Spotkanie z Historią 2019

Skomentuj (6)

Długi weekend w Kazimierzu zakończy IX spotkanie z Historią, czyli pokazy  aut wojskowych z czasów II wojny światowej z oznakowaniem I Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka oraz II Korpusu generała Władysława  Andersa.

Na kazimierskim rynku w sobotę i niedzielę 4 – 5 maja zobaczymy pojazdy z okresu II wojny światowej z Willys-Jeep Club Polska: Dodge, Willys, GMC, z oznakowaniem  min.: I Dywizji Pancernej Generała Stanisława Maczka oraz II Korpusu Generała Władysława  Andersa. Towarzyszyć im będą kierowcy w umundurowaniu z epoki.  Czy zobaczymy tam unikalną tankietkę PG Narew wyprodukowaną przed II wojną w Lublinie? Czy pojawią się zapowiadane niemieckie kettenkrady - lekkie pojazdy wielozadaniowe? To już okaże się na miejscu.


Na pewno mają być żołnierze 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W programie jest też koncert chóru dziecięcego GRH „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”.


Program


4 maja sobota
9.00-13.30
- prezentacja aut - Willys-Jeep Club Polska/Rynek
- prezentacja 22 Batalionu Lekkiej Piechoty 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej/Rynek
- WKU Puławy

10.30 – występ chóru dziecięcego GRH „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”.

5 maja niedziela
10.00- 14.00 -
prezentacja aut - Willys-Jeep Club Polska/Rynek
- prezentacja 22 Batalionu Lekkiej Piechoty 2. Lubelskiej Brygady Obrony   Terytorialnej/Rynek

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Ryneczek
  Skandal znowu podział na tych co mogą naRynku i tych co poza nim. Dlaczego Pomianowski nie traktuje poważnie swojej ulotki przedwyborczej. Kolejne kłamstwo.
 • Mirek
  Ci młodzi pasjonaci militariów - wychowani na amerykańskich filmach wojennych - są zwyczajnie "głodni" poznania i przeżycia służby wojskowej. Ich dalsi krewni zawsze gdzieś, kiedyś tam w wojsku byli z racji obowiązku lub wyboru. Tego "rarytasu" doświadczają na co dzień ich rówieśnicy u naszych sąsiadów (wrogów?) - Rosji i Niemiec. U nas służbę z poboru zlikwidowali politycy-patrioci. Niech się bawią, nie wiedząc jak wyglądają skwarne ostępy poligonu, zimowe nieprzespane noce, władza kaprala na kompani, znowu to same żarcie, wulgarne słownictwo, szorowanie sraczy, długotrwała rozłąka.......
  • pijany znad Grodarza
   Fajnie i mądrze napisałeś.
 • witold
  I to będzie na Rynku? Przecież Pomianowski zabronił podobnej imprezy, a ta co? Dlaczego tak dzieli?
  • pijany znad Grodarza
   Masz dużo racji. Niby " skrzydła" przypisane sa Niebu, a " pancerni" Piekłu" / dół/, a nasz Burmistrz sprzyja temu drugiemu. Przypominam, że Kazimierz TRZEMA kościołami stoi.


   A tak serio. Rado Kultury! Tak może być ?
 • czołgowy dekiel
  Anders to miłośnik KONI - kawalerzysta, oficer, absolwent Mikołajewskiej Akademii Woj. w Petersburgu. W II Rzeczpospolitej też na koniu, Nowogródzka Brygada Kawalerii do 1939 (Bitwa pod Mławą).

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę