Przy kazimierskich organach - Stanisław Maryjewski

Przed nami drugi z czterech koncertów, które odbywają się w ramach 2. Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego. Tym razem na kazimierskich organach zagra Stanisław Maryjewski.
W Kazimierzu Dolnym trwa  2. Kazimierski Noworoczny Festiwal Organowy, w ramach którego zaplanowano cztery koncerty w kościele farnym.  Wydarzenie to wpisuje się w jubileusz 400 lat kazimierskich organów w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Ap.
Za nami jeden koncert, przed nami jeszcze trzy. W najbliższą niedzielę, 19 stycznia o godzinie 14.00 w kościele farnym przy kazimierskich organach zasiądzie Stanisław Maryjewski.
Stanisław Maryjewski jest pierwszym organistą Archikatedry Lubelskiej i członkiem Komisji ds. Muzyki Kościelnej oraz wykładowcą Studium Organistowskiego w Lublinie. Koncertuje w kraju i za granicą. W swoim repertuarze ma utwory od muzyki dawnej po współczesność. Ze szczególnym upodobaniem wykonuje literaturę francuską i polską przełomu XIX i XX w. oraz improwizacje.
Podczas koncertu w Kazimierzu Dolnym usłyszymy m.in. utwory B. Storace’a, J. Pachelbela, F. Morettiego, L. C. Daquina i J. Kuchara
Przed nami jeszcze trzy koncerty w ramach 2. Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego. Najbliższy w niedzielę, 19 stycznia. Kolejne: 26 stycznia, wystąpi Katedralny Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Resovienses pod dyrekcją Marcina Florczaka oraz 2 lutego - Archidiecezjalny Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Lublinenses pod dyrekcją ks. Attili Hontiego – dyrektora artystycznego festiwalu. Wstęp na koncerty jest wolny.
Organizatorem koncertów jest miasto Kazimierz Dolny, Pueri Cantores Lublinenses, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego "Kazimierska Fara" i Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę