Śpiewam, więc pamiętam

zobacz więcej (6)

To także forma świętowania rocznic wydarzeń patriotycznych. To także forma manifestowania pamięci o tych, co przed laty walczyli o Niepodległą. Kazimierzacy pod raz siódmy zebrali się w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki, by razem śpiewać pieśni patriotyczne celebrując Święto Niepodległości.

Od „Pieśni konfederatów barskich”, przez „Pierwszą Brygadę”, Piechotę, „Pałacyk Michla”,  po „Jak długo w sercach naszych” – Patriotyczne śpiewanie w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki zgromadziło wiele osób w różnym wieku. Linię melodyczną prowadzili Monika Kubiś – Arbuz i Sławomir Doraczyński, ale to nie był koncert, lecz zgodnie z założeniem wspólne śpiewanie. W tym roku przybrało ono formę biesiady, bo pieśniom nie tylko towarzyszyła opowieść o pieśniach, czy związanych z nimi obrazach znanych mistrzów pędzla, ale także własnych przeżyciach uczestników spotkania, skojarzeniach, anegdotach historycznych, co budowało nastrój wspólnoty.

Wśród uczestników na koniec rozlosowano okolicznościowe upominki, w tym gry planszowe związane z obchodami 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej, bowiem uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 lipca 2018 r. rok 2019 ustanowiono Rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji na dziedzińcu zamkowym w Kazimierzu przez najbliższe 3 tygodnie będzie prezentowana wystawa dotycząca życia i twórczości Stanisława Moniuszki.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę