Koncert Blues Junkers Duo w Trzecim Księżycu

Zespół Blues Junkers Duo (czyli nieco skrócony skład uznanego na scenie bluesowej oraz boogie woogie składu Blues Junkers) w elitarnym i kameralnym recitalu w zabytkowym budynku Jatek. Trzeci Księżyc zaprasza!

Nazwa zespołu Blues Junkers Duo nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree Junker Blues, co wyraża silne uzależnienie członków zespołu od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytmn&bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną Blues Junkers jest minimalizm. Zespół nie ma w składzie gitary basowej, a miejsce całego zestawu perkusyjnego zastępuje jeden skromy werbel. Ma to na celu uzyskanie prostego, vintageowego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40. z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, której barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etty James czy Ruth Brown.

Filozofią Blues Junkers jest granie bluesowych piosenek z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera. Hasłem rozpoznawczym Blues Junkers jest Blues not dead (to też jedna z autorskich kompozycji zespołu oraz tytuł ich studyjnej płyty). Blues Junkers to zespół z misją, jaką jest podtrzymywanie przy życiu bluesa, poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka, która powinna gościć w mediach. Blues Junkers są przekonani, że z bluesem obecnym w mediach świat będzie po prostu lepszy.

W pierwszym roku swego istnienia Blues Junkers wystąpił na dużej scenie Rawy Blues, na którą zaproszono ich bez konieczności brania udziału w konkursie.

W kwietniu 2016 roku Blues Junkers, jako zwycięzcy konkursu zespołów w ramach Suwałki Blues Festiwal 2015, reprezentowali Polskę na European Blues Challenge 2016 we Włoszech.

Zespół został uznany Odkryciem Roku 2015 przez czytelników kwartalnika „Twój Blues” w ankiecie Blues Top 2015. Z kolei w ankiecie Blues Top 2016 w kategorii „Zespół Roku” Blues Junkers znaleźli się na 3. miejscu.

Skład zespołu podczas kazimierskiego koncertu:

Natalia Abłamowicz – śpiew, kazoo,
Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka

29 kwietnia
Trzeci Księżyc (zabytkowe Jatki Koszerne Mały Rynek 1)
start: 20:00
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: sms 502 722 432, korzeniowa@kazimierzdolny.pl
dla artystów: 20 pln


Tekst: Trzeci Księżyc

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę