Koncert Blues Junkers Duo w Trzecim Księżycu

Zespół Blues Junkers Duo (czyli nieco skrócony skład uznanego na scenie bluesowej oraz boogie woogie składu Blues Junkers) w elitarnym i kameralnym recitalu w zabytkowym budynku Jatek. Trzeci Księżyc zaprasza!

Nazwa zespołu Blues Junkers Duo nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree Junker Blues, co wyraża silne uzależnienie członków zespołu od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytmn&bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną Blues Junkers jest minimalizm. Zespół nie ma w składzie gitary basowej, a miejsce całego zestawu perkusyjnego zastępuje jeden skromy werbel. Ma to na celu uzyskanie prostego, vintageowego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40. z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, której barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etty James czy Ruth Brown.

Filozofią Blues Junkers jest granie bluesowych piosenek z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera. Hasłem rozpoznawczym Blues Junkers jest Blues not dead (to też jedna z autorskich kompozycji zespołu oraz tytuł ich studyjnej płyty). Blues Junkers to zespół z misją, jaką jest podtrzymywanie przy życiu bluesa, poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka, która powinna gościć w mediach. Blues Junkers są przekonani, że z bluesem obecnym w mediach świat będzie po prostu lepszy.

W pierwszym roku swego istnienia Blues Junkers wystąpił na dużej scenie Rawy Blues, na którą zaproszono ich bez konieczności brania udziału w konkursie.

W kwietniu 2016 roku Blues Junkers, jako zwycięzcy konkursu zespołów w ramach Suwałki Blues Festiwal 2015, reprezentowali Polskę na European Blues Challenge 2016 we Włoszech.

Zespół został uznany Odkryciem Roku 2015 przez czytelników kwartalnika „Twój Blues” w ankiecie Blues Top 2015. Z kolei w ankiecie Blues Top 2016 w kategorii „Zespół Roku” Blues Junkers znaleźli się na 3. miejscu.

Skład zespołu podczas kazimierskiego koncertu:

Natalia Abłamowicz – śpiew, kazoo,
Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka

29 kwietnia
Trzeci Księżyc (zabytkowe Jatki Koszerne Mały Rynek 1)
start: 20:00
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: sms 502 722 432, korzeniowa@kazimierzdolny.pl
dla artystów: 20 pln


Tekst: Trzeci Księżyc

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę