Spotkanie z Barbarą Kosmowską

W kazimierskiej bibliotece po raz kolejny będziemy mogli uczestniczyć w spotkaniu autorskim. Tym razem gościem specjalnym będzie Barbara Kosmowska.

Czytając dobrą książkę niejednokrotnie zastanawiamy się, kim jest jej autor, dlaczego skończyła się ona tak a nie inaczej czy też skąd wziął się sam pomysł na opisaną historię. Spotkania autorskie są idealną okazją do tego, by zadać nurtujące nas pytania twórcy powieści. W Bibliotece Publicznej, oddziale Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki już w najbliższą środę, 23 września o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie z Barbarą Kosmowską.

Miłośnikom, a może bardziej miłośniczkom kobiecej literatury nie trzeba jej przedstawiać. To autorka wielu książek dla dorosłych: „Teren prywatny”, „Prowincja”, „Głodna kotka” i wielu innych, w tym dla młodszych czytelników: „Buba”, „Gaduła”, „Dziewczynka z parku”. Tworzy również słuchowiska.

Warto wspomnieć o tym, że kilka powieści Barbary Kosmowskiej zdobyło prestiżowe wyróżnienia. Książka „Teren prywatny” wygrała konkurs literacki pod nazwą: „Dziennik polskiej Bridget Jones”, „Buba” zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”, „Pozłacana rybka” zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Barbara Kosmowska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta Zakładu Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Spotkanie organizowane jest we współpracy z Instytutem Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Wstęp jest wolny.

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę