Stoki otwierają się w piątek

Już w piątek 12 lutego w ramach luzowania obostrzeń covidowych otwarte zostaną oficjalnie stoki narciarskie w Polsce. Warunkowo na dwa tygodnie. Właściciele stoków narciarskich mają jednak nadzieję, że będą mogli działać do końca zimy.
Ubiegłoroczna zima nie była łaskawa ani dla narciarzy, ani dla właścicieli wyciągów. Tegoroczna przyszła ze śniegiem i mrozem, ale i z covidem, który zatrzymał stacje narciarskie tak samo skutecznie jak odwilż.

- Prowadzę działalność na stoku już 26. sezon i  takiej zimy nie było od dobrych paru lat. Śniegu jest bardzo dużo – mówi Kazimierz Antoń właściciel ośrodka narciarskiego NartSport w Rąblowie w powiecie puławskim na Lubelszczyźnie. – Na taką zimę czekaliśmy.

Warunki na stokach są wprost idealne do uprawiania narciarstwa, ale stoki z powodu obostrzeń covidowych stoją zamknięte od świąt. A czas świąteczno – noworoczny i feryjny to zwykle żniwa dla właścicieli stoków.

- Każdy dzień zwłoki to miliony strat dla polskich przedsiębiorców, rosnąca obawa o miejsca pracy, pogarszająca się kondycja psychiczna właścicieli, menedżerów, pracowników, ale też narciarzy i snowboardzistów – czytamy w komunikacie Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych, w którym podliczono też straty finansowe branży narciarskiej.

To 32 mln złotych z tytułu samego przygotowania ośrodków do sezonu. Każdy dzień zamknięcia stoków to kolejne 5 mln złotych dziennie strat dla całej branży. Od 27 do 18 stycznia niektóre ośrodki już straciły – jak podaje komunikat PSNiT – 45% przychodów z całego sezonu. Nic więc dziwnego, że niektóre z nich wznowiły dzielność wcześniej wbrew rządowym zakazom.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę