Opowieści Piły i Harfy w Korzeniowej

Skomentuj (2)

Zakochane w Kazimierzu. Niepokorne. Odważne. Utalentowane. Nieziemskie. Piła i Harfa. Zaprezentują program dla dużych i małych. Piątek w Przystanku Korzeniowa zabrzmi więc naprawdę nietuzinkowo.

Piątek w Przystanku Korzeniowa zabrzmi nietuzinkowo. Piła i Harfa. Laureatki głównej nagrody sceny OFF na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej 2014 we Wrocławiu. Blisko związane z Korzeniowym Domem Cooltury. Zakochane w Kazimierzu. Niepokorne. Odważne. Utalentowane. Nieziemskie. Zaprezentują program dla dużych i małych. Opowiedzą bajki dla dzieci i dorosłych. Piłę i Harfę stanowią Anna Bojara grająca na pile muzycznej i Emilia Raiter grająca na harfie. Artystki komponują muzykę, piszą teksty piosenek i opowiadanych historii. Improwizują, czarują i zachwycają publikę poezją bliską każdemu, życiem i pokojem.

Godz. 17.00 – „Opowieść o stworzeniu świata”, opowieść dla małych dzieci
Jak powstał Świat? Został utkany, ulepiony, rozsypany czy rozlał się na wszystkie strony i od tej pory po prostu już był? Kto przyczynił się do jego powstania? Przy dźwiękach harfy, piły, kalimby, gwizdków, grzechotek i innych przeszkadzajek usłyszymy historie pochodzące z tradycji, wierzeń, mitów różnych kultur. Opowieści o Stworzeniu Świata to muzyczno – teatralna podróż w cztery strony Świata. Każda kolejny kierunek to nowa opowieść, nowy muzyczny temat, nowy rytm i powstający na naszych oczach nowy Świat.

Godz. 20.00 „Termostaty” – główna nagroda sceny OFF Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2014, opowieść dla dużych dzieci (jednakże wstęp nie jest ograniczony wiekiem)
Co utrzymuje stałą temperaturę kobiecej natury? Gdy kobieta zamarza - potrzebuje rozgrzania, gdy wrze - potrzebuje lekkiej ochłody. Wtedy niezbędny jest termostat, który nie pozwoli kobiecie na zbyt gwałtowne zmiany temperatur. Projekt „Termostaty” to mały zbiór historii – intymnych, pociesznych, abstrakcyjnych – które ukazują najskrytsze tajemnice kobiecej duszy...

Autorski projekt muzyczny duetu „Piła i Harfa”, czyli dwóch kobiet grających na harfie i pile muzycznej, które przy dźwiękach swoich instrumentów zabierają odbiorców w odrealniony, romantyczny, a zarazem lekko groteskowy świat. Kolejne historie (w formie piosenek, bądź opowieści, monologów, dialogów z muzycznym tłem) wypływają tu jedna z drugiej i łączą się w większą, spójną całość tekstową i muzyczną. Podstawowym instrumentom (niecodzienny, nieobliczalny związek harfy i piły!) towarzyszyć będą dwa głosy żeńskie oraz rozmaite przeszkadzajki, które pomogą wprowadzić widza w świat kobiecych i dziewczęcych emocji (zgrzyt, pisk, drżenie, rozkosz, strach, radość, euforia... co jeszcze gra kobietom w głowach?)


Tekst: Załoga Klubojadalni Korzeniowa

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę