Teściowa zaśpiewała w Trzecim Księżycu

Skomentuj (2)

zobacz więcej (13)

Rozpoczęła się kolejna edycja Zimiernikejszyn, której jednym z punktów programu był koncert niezwykłego duetu o wiele mówiącej nazwie „Teściowa Śpiewa”.

Mówią o sobie „muzyczne naturszczyki”. Tworzą autorskie, opisujące współczesność piosenki.  Inspirują się „warsiaskim” miejskim folklorem oraz gwarą. W mediach czytamy, że to „nieoczywisty i charakterny duet”. Nie może być jednak inaczej, w końcu w jego skład wchodzą teściowa i… zięć! Mowa oczywiście o duecie „Teściowa Śpiewa”, który wystąpił z koncertem w Trzecim Księżycu w ramach rozpoczynającego się właśnie Zimiernikejszyn.

- Teściowa i zięć kleją warszawsko – folkową nutę z mocnym odniesieniem do współczesności w warstwie tekstowej – czytamy na profilu FB duetu.

Teściowa  to Beata Łubczonek, zięć – Marcin Milanowicz. Dwoje ciekawych ludzi z wielkim poczuciem humoru i dystansem do siebie i świata. Tyle wystarczy, by stworzyć coś niezwykłego i oryginalnego. Kazimierska publiczność przywitała ich licznie i bardzo ciepło.

Fragment koncertu zobaczyć można na Facebooku >>>

Warto także wspomnieć o tym, że koncert w Trzecim Księżycu nie jest pierwszym występem duetu przed kazimierską publicznością. Teściowa Śpiewa pojawiła się tutaj także latem ubiegłego roku, podczas Festiwalu Filmu i Sztuki dwa Brzegi.

 

Zimiernikejszyn trwa przez cały weekend. Co jeszcze przed nami? Poniżej program...

 

SOBOTA 26.01

10.33 - PRZETUBYLEC. SPACER Z KAZIMIERSKIM PRZEWODNIKIEM I PRZYJACIELEM MARCINEM PISULĄ. Barwne opowieści o tradycjach łyżwiarskich Kazimierza i nie tylko /zbiórka pod studnią "Artystyczną", free/
11.11 - PRZEGOŚĆ - MICHAŁ EL MAGIKO NIEWĘGŁOWSKI/ArtLoch wjazd free, na trzeźwo/
12.12 - 14.14 -  IMPREZA NA STOKU!! ZJAZDY W PRZEBRANIACH!!! /Stacja Narciarska Kazimierz wjazd free/
15.15 - PRZEGOŚĆ - KAROL MARCINKOWSKI/Trzeci Księżyc wjazd free/
17.17 - PRZEGOŚĆ - MARCIN OSMAN/Trzeci Księżyc wjazd free/
19.19 - BRODACZE LIVE ACT - koncert
20.20 - ENDO, FRENCHY i SYLWIA DYNEK
20.55 - SUNNYLAND - koncert
23.23 - DJ KOZAK - afterparty
Cała impreza od 19.19 odbywa się w Zajeździe Piastowskim wjazd 35zł.

NIEDZIELA 27.01

13.13 - POKAZ TAJNYCH FILMÓW Z WTE - Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej /Trzeci Księżyc albo Przystanek Korzeniowa wjazd free/
15.15 - ŚMIECHOTEKA z MC PACZUCHĄ - pożegnalne śmianko i przytulanko /Trzeci Księżyc albo Przystanek Korzeniowa wjazd free/
18.00 - KATOLE BEZ SPINKI - Msza w Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę