Kazimierz w obiektywie Arlety Sztelak

Skomentuj (6)

Każdy z nas Kazimierz postrzega zupełnie inaczej. Każdy ma swoje ulubione miejsca i zakamarki. Jak Miasteczko postrzega Arleta Sztelak, która zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia…? Zapraszamy na wystawę!

Arleta Sztelak do Kazimierza Dolnego przyjechała po raz pierwszy kilka lat temu. I była to miłość od pierwszego wejrzenia. Na tyle silna, że rok później zdecydowała się osiąść w nadwiślańskim Miasteczku na stałe.

- Oczarowana miejscem, atmosferą, życzliwością spotykanych ludzi wielokrotnie wracała. Od 2014 r. mieszka w Kazimierzu Dolnym, w którym odnalazła swoje miejsce na ziemi – czytamy w informacji prasowej.

Autorka wystawy pochodzi z Zagłębia Dąbrowskiego. Od dzieciństwa interesowała się projektowaniem odzieży. W 2011 roku ukończyła Krakowską Szkołę Artystyczną, w której pogłębiała i doskonaliła swoje umiejętności.

- Arleta Sztelak mając wrodzoną wrażliwość oraz poczucie estetyki i piękna, nie ograniczyła się tylko do projektowania odzieży – piszą organizatorzy wystawy. – Istnieje w niej potrzeba utrwalania otaczającego ją świata i ludzi przy wykorzystaniu między innymi fotografii.

Warto wspomnieć, że w 2015 roku Arleta Sztelak brała udział w konkursie „Biblioteka z fotograficznej perspektywy” organizowanym przez Bibliotekę Powiatową w Puławach, zajmując I miejsce.
W czwartek, 27 kwietnia o godz. 15.00 w KOKPiT- Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolny odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Arlety Sztelak. Prezentowane zdjęcia przedstawiają głównie Kazimierz Dolny i jego okolice.

Wystawę oglądać można do 14 czerwca, w godzinach pracy biblioteki: od poniedziałku do piątku 9.00- 17.00, w sobotę 10.00-15.00.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • reksio662
  Beznadziejna autorka wystawy! żenada...
 • wiesnap
  Słabiutkie te zdjęcia. Poniżej mój Kazimierz A.D. 2009.
 • Filip
  Marnie widzę tą wystawę...
  • sewryn kraj
   bylem, widziałem .., Wow! Zdjęcia równie piękne jak Kazimierz..i co tu mówić jak sama jej autorka;)
  • sewryn kraj
   ich heh ..no proszę jednak miałem rację:)
 • turysta
  "Każdy z nas Kazimierz postrzega zupełnie inaczej". - słusznie p.Agnieszko
  foto Nr 1 Przypomina mi Rynek w Pułtusku (najdłuższy w Europie)
  foto Nr 2 Jesienne krzaki i coś tam w dali
  foto Nr 3 Tu można dać dowolny adres
  foto Nr 4 Taki sam krajobraz widzę nad Narwią pod Serockiem
  W Kazimierzu Dolnym nigdy nie byłem a znam go z malarstwa, fotografii i filmu "Pan Samochodzik"

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę