Tajemnice Kaczego Jaru w Brulionie

Gdzie jest Kaczy Jar? Jaką skrywa tajemnicę. O tym między innymi można przeczytać w najnowszym Brulionie Kazimierskim.

Ukazał się nowy nr 15 lato/ jesień 2019 numer Brulionu Kazimierskiego. Tematem przewodnim pisma jest malarstwo Jana Wołka, który o swoich płótnach mówi:

- Z moim dotychczasowym malarstwem jest mi dobrze i chcę, żeby tak było dalej, że już nie wspomnę, że przyrodę kocham, bardzo szanuję, bo to jest po prostu mądra kobieta (Jan Wołek „Idę spokojnie, choć z lekką zadyszką”).

I tę mądrą kobietę w kreacjach kazimierskich można podziwiać na pięknych reprodukcjach w Brulionie. Towarzyszy jej też inna kobieta nie mniej mądra i piękna – choć czasami kapryśna i groźna – Wisła (Waldemar Siemiński „Kazimierscy ludzie Wisły”).

Brulion odsłania kolejne tajemnice historii Miasteczka.  Przez pryzmat przedwojennych urzędowych listów kreśli postać Jony Listiga, którego podpis z ozdobnym zawijasem jak młody wąs winorośli świadczy dobitnie o istnieniu człowieka, ale bardziej wpisuje się w listę pytań niż odpowiedzi (Beata Kiss - Orska „Bezradni”).

Coś dla siebie znajdą także miłośnicy kazimierskich wąwozów, których plątanina jest tu najgęstsza w całej Europie. Każdy z nich ma swoją bardziej lub mniej tajemniczą historię stanowiącą o ich unikatowości. Jaka jest tajemnica Kaczego Jaru?
Brulion Kazimierski – nowy numer 15 lato/ jesień 2019 – do nabycia między innymi w Galerii na rynku.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę