Tajemnice Kaczego Jaru w Brulionie

Gdzie jest Kaczy Jar? Jaką skrywa tajemnicę. O tym między innymi można przeczytać w najnowszym Brulionie Kazimierskim.

Ukazał się nowy nr 15 lato/ jesień 2019 numer Brulionu Kazimierskiego. Tematem przewodnim pisma jest malarstwo Jana Wołka, który o swoich płótnach mówi:

- Z moim dotychczasowym malarstwem jest mi dobrze i chcę, żeby tak było dalej, że już nie wspomnę, że przyrodę kocham, bardzo szanuję, bo to jest po prostu mądra kobieta (Jan Wołek „Idę spokojnie, choć z lekką zadyszką”).

I tę mądrą kobietę w kreacjach kazimierskich można podziwiać na pięknych reprodukcjach w Brulionie. Towarzyszy jej też inna kobieta nie mniej mądra i piękna – choć czasami kapryśna i groźna – Wisła (Waldemar Siemiński „Kazimierscy ludzie Wisły”).

Brulion odsłania kolejne tajemnice historii Miasteczka.  Przez pryzmat przedwojennych urzędowych listów kreśli postać Jony Listiga, którego podpis z ozdobnym zawijasem jak młody wąs winorośli świadczy dobitnie o istnieniu człowieka, ale bardziej wpisuje się w listę pytań niż odpowiedzi (Beata Kiss - Orska „Bezradni”).

Coś dla siebie znajdą także miłośnicy kazimierskich wąwozów, których plątanina jest tu najgęstsza w całej Europie. Każdy z nich ma swoją bardziej lub mniej tajemniczą historię stanowiącą o ich unikatowości. Jaka jest tajemnica Kaczego Jaru?
Brulion Kazimierski – nowy numer 15 lato/ jesień 2019 – do nabycia między innymi w Galerii na rynku.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę