Lockdown z kazimierskiej perspektywy

Po intensywnym, chociaż krótkim sezonie w Kazimierzu przyszła zima. A z nią coronawirusowy lockdown – może mniej bolesny niż w dużych miastach, bo zimą Kazimierz zwykle przysypia – który niesie z sobą niepewność… Jaka będzie wiosna?
Zima w Kazimierzu to zwykle czas odpoczynku po minionym sezonie i zbierania sił do tego, który wkrótce nadejdzie. Krótkim przerywnikiem są święta i ferie, kiedy to w Miasteczku znów pojawiają się liczniej turyści, zwłaszcza że święta poza domem stają się coraz bardziej popularne. Ale nie w tym roku. Obostrzenia covidowe zatrzymały ludzi w domach, a kazimierskie hotele, pensjonaty czy hotele nie mogły i nadal nie mogą obsługiwać tych, którzy do Miasteczka przyjeżdżają mimo to. Kawiarnie i restauracje wydają co prawda posiłki, ale tylko na wynos, a stok narciarski ratuje się tym, że realizuje program edukacyjny nauki jazdy na nartach i snowboardzie…
Nie odbywają się żadne koncerty, nawet te, które przyciągały turystów weekendowo do Trzeciego Księżyca na Małym Rynku.
- Trzeci Księżyc jest zamknięty, ponieważ nie widzimy możliwości, by utrzymać ten lokal tylko i wyłącznie z wynosów – mówi właściciel restauracji Tomasz Małolepszy. – Nie możemy realizować też misji, którą uzgodniliśmy z miastem na początku dzierżawy jatek, czyli szeroko rozumianych działań kulturalnych. Pomimo tego, że kalendarz imprez mamy ustalony z artystami do końca czerwca tego roku, to od połowy października roku ubiegłego nie realizujemy koncertów z powodu lockodwnu.
O tym, jak radzą sobie kazimierscy przedsiębiorcy – właściciel kwater, restauratorzy, właściciele stoków narciarskich – w tym trudnym okresie, przeczytacie Państwo tutaj>>>

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę