Przy kazimierskich organach - Stanisław Maryjewski

Przed nami drugi z czterech koncertów, które odbywają się w ramach 2. Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego. Tym razem na kazimierskich organach zagra Stanisław Maryjewski.
W Kazimierzu Dolnym trwa  2. Kazimierski Noworoczny Festiwal Organowy, w ramach którego zaplanowano cztery koncerty w kościele farnym.  Wydarzenie to wpisuje się w jubileusz 400 lat kazimierskich organów w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Ap.
Za nami jeden koncert, przed nami jeszcze trzy. W najbliższą niedzielę, 19 stycznia o godzinie 14.00 w kościele farnym przy kazimierskich organach zasiądzie Stanisław Maryjewski.
Stanisław Maryjewski jest pierwszym organistą Archikatedry Lubelskiej i członkiem Komisji ds. Muzyki Kościelnej oraz wykładowcą Studium Organistowskiego w Lublinie. Koncertuje w kraju i za granicą. W swoim repertuarze ma utwory od muzyki dawnej po współczesność. Ze szczególnym upodobaniem wykonuje literaturę francuską i polską przełomu XIX i XX w. oraz improwizacje.
Podczas koncertu w Kazimierzu Dolnym usłyszymy m.in. utwory B. Storace’a, J. Pachelbela, F. Morettiego, L. C. Daquina i J. Kuchara
Przed nami jeszcze trzy koncerty w ramach 2. Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego. Najbliższy w niedzielę, 19 stycznia. Kolejne: 26 stycznia, wystąpi Katedralny Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Resovienses pod dyrekcją Marcina Florczaka oraz 2 lutego - Archidiecezjalny Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Lublinenses pod dyrekcją ks. Attili Hontiego – dyrektora artystycznego festiwalu. Wstęp na koncerty jest wolny.
Organizatorem koncertów jest miasto Kazimierz Dolny, Pueri Cantores Lublinenses, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego "Kazimierska Fara" i Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę