Świetliki w Korzeniowej

Już w najbliższy piątek 6 czerwca w Klubojadalni „Korzeniowa” wystąpi grupa z Krakowa – „Świetliki”. Start o godzinie 19.00.

Najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym zapowiada się dość atrakcyjnie. Jedną z planowanych imprez jest koncert krakowskiego zespołu „Świetliki”, który odbędzie się w piątek, w Klubojadalni „Korzeniowa”. Niesamowity wieczór rozpocznie się już o godzinie 19.00.

Pozostaje jednak pytanie: kim są „Świetliki”?

- Grupa została założona w Krakowie, w październiku 1992 roku – czytamy w zapowiedzi imprezy. - Świetlicki założył ją wspólnie z muzykami krakowskiego zespołu Trupa Wertera Utrata. Pierwszy album „Ogród koncentracyjny”, został nagrany w 1993 roku dla niezależnej, krakowskiej wytwórni Music Corner i wzbudził spore zainteresowanie zarówno publiczności, jak i mediów, przyniósł również zaproszenie na festiwal w Opolu 1995.

W 1996 roku zespół wydał drugą płytę, która otrzymała dwie nominacje do nagrody Fryderyków, a do zespołu dołączył gitarzysta Artur Gasik. Trzeci album został wydany w 1999 roku. W nagraniach wziął udział gościnnie Mateusz Pospieszalski.

W 2001 roku „Świetliki” rozpoczęły współpracę z wytwórnią Universal Music. Jeszcze w tym samym roku wydano „Złe misie” z gościnnym udziałem Kasi Nosowskiej i Lecha Janerki. W roku 2005 zespół nagrał kolejny album, tym razem z udziałem aktora Bogusława Lindy.

Trzy lata temu do grupy dołączyła grająca na altówce Zuzanna Iwańska. Nie był to jednak koniec zmian personalnych. W połowie 2012 roku zespół rozstał się z gitarzystą Arturem Gasikiem, rozszerzając jednocześnie skład o grającego na instrumentach klawiszowych Michała Wandzilaka. Najnowsza płyta zespołu, zatytułowana „Sromota”, ukazała się 12 października 2013.

- W piątek 6 czerwca magicznie zjawią się w Kazimierzu Dolnym „Świetliki” – zapowiadają organizatorzy. - Pełna koordynacja z przyrodą. Magia słowa i muzyki… Mistycyzm Nocy Świętojańskiej odda nam pokłon. Kolejne marzenie wielu rozsmakowanych w prawdziwej sztuce dokona się na kilka dni przed Nocą Kupały. Nie trzeba przedstawiać i namawiać. Należy być i podać dalej, by okazać jak bardzo dobrą sceną jest Kazimierz, gdzie poezja i sztuka jest powietrzem, ziemią i zielenią… Zaproście swoich znajomych, opowiedzcie o tym, co się dzieje i bądźcie z nami!

Start imprezy – godzina 19.00. Wstęp – 20 zł.

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę