Szukali terrorystów?

Skomentuj (10)

Nietrudno było zauważyć w ostatni weekend, szczególnie w sobotę, wzmożoną aktywność policji w Kazimierzu. Na Rynku czy nad Wisłą policjanci pytali o nietypowo wyglądających przechodniów, pozostawione bez opieki bagaże czy paczki. Zaglądali nawet do koszy na śmieci. Cały dzień patrolowali najbardziej uczęszczane w Miasteczku miejsca. Czego szukali policjanci w Kazimierzu?

- Działania prowadziliśmy przez cały weekend, ale głównie w sobotę. Miały one charakter wyłącznie prewencyjny – mówi Ewa Rejn – Kozak rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach. – Miały na celu zapobieganie, ale też wczesne wykrycie wszelkich zagrożeń związanych z atakami terrorystycznymi. Były spowodowane przede wszystkim ostatnimi wypadkami w Hiszpanii. Nie wykryto żadnych zagrożeń, nie mieliśmy też takich informacji. Była to akcja wyłącznie prewencyjna. Nie mamy informacji, żeby coś niepokojącego na terenie powiatu puławskiego, w tym Kazimierza Dolnego się działo, niemniej jednak prewencyjnie działamy, przez cały czas jesteśmy wyczuleni na wszelkie sygnały, na wszelkie okoliczności. Nic złego się nie dzieje.

Mieszkańcy Kazimierza są zadowoleni z tej akcji. Podkreślają, że dawno już w Miasteczku nie było takiego porządku. Z Rynku zniknęły parkujące tam wbrew zakazom motocykle, przejazd aut pod pocztą odbywał się płynnie, gdy pojawiały się korki, od razu interweniował stojący przed budynkiem poczty policjant.

- Bardzo ładnie to wyglądało – mówi jeden z mieszkańców. – To było chwalebne i przykładowe. Takie działania policji powinny być prowadzone co weekend. Wtedy byłoby super!

Było super, bo była policja. Ale przecież wystarczy czytać znaki i się do nich stosować. Wtedy też będzie super i bez pana policjanta.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • uff
  Chyba w odniesieniu do kierowców to prewencja, bo się nie odważyli..., a jeśli chodzi o wczesne wykrywanie zagrożeń to raczej przedwczesne (na szczęście), bo nic nie wykryto. A w niedzielę to prewencję zastąpił deszcz.
 • Redakcja
  @kazimierzak: chodziło mi o zwykłe przestrzeganie prawa, wtedy nie będzie parkowania, gdzie popadnie, tylko tam, gdzie to dozwolone. Wiem aż za dobrze, jaka jest w Kazimierzu praktyka, a dzieje się to właśnie dlatego, że prawo jest nierespektowane ;-(
  @Rycho: proszę zwrócić uwagę, że mieszkańcy mówią, ze przy okazji tej prewencji antyterrorystycznej w Kazimierzu poprawił się porządek: ludzie zaczęli parkować tam, gdzie jest dozwolone. I o tym też w tekście jest :-)
  • Rycho
   Szanowna "Redakcjo" - ..mieszkańcy mówią..." - a ja ( również mieszkaniec ) mówię, że działania "prewencyjne" antyterrorystyczne policji nie są od wyręczania policji w egzekwowaniu przestrzegania przepisów drogowych. Odnoszę wrażenie ( co wynika z tekstu - ..." . Nie mamy informacji, żeby coś niepokojącego na terenie powiatu puławskiego, w tym Kazimierza Dolnego się działo...") , że miały one na celu wzbudzanie w nas obywatelach poczucia zagrożenia, wręcz strachu
 • kazimierzak
  "Ale przecież wystarczy czytać znaki i się do nich stosować. Wtedy też będzie super i bez pana policjanta." Pani Anno jest Pani związana z Kazimierzem od lat i dobrze wie że arogancja turystów jest bardzo duża i znaki im w tym nie przeszkadzają. Jak nie będzie widocznej policji to będą parkować gdzie popadnie. Ten problem dotyczy większości turystycznych miejscowości a jedynym rozwiązaniem jest policyjna prewencja.
  • Rycho
   tylko pogratulować czytania ze zrozumieniem - tzw. prewencja miała dotyczyć zagrożenia terrorystycznego, a nie przestrzegania przepisów drogowych.
 • miłe to
  Czy sprawdzali kościoły z uwagi na to, że są miejscami największych zgromadzeń w niedzielę. Swoją drogą niesamowite, że na pokazówkę wybrano nasze miasteczko, czy telewizje to zrelacjonowały?
 • turysta
  Jest lepiej. Dwa lata temu w Boże Ciało ruchem na Senatorskiej kierował "policjant" w komży. W tym roku w Boże Ciało ruchem na Senatorskiej kierował policjant w mundurze.
 • Rycho
  "prewencyjnie" ? coś mi tu pachnie próbą potęgowania w obywatelach poczucia zagrożenia, strachu .
  • pijany znad Grodarza
   Masz rację. To czysta głupota. Nieuzasadnione potęgowanie zagrożenia jest ZAGROŻENIEM.
  • Tolo
   @ Pijany z Grodarza. W USA na każdej torebce foliowej jest ostrzeżenie aby dzieci nie zakładały ich na głowę bo mogą się udusić. W każdym samochodzie osobowym - w Polsce - na szybach powinien być trwały i duży napis zabraniający dzieciom opuszczania/podnoszenia ich bo mogą wypaść.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę