Trwa 2. Kazimierski Noworoczny Festiwal Organowy

2. Kazimierski Noworoczny Festiwal Organowy przekroczył półmetek. Przed nami jeszcze dwa koncerty, podczas których dominować będzie muzyka chóralna. W niedzielę w farze wystąpi Katedralny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Resovienses". Zapraszamy!
Rok 2020 jest rokiem organów farnych. Mija bowiem 400 lat od ich budowy. Na prospekcie organowym wyrzeźbiono datę 1620, którą uznaje się za rok powstania instrumentu. Za ich twórcę uważa się Szymona Liliusza - osiadłego w Kazimierzu organmistrza pochodzenia włoskiego. Razem z pięknym rzeźbionym prospektem utrzymanym w stylu snycerki późnofrancuskiej są obiektem szczególnie wartościowym i stanowią unikat w skali światowej.
2. Kazimierski Noworoczny Festiwal Organowy to wydarzenie, które inauguruje w Kazimierzu cykl wydarzeń muzycznych związanych z jubileuszem organów w farze. Po dwóch koncertach organowych przed nami dwa koncerty, podczas których dominować będzie muzyka chóralna o tematyce Bożego Narodzenia. Pierwszy z nich w niedziele 26 stycznia o godzinie 14:00.
Przed publicznością wystąpi Katedralny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Resovienses", który w tym roku świętuje 35 – lecie swojego istnienia.  Rzeszowski chór ma na swoim koncie liczne koncerty w kraju i za granicą (Austria, Belgia, Czechy, Dania, Francja, Holandia, Niemcy, Słowacja, Włochy, Ukraina), uczestnictwo w festiwalach, w czasie których bardzo często zdobywa najwyższe wyróżnienia. Podczas koncertu w Kazimierzu dyrygować będzie Marcin Florczak.
W programie:
„Za gwiazdą „Jan Maklakiewicz,
„Lulajże Jezuniu” Dominik Lasota,
„Angels we have heard on high” Steven Strite,
”Kołysanka Józefa” TGD.
W czasie ostatniego festiwalowego koncertu 2 lutego wystąpi Archidiecezjalny Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Lublinenses pod dyrekcją ks. Attili Hontiego – dyrektora artystycznego festiwalu.
Organizatorem koncertów jest miasto Kazimierz Dolny, Pueri Cantores Lublinenses, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego "Kazimierska Fara" i Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę