Spotkanie z Historią 2019

Skomentuj (6)

Długi weekend w Kazimierzu zakończy IX spotkanie z Historią, czyli pokazy  aut wojskowych z czasów II wojny światowej z oznakowaniem I Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka oraz II Korpusu generała Władysława  Andersa.

Na kazimierskim rynku w sobotę i niedzielę 4 – 5 maja zobaczymy pojazdy z okresu II wojny światowej z Willys-Jeep Club Polska: Dodge, Willys, GMC, z oznakowaniem  min.: I Dywizji Pancernej Generała Stanisława Maczka oraz II Korpusu Generała Władysława  Andersa. Towarzyszyć im będą kierowcy w umundurowaniu z epoki.  Czy zobaczymy tam unikalną tankietkę PG Narew wyprodukowaną przed II wojną w Lublinie? Czy pojawią się zapowiadane niemieckie kettenkrady - lekkie pojazdy wielozadaniowe? To już okaże się na miejscu.


Na pewno mają być żołnierze 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W programie jest też koncert chóru dziecięcego GRH „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”.


Program


4 maja sobota
9.00-13.30
- prezentacja aut - Willys-Jeep Club Polska/Rynek
- prezentacja 22 Batalionu Lekkiej Piechoty 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej/Rynek
- WKU Puławy

10.30 – występ chóru dziecięcego GRH „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”.

5 maja niedziela
10.00- 14.00 -
prezentacja aut - Willys-Jeep Club Polska/Rynek
- prezentacja 22 Batalionu Lekkiej Piechoty 2. Lubelskiej Brygady Obrony   Terytorialnej/Rynek

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Ryneczek
  Skandal znowu podział na tych co mogą naRynku i tych co poza nim. Dlaczego Pomianowski nie traktuje poważnie swojej ulotki przedwyborczej. Kolejne kłamstwo.
 • Mirek
  Ci młodzi pasjonaci militariów - wychowani na amerykańskich filmach wojennych - są zwyczajnie "głodni" poznania i przeżycia służby wojskowej. Ich dalsi krewni zawsze gdzieś, kiedyś tam w wojsku byli z racji obowiązku lub wyboru. Tego "rarytasu" doświadczają na co dzień ich rówieśnicy u naszych sąsiadów (wrogów?) - Rosji i Niemiec. U nas służbę z poboru zlikwidowali politycy-patrioci. Niech się bawią, nie wiedząc jak wyglądają skwarne ostępy poligonu, zimowe nieprzespane noce, władza kaprala na kompani, znowu to same żarcie, wulgarne słownictwo, szorowanie sraczy, długotrwała rozłąka.......
  • pijany znad Grodarza
   Fajnie i mądrze napisałeś.
 • witold
  I to będzie na Rynku? Przecież Pomianowski zabronił podobnej imprezy, a ta co? Dlaczego tak dzieli?
  • pijany znad Grodarza
   Masz dużo racji. Niby " skrzydła" przypisane sa Niebu, a " pancerni" Piekłu" / dół/, a nasz Burmistrz sprzyja temu drugiemu. Przypominam, że Kazimierz TRZEMA kościołami stoi.


   A tak serio. Rado Kultury! Tak może być ?
 • czołgowy dekiel
  Anders to miłośnik KONI - kawalerzysta, oficer, absolwent Mikołajewskiej Akademii Woj. w Petersburgu. W II Rzeczpospolitej też na koniu, Nowogródzka Brygada Kawalerii do 1939 (Bitwa pod Mławą).

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę