Opowieści Piły i Harfy w Korzeniowej

Skomentuj (2)

Zakochane w Kazimierzu. Niepokorne. Odważne. Utalentowane. Nieziemskie. Piła i Harfa. Zaprezentują program dla dużych i małych. Piątek w Przystanku Korzeniowa zabrzmi więc naprawdę nietuzinkowo.

Piątek w Przystanku Korzeniowa zabrzmi nietuzinkowo. Piła i Harfa. Laureatki głównej nagrody sceny OFF na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej 2014 we Wrocławiu. Blisko związane z Korzeniowym Domem Cooltury. Zakochane w Kazimierzu. Niepokorne. Odważne. Utalentowane. Nieziemskie. Zaprezentują program dla dużych i małych. Opowiedzą bajki dla dzieci i dorosłych. Piłę i Harfę stanowią Anna Bojara grająca na pile muzycznej i Emilia Raiter grająca na harfie. Artystki komponują muzykę, piszą teksty piosenek i opowiadanych historii. Improwizują, czarują i zachwycają publikę poezją bliską każdemu, życiem i pokojem.

Godz. 17.00 – „Opowieść o stworzeniu świata”, opowieść dla małych dzieci
Jak powstał Świat? Został utkany, ulepiony, rozsypany czy rozlał się na wszystkie strony i od tej pory po prostu już był? Kto przyczynił się do jego powstania? Przy dźwiękach harfy, piły, kalimby, gwizdków, grzechotek i innych przeszkadzajek usłyszymy historie pochodzące z tradycji, wierzeń, mitów różnych kultur. Opowieści o Stworzeniu Świata to muzyczno – teatralna podróż w cztery strony Świata. Każda kolejny kierunek to nowa opowieść, nowy muzyczny temat, nowy rytm i powstający na naszych oczach nowy Świat.

Godz. 20.00 „Termostaty” – główna nagroda sceny OFF Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2014, opowieść dla dużych dzieci (jednakże wstęp nie jest ograniczony wiekiem)
Co utrzymuje stałą temperaturę kobiecej natury? Gdy kobieta zamarza - potrzebuje rozgrzania, gdy wrze - potrzebuje lekkiej ochłody. Wtedy niezbędny jest termostat, który nie pozwoli kobiecie na zbyt gwałtowne zmiany temperatur. Projekt „Termostaty” to mały zbiór historii – intymnych, pociesznych, abstrakcyjnych – które ukazują najskrytsze tajemnice kobiecej duszy...

Autorski projekt muzyczny duetu „Piła i Harfa”, czyli dwóch kobiet grających na harfie i pile muzycznej, które przy dźwiękach swoich instrumentów zabierają odbiorców w odrealniony, romantyczny, a zarazem lekko groteskowy świat. Kolejne historie (w formie piosenek, bądź opowieści, monologów, dialogów z muzycznym tłem) wypływają tu jedna z drugiej i łączą się w większą, spójną całość tekstową i muzyczną. Podstawowym instrumentom (niecodzienny, nieobliczalny związek harfy i piły!) towarzyszyć będą dwa głosy żeńskie oraz rozmaite przeszkadzajki, które pomogą wprowadzić widza w świat kobiecych i dziewczęcych emocji (zgrzyt, pisk, drżenie, rozkosz, strach, radość, euforia... co jeszcze gra kobietom w głowach?)


Tekst: Załoga Klubojadalni Korzeniowa

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę