Szkoła: mamy fundamenty

Skomentuj (7)

zobacz więcej (13)

Na placu przy ulicy Szkolnej uwijają się robotnicy. Ramię pracującego tu dźwigu góruje wysoko nad miastem.

Zniknęły resztki murów dawnej szkoły, w części zachodniej i północnej pojawiły się głębokie wykopy. Wylano już betonowe fundamenty. Powoli pojawiają się zbrojenia, kładzione są rury kanalizacyjne. Wznoszone są pierwsze ściany dolnych kondygnacji.

- Na niektórych częściach jeszcze fundamentów nie ma – zwłaszcza od strony wschodniej i od ulicy Szkolnej. Tam na razie prace nie są możliwe, bo jeszcze ustalamy z wykonawcą sposób realizacji tego elementu – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Prace wykonywane są w takiej kolejności, jak to zapisano w projekcie: najpierw realizowane są elementy zachodnie i północne, potem wschodnie, a skrajne – południowe – na końcu.

Prace przy szkole prowadzone pod stałym nadzorem geologa.
- Najważniejsze jest, by posadowić budynek na stabilnym gruncie. Musimy więc na bieżąco wykonywać odwierty po to, aby mieć tego absolutną pewność – mówi burmistrz.

Temat skarpy, która według projektu miała być zabezpieczona poprzez tzw. gwoździowanie, nie jest jeszcze rozstrzygnięty. Prawdopodobnie sposób tego zabezpieczenia będzie skorygowany. Jak? To na razie sprawa otwarta.

W tej chwili skarpa po rozebraniu pozostałości ścian dawnego budynku szkoły i piwnic szkolnej kotłowni została doraźnie zabezpieczona siatką – dla bezpieczeństwa pracujących tam robotników. Wykonane niedawno w jej części środkowej badania geologiczne potwierdzają, że tak jak przewidywano, na całej rozciągłości skarpa jest stabilna.

- Podejrzewam, że projektanci wezmą ten fakt pod uwagę – mówi burmistrz Pisula. – Ale to, jaką formę zabezpieczenia zaproponują, jest jeszcze sprawą otwartą. Na razie prowadzimy prace głęboko w ziemi. Problem skarpy zaczyna się dopiero na poziomie zero. Mamy więc jeszcze czas, aby wprowadzić odpowiednie rozwiązania zabezpieczające.

Harmonogram prac przy nowej szkole, jak zapewnia burmistrz, nie jest zagrożony. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • rew
  ...wystąpił jakiś błąd i komentarz wskoczył podwójnie, proszę administrację o usunięcie jednego i ten wpis również.
 • rew
  "Naród który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na przyszłość"
 • rew
  "Naród który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na przyszłość"
 • obserwator
  A CZY PRAWDĄ JEST,że w miejscu kapliczki ma stanąć obelisk poświęcony dwóm panom? dzięki.....którym budujemy szkołę> A skwer ma być obsadzony narcyzami,czy to prawda?
  A tak na poważnie te prace lanie fundamentów pod szkołę miały być wykonane w ubiegłym roku.Znamy przyczynę?Bo opóźnienia to dlatego ,że pod Górą....miął biegnąć tunel na Puławską
 • Lutka
  A czy zaloga goracych Hiszpanow (jak bylo obiecane) jest? Czy nasi "z wasem"??? Tak pytam...
 • lola
  to naprawia i juz ,nawet moze bedzie wtedy mocniejsza ,jesli juz .A co sie czleku martwisz zawczasu,dobrze buduja nie wcinaj sie .milo jest wiedziec co tam w sprawie postepow prac,ale to tylko kolejny ,potencjalny temat do narzekania itp malkontentow.Wystarczyloby moze zec,prace ida zgodnie z harmonogramem,ale to pewnie tez zostaloby skomentowane ze krzywo ... .Dobrze jest ,tylko dzieci trzeba by dorobic,zamiast pisac glupoty ide sie rozmnazac.Pa .
 • rew
  Budowa trwa w najlepsze a kapliczka stoi nie zabezpieczona. Wg obietnic miała być zabezpieczona tak aby nic się jej nie stało, potem usiłowano ją odciąć i przesunąć dalej, a teraz stanęło na niczym i dopiero się wrzask podniesie jak "przypadkowo" jakaś ciężarówka w nią wjedzie albo ładunek dźwigu zahaczy i zniszczy!!!

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę