Sukces kazimierskich logistyków

Skomentuj (6)

Jakub Kamiński z Technikum Logistycznego w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym jest jednym z 50 finalistów IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Finałowe zmagania najlepszych młodych logistyków już 16 marca w Poznaniu.

Uczniowie istniejącego od czterech lat Technikum Logistycznego w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej uczestniczą nie po raz pierwszy. Rok temu do II etapu rejonowego w Warszawie zakwalifikował się jeden uczeń, w tym roku już czterech. Jeden z nich Jakub Kamiński z klasy IV bt 16 marca powalczy o laury.


- Niewątpliwie jest to prestiż dla szkoły, że mamy takich uczniów, którzy kwalifikują się do etapu centralnego olimpiad zawodowych – mówi dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza Teodor Józefacki. – Podobny sukces odniosła dwa lata temu w Olimpiadzie Hotelarskiej Patrycja Filiks z Technikum Hotelarskiego. Mam nadzieję, że 16 marca w Poznaniu podczas eliminacji centralnych Jakub też zdobędzie miejsce punktowane. Sukces Jakuba, jak i Patrycji to dowód, że poziom nauczania w naszej szkole jest wysoki. Kwalifikacje nauczycieli i ich zaangażowanie pozwalają uczniom na osiąganie sukcesów w olimpiadach ogólnopolskich.


Finałową pięćdziesiątkę IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej wyodrębniono spośród 5652 uczestników ze 186 szkół z całej Polski. Etap centralny odbędzie się już 16 marca w auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, która jest organizatorem konkursu.


- Jakub Kamiński już może cieszyć się zwolnieniem z części teoretycznej egzaminu zawodowego. Zapewniony ma również bezpłatny pierwszy semestr nauki na studiach I stopnia w Wyższej Szkole Logistyki oraz nagrodę rzeczową – mówi Dorota Urbańska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Logistycznym w Kazimierzu Dolnym.


Jakub Kamiński planuje po maturze podjąć studia w poznańskiej Wyższej Szkole Logistyki.


- Zawód logistyka to zawód z przyszłością – mówi Jakub Kamiński, którego przygoda z logistyką zaczęła się od… motoryzacji – jego pasji. – Praktycznie w każdym przedsiębiorstwie potrzebna jest taka osoba, która zajmuje się logistyką, a więc zaopatrzeniem, planowaniem produkcji, dystrybucją, transportem czy komunikacją.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę