Świetliki w Korzeniowej

Już w najbliższy piątek 6 czerwca w Klubojadalni „Korzeniowa” wystąpi grupa z Krakowa – „Świetliki”. Start o godzinie 19.00.

Najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym zapowiada się dość atrakcyjnie. Jedną z planowanych imprez jest koncert krakowskiego zespołu „Świetliki”, który odbędzie się w piątek, w Klubojadalni „Korzeniowa”. Niesamowity wieczór rozpocznie się już o godzinie 19.00.

Pozostaje jednak pytanie: kim są „Świetliki”?

- Grupa została założona w Krakowie, w październiku 1992 roku – czytamy w zapowiedzi imprezy. - Świetlicki założył ją wspólnie z muzykami krakowskiego zespołu Trupa Wertera Utrata. Pierwszy album „Ogród koncentracyjny”, został nagrany w 1993 roku dla niezależnej, krakowskiej wytwórni Music Corner i wzbudził spore zainteresowanie zarówno publiczności, jak i mediów, przyniósł również zaproszenie na festiwal w Opolu 1995.

W 1996 roku zespół wydał drugą płytę, która otrzymała dwie nominacje do nagrody Fryderyków, a do zespołu dołączył gitarzysta Artur Gasik. Trzeci album został wydany w 1999 roku. W nagraniach wziął udział gościnnie Mateusz Pospieszalski.

W 2001 roku „Świetliki” rozpoczęły współpracę z wytwórnią Universal Music. Jeszcze w tym samym roku wydano „Złe misie” z gościnnym udziałem Kasi Nosowskiej i Lecha Janerki. W roku 2005 zespół nagrał kolejny album, tym razem z udziałem aktora Bogusława Lindy.

Trzy lata temu do grupy dołączyła grająca na altówce Zuzanna Iwańska. Nie był to jednak koniec zmian personalnych. W połowie 2012 roku zespół rozstał się z gitarzystą Arturem Gasikiem, rozszerzając jednocześnie skład o grającego na instrumentach klawiszowych Michała Wandzilaka. Najnowsza płyta zespołu, zatytułowana „Sromota”, ukazała się 12 października 2013.

- W piątek 6 czerwca magicznie zjawią się w Kazimierzu Dolnym „Świetliki” – zapowiadają organizatorzy. - Pełna koordynacja z przyrodą. Magia słowa i muzyki… Mistycyzm Nocy Świętojańskiej odda nam pokłon. Kolejne marzenie wielu rozsmakowanych w prawdziwej sztuce dokona się na kilka dni przed Nocą Kupały. Nie trzeba przedstawiać i namawiać. Należy być i podać dalej, by okazać jak bardzo dobrą sceną jest Kazimierz, gdzie poezja i sztuka jest powietrzem, ziemią i zielenią… Zaproście swoich znajomych, opowiedzcie o tym, co się dzieje i bądźcie z nami!

Start imprezy – godzina 19.00. Wstęp – 20 zł.

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę