Spotkanie z Barbarą Kosmowską

W kazimierskiej bibliotece po raz kolejny będziemy mogli uczestniczyć w spotkaniu autorskim. Tym razem gościem specjalnym będzie Barbara Kosmowska.

Czytając dobrą książkę niejednokrotnie zastanawiamy się, kim jest jej autor, dlaczego skończyła się ona tak a nie inaczej czy też skąd wziął się sam pomysł na opisaną historię. Spotkania autorskie są idealną okazją do tego, by zadać nurtujące nas pytania twórcy powieści. W Bibliotece Publicznej, oddziale Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki już w najbliższą środę, 23 września o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie z Barbarą Kosmowską.

Miłośnikom, a może bardziej miłośniczkom kobiecej literatury nie trzeba jej przedstawiać. To autorka wielu książek dla dorosłych: „Teren prywatny”, „Prowincja”, „Głodna kotka” i wielu innych, w tym dla młodszych czytelników: „Buba”, „Gaduła”, „Dziewczynka z parku”. Tworzy również słuchowiska.

Warto wspomnieć o tym, że kilka powieści Barbary Kosmowskiej zdobyło prestiżowe wyróżnienia. Książka „Teren prywatny” wygrała konkurs literacki pod nazwą: „Dziennik polskiej Bridget Jones”, „Buba” zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”, „Pozłacana rybka” zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Barbara Kosmowska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta Zakładu Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Spotkanie organizowane jest we współpracy z Instytutem Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Wstęp jest wolny.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę