Temat na weekend: Co robić w Kazimierzu (29-31 maja)?

Skomentuj (4)

Chcecie spędzi ostatni weekend maja w Kazimierzu? Nie zapomnijcie dowiedzieć się, co będzie się działo w tym czasie w mieście! Prezentujemy ATRAKCJE NA WEEKEND w Kazimierzu Dolnym.

Weekendy w Kazimierzu Dolnym spędza coraz więcej osób. Wiosenna oferta rozrywek kulturalnych w naszym mieście staje się coraz bogatsza. Przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń, które powinny zainteresować zarówno mieszkańców Kazimierza, jak również przyjezdnych.

Co więc warto zobaczyć i zrobić w nadchodzący weekend w Kazimierzu?

 

29 maja, piątek

 

godz. 20:30 Kino Letnie w Starej Łaźni: „W imię...”, reż. Małgorzata Szumowska (Restauracja Stara Łaźnia)
Weekend rozpoczynamy tradycyjnie – wizytą w kinie! W najbliższy piątek plenerowe Kino Letnie w Starej Łaźni zaprezentuje film Małgorzaty Szumowskiej „W imię...”. Jest to historia księdza Adama, którego nowo nawiązana przyjaźń stanie się zmusi do zmierzenia się z dawnymi problemami. W filmie zobaczymy między innymi: Andrzeja Chyrę, Mateusza Kościukiewicza oraz Maję Ostaszewską. (Wstęp wolny)

 

30 maja, sobota

 

godz. 12:00 Kino za Rogiem: „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”, reż. Boris Aljinovic (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki)
Animowana, przygodowa baśń dla dzieci, w której krasnoludki postanawiają pomóc Róży. Postanawiają znaleźć księcia, by ten mógł obudzić ją ze stuletniego snu. W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli: Antoni Królikowski, Czesław Mozil, Wojciech Mann, Jarosław Boberek, Tomasz Majewski, Łukasz Nowicki, Sonia Bohosiewicz, Krzysztof Kowalewski i inni znani polscy artyści oraz dziennikarze. (Wstęp: 8 zł)

 

godz. 16:00 Kino za Rogiem: „Zamieszkajmy razem”, reż. Stephane Robelin (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki)
Komedia w doborowej obsadzie – Geraldine Chaplin, Jane Fonda, Pierre Richard i inni. Grane przez nich postacie, to starzy przyjaciele, którzy postanawiają wspólnie zamieszkać. Ich życie będzie obserwował student antropologii, prowadzący badania nad starością. (Wstęp: 8 zł)

 

godz. 18:00 Kino za Rogiem: „Dawca pamięci”, reż. Philip Noyce (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki)
Historia świata, w którym nie ma miejsca na uczucia, a przeszłość jest skrzętnie ukrywana przed społeczeństwem. W filmie można zobaczyć gwiazdy Hollywoodu, takie jak: Jeff Bridges, Meryl Streep, Alexander Skarsgård czy Katie Holmes. (Wstęp: 8 zł)

 

godz. 20:30 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Jesteś Bogiem”, reż. Leszek Dawid (Restauracja Stara Łaźnia)
Jeden z głośniejszych polskich filmów ostatnich lat. Obraz opowiada historię trzech przyjaciół – Magika, Rahima i Fokusa, którzy stworzyli Paktofonikę, grupę, będącą głosem całego pokolenia. W rolach głównych wystąpili Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchardt oraz Dawid Ogrodnik. (Wstęp wolny)

 

godz. 19.19 Koncert: Sex Machine Band – funk (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)
Wstęp 15 zł.

 

31 maja, niedziela

 

godz. 11:00 Przejazd kolejką wąskotorową na trasie Karczmiska - Opole - Karczmiska - Polanówka

 

godz. 17:00 Niedziela Literacka: Eustachy Rylski (Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, ul. Małachowskiego)
Niedzielne spotkanie czytelników będzie poświęcone książce Eustachego Rylskiego pt. „Stankiewicz”. Spotkanie poprowadzi tradycyjnie prof. Zofia Mitosek z Uniwersytetu Warszawskiego. (Wstęp wolny)

 

W najbliższy weekend można wybrać się również do muzeów w Kazimierzu Dolnym, gdzie trwają wystawy:
Akwarela - aquarell - acquerello – międzynarodowa wystawa akwareli (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19)
„Leon Barszczewski – badacz przyrody Azji Środkowej XIX wieku” (Muzeum Przyrodnicze ul. Puławska)

Wystawa akwareli Włodzimierza Karczmarzyka (Kamienica Celejeowska ul. Senatorska)

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • pijany znad Grodarza
  " A jakie są minusy? - pytamy.

  - Kluby go-go. Ich pracownice zaczepiają przechodniów, nakłaniając do wejścia do klubu. Nas też zaczepiały. I to kilka razy. Sprawa nie jest prosta, ale będziemy się zastanawiać, jak pozbyć się takich miejsc ze Starego Rynku. Są też problemy z niektórymi pubami. Widzieliśmy lokal z tanią wódką, przed wejściem stoją ludzie, piją alkohol. W bocznych uliczkach są miejsca, gdzie ludzie wychodzą z butelką piwa czy kuflem przed lokal, potem rozbijają je o chodnik - mówi prezydent Jaśkowiak."
  To w Poznaniu:Prezydent miasta, Komendant Wojewodzki Policji. Komendant Miasta Poznania przeszli in cognito w nocy.
  Może by tak NASI przeszli przez Rynek w Kazimierzu, w sobotę lub niedzielę./ w dzień / Najlepiej z żonami, bo cyganki podchodzą do par.
 • Ignacy
  Dla mnie to samo poproszę, tylko bez ciastka, herbaty, koguta i pamiątek. Resztę- bardzo chętnie.
 • kaja
  W takim dniu najlepiej przejść się na spacer, wzdłuż Wisły, przez wąwozy, potem wrócić, zjeść ciastko, wypić herbatę, koguty kupić, pstryknąć zdjęcia, zajrzeć do sklepów z pamiątkami, przejść się po straganach i wracać do rzeczywistości z miłymi wspomnieniami. Dla mnie w Kazimierzu nic więcej nie trzeba!:)
 • kam.
  Uważać na CYGANKI!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę