Śpiewam, więc pamiętam

zobacz więcej (6)

To także forma świętowania rocznic wydarzeń patriotycznych. To także forma manifestowania pamięci o tych, co przed laty walczyli o Niepodległą. Kazimierzacy pod raz siódmy zebrali się w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki, by razem śpiewać pieśni patriotyczne celebrując Święto Niepodległości.

Od „Pieśni konfederatów barskich”, przez „Pierwszą Brygadę”, Piechotę, „Pałacyk Michla”,  po „Jak długo w sercach naszych” – Patriotyczne śpiewanie w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki zgromadziło wiele osób w różnym wieku. Linię melodyczną prowadzili Monika Kubiś – Arbuz i Sławomir Doraczyński, ale to nie był koncert, lecz zgodnie z założeniem wspólne śpiewanie. W tym roku przybrało ono formę biesiady, bo pieśniom nie tylko towarzyszyła opowieść o pieśniach, czy związanych z nimi obrazach znanych mistrzów pędzla, ale także własnych przeżyciach uczestników spotkania, skojarzeniach, anegdotach historycznych, co budowało nastrój wspólnoty.

Wśród uczestników na koniec rozlosowano okolicznościowe upominki, w tym gry planszowe związane z obchodami 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej, bowiem uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 lipca 2018 r. rok 2019 ustanowiono Rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji na dziedzińcu zamkowym w Kazimierzu przez najbliższe 3 tygodnie będzie prezentowana wystawa dotycząca życia i twórczości Stanisława Moniuszki.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę