Śpiewam, więc pamiętam

zobacz więcej (6)

To także forma świętowania rocznic wydarzeń patriotycznych. To także forma manifestowania pamięci o tych, co przed laty walczyli o Niepodległą. Kazimierzacy pod raz siódmy zebrali się w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki, by razem śpiewać pieśni patriotyczne celebrując Święto Niepodległości.

Od „Pieśni konfederatów barskich”, przez „Pierwszą Brygadę”, Piechotę, „Pałacyk Michla”,  po „Jak długo w sercach naszych” – Patriotyczne śpiewanie w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki zgromadziło wiele osób w różnym wieku. Linię melodyczną prowadzili Monika Kubiś – Arbuz i Sławomir Doraczyński, ale to nie był koncert, lecz zgodnie z założeniem wspólne śpiewanie. W tym roku przybrało ono formę biesiady, bo pieśniom nie tylko towarzyszyła opowieść o pieśniach, czy związanych z nimi obrazach znanych mistrzów pędzla, ale także własnych przeżyciach uczestników spotkania, skojarzeniach, anegdotach historycznych, co budowało nastrój wspólnoty.

Wśród uczestników na koniec rozlosowano okolicznościowe upominki, w tym gry planszowe związane z obchodami 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej, bowiem uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 lipca 2018 r. rok 2019 ustanowiono Rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji na dziedzińcu zamkowym w Kazimierzu przez najbliższe 3 tygodnie będzie prezentowana wystawa dotycząca życia i twórczości Stanisława Moniuszki.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę