Święto Konstytucji 3 maja w Kazimierzu

Skomentuj (20)

zobacz więcej (32)

Uroczysta msza święta w asyście pocztów sztandarowych, wspólnie odśpiewany hymn oraz  złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Tak w Kazimierzu Dolnym uczczono 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja rozpoczęła msza święta za ojczyznę. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem, zastępcą burmistrza i przewodniczącym Rady Miejskiej na czele, poczty sztandarowe kazimierskich szkół, ochotniczych straży pożarnych i innych lokalnych instytucji, mieszkańcy oraz goście.

Nabożeństwo, które tradycyjnie odbyło się w kazimierskiej farze, sprawował ks. Tomasz Lewniewski wraz z ojcem Eliaszem, gwardianem klasztoru ojców franciszkanów, natomiast kazanie wygłosił ks. Jan Pieruszka. W uroczystej mszy świętej wziął udział także Męski Kwartet wokalny Vyshyvanka z Państwowej Filharmonii w Tarnopolu na Ukrainie.


Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz delegacji na Wietrzną Górę, gdzie u stóp Klasztoru Franciszkanów złożone zostały kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Była też modlitwa i krótkie przemówienie na temat konstytucji z 1971 roku i jej najważniejszych zapisów. A także podziękowania.


- Dziękuję, że tak licznie uczestniczycie Państwo w tych uroczystościach – mówi Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Dziękuję strażakom z OSP, dziękuję pocztom sztandarowym. Dziękuję dzieciom, młodzieży, nauczycielom i szkołom. Dziękuję za udział organizacjom działającym na terenie naszej gminy. Dziękuję, że uświetniliście Państwo swoją obecnością dzisiejszą uroczystość.

 

Fragmenty uroczystości obejrzeć można na Facebooku.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Histeryk
  A niech ktoś wytłumaczy, dlaczego składano kwiaty pod obeliskiem Marszałka?
  • pijany znad Grodarza
   Trudne pytanie. Może, by zapomnieć o Konstytucji kwietniowej z 1935 roku. / 23 kwiecień/
  • Gabryś
   Bo od lat wszystko w Kazimierzu robi się na pokaz. Pan Nadolski pokrzyczy o patriotyzmie i na baczność tam się staje. Absolutnie cenna uwaga, o konstytucji z 1935 roku tylko kto wie o co tam chodzi. Jestem pod wielkim wrażeniem komentarza. Boję się, że coraz mniej ludzi czuje co się świętuje. Po prostu bywa się na takich wydarzeniach bo wypada.
 • Leon
  No ma chłop talent do gadania, taki jak do rządzenia.
 • pijany znad Grodarza
  Gwoli wyjaśnienia @ Oli.

  Ten mój wpis z wczorajszego dnia kompletnie nie odnosil się do przemówienia Pana Burmistrza. Po ludzku Go rozumiem, że : "Dziękuję dzieciom, młodzieży, nauczycielom i szkołom. Dziękuję za udział organizacjom działającym na terenie naszej gminy. " to taki OKRĄGLAK wypowiadany przez KAŻDĄ władzę w takich chwilach. Osobiście PRZEŻYWALEM to i wiem, jak bardzo trudno to przychodzi człowiekowi wrażliwemu, kiedy czuje i wie, że mowi nieprawdę. Mam żal do szkol, instytucji, które POWINNY brać udział w tego rodzaju manifestacjach, a TAKIE podziękowania nie wzbudzają u nich ŻADNEGO zażenowania.

  Kiedy Burmistrz składał podziekowania, widzialem na twarzach " cywilnych" uczestnikow oznaki .......... . No wlasnie. Czego ?. @ Ola. Napisz.
 • krzysio
  A były burmistrz Andrzej potrafil przemawiać i się zachować a dziś macie co macie u władzy Pomianowskich do tego po źal się Boże Wicików i Pisulów co nawet nie dojadą. To nie skamłajcie jak wam się zmian zachciało.
  • Leszek.
   Pomyśl, Pan Wicik i Pan Pisula są radnymi powiatowymi, czyli są uczestnikami takich uroczystość nie tylko w Kazimierzu, a w większości są one w jednym czasie.
  • pijany znd Grodarza
   A ilu radnych w powiecie ?. Po to są wybierani TEŻ spoza Pulaw by reperezentowali władze powiatu w swojej miejscowości. W samych Pulawacvh jest ich wystarczająco dużo, ale cheć bycia blisko ....... jest silniejsza niż wywiązywanie się z deklarowanej MILOŚCI DO MAŁEJ OJCZYZNY. Czysta obłuda.

   @ Ola. Slusznie napisałem ?
 • www
  Kolejny po Pisuli ktory pensje będzie pobierał tylko za BYCIE BURMISTRZEM .
  • Miś
   WWW sam pokaż co potrafisz kłapać zawsze łatwiej.
  • www
   Misiu Ja nie jestem burmistrzem, a Ty jesteś ?
  • Miś
   WWW nie jestem i nie mam zamiaru. Szkoda zdrowia.
 • abc
  Burmistrz nie umie mówić to powinien mówić zastępca ten chyba lepiej to potrafi,a tak naprawdę to nic go nie usprawiedliwia bo powinien się przygotować!
 • pamiec pokolen
  Kościół obchodzi uroczyście rocznice powstania swego ideologicznego wroga, którego zwalczał skutecznie doprowadzając Naród do utraty panstwowosci na 123 lata - tak wygląda farsa czasów dzisiejszych...Patrz Kościuszko na nas z góry raz Polak skandował i popatrzał nan Kościuszko i sie zwymiotowal...
 • Mieszkaniec
  Nie było Marcina Pisuli. Zawsze jak jest to robi filmiki. Pamiątka
 • Mieszkaniec
  Nie było Wicika to i nie miał kto powiedzieć godnego przemówienia
 • pijany znad Grodarza
  To moje dotyczy manifestacji pod Klasztorem
 • pijany znad Grodarza
  Ach te podziękowania, kierowane do : "Dziękuję dzieciom, młodzieży, nauczycielom i szkołom". Jak słowa te legitymizują MALEŃKOŚĆ zaangażowania tych wymienionych. Jak one uczą nieprawdy WIDOCZNYM faktom i w ten sposób uroczystość państwowa staje się farsą. Wystarczyło jedynie powiedzieć : " Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w manifestacji"
  • Ola
   Czy Ty pijany zawsze gębę musisz wszędzie wsadzać
  • pijany znad Grodarza
   Olu.
   Całuję Twoją twarz. Wazelinować [wymoderowano] nie zamierzam a tym bardziej "wsadzać"

   A tak poważnie. Z czym się nie zgadzasz ?. Napisz i uzasadnij. A tak na marginesie. Byłaś przy pomniku ? Widziałaś " dzieci, młodzież, nauczycieli, szkoły ?

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę