstwa zajmującej się badaniem nazw własnych – obraduje w Kazimierzu w ramach Międzynarodowej Konferencji Onomastycznej.

Jak wygląda sytuacja pomiędzy UMCS a starostwem powiatowym w Puławach? Czy krążące plotki na temat przyszłości Kolegium Sztuk Pięknych Kazimierzu Dolnym są prawdziwe? Próbowaliśmy znaleźć odpowiedź…

Co tak naprawdę wiemy o naszych przodkach? Jak wyglądały ich codzienne czynności? Czym się żywili? Jakie wartości cenili najbardziej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, można było uzyskać podczas „Chodlikowskiego Spotkania Archeologicznego”, które w ostatnich dniach odbyło się w Chodliku.

Kazimierskie baraki będące własnością UMCS mają szansę zniknąć wkrótce z powierzchni ziemi. Do końca marca rozebrane zostaną ruiny budynku stolarni, który dziś zamiast dachu pokryty jest gałęźmi powalonego nań drzewa.

Spór między UMCS a starostwem powiatowym w Puławach o Kolegium Sztuk Pięknych Kazimierzu Dolnym trwa od lat. Teraz pojawiły się plotki o zamknięciu obiektu, studenci zorganizowali debatę. A między władzami powiatu i UMCS trwają rozmowy w sprawie zwrotu nieruchomości starostwu.

Pokaż stopkę