Uchwycić piękno. Fotografia Szymona Brodziaka

Skomentuj (8)

Po raz pierwszy w naszym kraju odbędzie się muzealna wystawa fotografii Szymona Brodziaka. Prace uznanego na całym świecie artysty będzie można oglądać już w tę sobotę w Galerii Wystaw Czasowych. Wernisażowi będzie towarzyszyć koncert Grabka i Mai Koman, z wizualizacjami Pani Pawlowsky.

Szymon Brodziak zasłynął odważnymi, czarno-białymi fotografiami, w których centrum jest kobieta. Zostały doceniony podczas Festiwalu w Cannes w 2013 r. przez jury Fashion TV Photographers Awards, które uznanło go za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. Jego prace były pokazywane w wielu miejscach na świecie, a rozgłos przyniosła mu wystawa w berlińskim Museum für Fotografie. Szymon Brodziak jest także najmłodszym artystą, którego dorobek zaprezentowała Fundacja Helmuta Newtona.

- Fenomen twórczości Szymona Brodziaka polega na wysublimowanym łączeniu fotografii artystycznej z fotografią mody i aktu. Dzięki klarownej wizji swoich prac i umiejętnemu dobieraniu środków wyrazu, artysta stworzył oryginalny i rozpoznawalny styl. Podstawowym zagadnieniem jego twórczości jest kobieta – czytamy w opisie wystawy. - Na fotografiach artysty piękno kobiecego ciała ewokuje siłę i władzę, ale również słabość i pewnego rodzaju uprzedmiotowienie. Artysta chętnie umieszcza delikatne kobiece ciała w nieoczywistych kontekstach, łamiąc przyjęte od dawna konwencje artystyczne. Krucha postać kobiety pojawia się na tle industrialnej, zgeometryzowanej architektury, błądzi w ciemnych, fabrycznych wnętrzach, walczy z monstrualnymi maszynami i siłą natury. Jej nagie ciało wpada z impetem w ostry żywopłot lub konfrontuje się z myśliwskimi trofeami...

Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę 29 kwietnia o godz. 15.00, w Galerii Wystaw Czasowych MNKD przy Rynku 19. Wernisażowi będzie towarzyszyć koncert dwójki artystów: Grabka – multiinstrumentalisty i twórcy muzyki elektronicznej oraz Mai Koman – piosenkarki, autorki tekstów i projektantki strojów, w których występuje. Niezwykłą atmosferę koncertu zapewnią wizualizacje Pani Pawlowsky – artystki znanej z przenoszenia do rzeczywistości swoich surrealistycznych i onirycznych wizji.

INFORMACJE O WYSTAWIE:
Wernisaż wystawy: 29 kwietnia 2017 / godz. 15:00
Termin wystawy: 30 kwietnia - 23 lipca 2017
Miejsce: Galeria Wystaw Czasowych MNKD / Rynek 19
Kurator wystawy: dr Seweryn Kuter
Współpraca organizacyjna: Anna Polak
Mecenas wystawy: Roman Roszkiewicz

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Ania
  Wow! Znowu świetny artysta w Kazimierzu. Gratulacje ☺
 • Jasiek
  Beznadziejne, ciekawe czy ma żonę? Jeżeli jest mądra to na pewno ma mega doła.
 • Kuzia
  Wielkie nazwiska zaczęły gościć w Kazimierzu. Brawo!
 • Andre
  Rewelacja!
 • Max
  Pięknie! Przybywamy na wernisaż
 • Koza
  Dlaczego te baby są porozbierane? ! Ciekawe czy autor tak przed całym światem paraduje z tyłkiem na wierzchu?!
  • hehehe
   aby było artystycznie, to taki patent gdy się nie ma nic do powiedzenia - zestawić damska goliznę z forma dynamiczna lub szorstka w fakturze i mamy sztukę, od lat 60 ub wieku.
  • Twoja sprawa
   Bo goliznę łatwo sprzedać...niestety.
   Polecam wstąpienie do srowatzyszenia "Twoja sprawa".
   Stop seksualizacji kobiet!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę