Temat na weekend: Co robić w Kazimierzu (29-31 maja)?

Skomentuj (4)

Chcecie spędzi ostatni weekend maja w Kazimierzu? Nie zapomnijcie dowiedzieć się, co będzie się działo w tym czasie w mieście! Prezentujemy ATRAKCJE NA WEEKEND w Kazimierzu Dolnym.

Weekendy w Kazimierzu Dolnym spędza coraz więcej osób. Wiosenna oferta rozrywek kulturalnych w naszym mieście staje się coraz bogatsza. Przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń, które powinny zainteresować zarówno mieszkańców Kazimierza, jak również przyjezdnych.

Co więc warto zobaczyć i zrobić w nadchodzący weekend w Kazimierzu?

 

29 maja, piątek

 

godz. 20:30 Kino Letnie w Starej Łaźni: „W imię...”, reż. Małgorzata Szumowska (Restauracja Stara Łaźnia)
Weekend rozpoczynamy tradycyjnie – wizytą w kinie! W najbliższy piątek plenerowe Kino Letnie w Starej Łaźni zaprezentuje film Małgorzaty Szumowskiej „W imię...”. Jest to historia księdza Adama, którego nowo nawiązana przyjaźń stanie się zmusi do zmierzenia się z dawnymi problemami. W filmie zobaczymy między innymi: Andrzeja Chyrę, Mateusza Kościukiewicza oraz Maję Ostaszewską. (Wstęp wolny)

 

30 maja, sobota

 

godz. 12:00 Kino za Rogiem: „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”, reż. Boris Aljinovic (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki)
Animowana, przygodowa baśń dla dzieci, w której krasnoludki postanawiają pomóc Róży. Postanawiają znaleźć księcia, by ten mógł obudzić ją ze stuletniego snu. W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli: Antoni Królikowski, Czesław Mozil, Wojciech Mann, Jarosław Boberek, Tomasz Majewski, Łukasz Nowicki, Sonia Bohosiewicz, Krzysztof Kowalewski i inni znani polscy artyści oraz dziennikarze. (Wstęp: 8 zł)

 

godz. 16:00 Kino za Rogiem: „Zamieszkajmy razem”, reż. Stephane Robelin (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki)
Komedia w doborowej obsadzie – Geraldine Chaplin, Jane Fonda, Pierre Richard i inni. Grane przez nich postacie, to starzy przyjaciele, którzy postanawiają wspólnie zamieszkać. Ich życie będzie obserwował student antropologii, prowadzący badania nad starością. (Wstęp: 8 zł)

 

godz. 18:00 Kino za Rogiem: „Dawca pamięci”, reż. Philip Noyce (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki)
Historia świata, w którym nie ma miejsca na uczucia, a przeszłość jest skrzętnie ukrywana przed społeczeństwem. W filmie można zobaczyć gwiazdy Hollywoodu, takie jak: Jeff Bridges, Meryl Streep, Alexander Skarsgård czy Katie Holmes. (Wstęp: 8 zł)

 

godz. 20:30 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Jesteś Bogiem”, reż. Leszek Dawid (Restauracja Stara Łaźnia)
Jeden z głośniejszych polskich filmów ostatnich lat. Obraz opowiada historię trzech przyjaciół – Magika, Rahima i Fokusa, którzy stworzyli Paktofonikę, grupę, będącą głosem całego pokolenia. W rolach głównych wystąpili Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchardt oraz Dawid Ogrodnik. (Wstęp wolny)

 

godz. 19.19 Koncert: Sex Machine Band – funk (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)
Wstęp 15 zł.

 

31 maja, niedziela

 

godz. 11:00 Przejazd kolejką wąskotorową na trasie Karczmiska - Opole - Karczmiska - Polanówka

 

godz. 17:00 Niedziela Literacka: Eustachy Rylski (Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, ul. Małachowskiego)
Niedzielne spotkanie czytelników będzie poświęcone książce Eustachego Rylskiego pt. „Stankiewicz”. Spotkanie poprowadzi tradycyjnie prof. Zofia Mitosek z Uniwersytetu Warszawskiego. (Wstęp wolny)

 

W najbliższy weekend można wybrać się również do muzeów w Kazimierzu Dolnym, gdzie trwają wystawy:
Akwarela - aquarell - acquerello – międzynarodowa wystawa akwareli (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19)
„Leon Barszczewski – badacz przyrody Azji Środkowej XIX wieku” (Muzeum Przyrodnicze ul. Puławska)

Wystawa akwareli Włodzimierza Karczmarzyka (Kamienica Celejeowska ul. Senatorska)

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • pijany znad Grodarza
  " A jakie są minusy? - pytamy.

  - Kluby go-go. Ich pracownice zaczepiają przechodniów, nakłaniając do wejścia do klubu. Nas też zaczepiały. I to kilka razy. Sprawa nie jest prosta, ale będziemy się zastanawiać, jak pozbyć się takich miejsc ze Starego Rynku. Są też problemy z niektórymi pubami. Widzieliśmy lokal z tanią wódką, przed wejściem stoją ludzie, piją alkohol. W bocznych uliczkach są miejsca, gdzie ludzie wychodzą z butelką piwa czy kuflem przed lokal, potem rozbijają je o chodnik - mówi prezydent Jaśkowiak."
  To w Poznaniu:Prezydent miasta, Komendant Wojewodzki Policji. Komendant Miasta Poznania przeszli in cognito w nocy.
  Może by tak NASI przeszli przez Rynek w Kazimierzu, w sobotę lub niedzielę./ w dzień / Najlepiej z żonami, bo cyganki podchodzą do par.
 • Ignacy
  Dla mnie to samo poproszę, tylko bez ciastka, herbaty, koguta i pamiątek. Resztę- bardzo chętnie.
 • kaja
  W takim dniu najlepiej przejść się na spacer, wzdłuż Wisły, przez wąwozy, potem wrócić, zjeść ciastko, wypić herbatę, koguty kupić, pstryknąć zdjęcia, zajrzeć do sklepów z pamiątkami, przejść się po straganach i wracać do rzeczywistości z miłymi wspomnieniami. Dla mnie w Kazimierzu nic więcej nie trzeba!:)
 • kam.
  Uważać na CYGANKI!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę