Śmiertelny wypadek w Rzeczycy

Skomentuj (5)

Dziś rano w Rzeczycy doszło do zderzenia pasażerskiego busa z samochodem dostawczym. Kierowca pojazdu dostawczego zmarł, 11 rannych osób przetransportowano do szpitali w Puławach, Poniatowej i Lublinie.

Do wypadku doszło dziś około godziny 9.00 na drodze z Rzeczycy do Kazimierza Dolnego. Kierujący dostawczym mercedesem 51-letni kierowca, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się czołowo z jadącym w stronę Kazimierza busem pasażerskim.

- Pomimo prowadzonej długo akcji ratunkowej 51-letniemu kierowcy samochodu dostawczego nie udało się przywrócić funkcji życiowych – oświadcza Ewa Rejn-Kozak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach. - Dziesięcioro pasażerów oraz kierowca busa zostało przetransportowanych do szpitali w Puławach, Poniatowej i Lublinie, część z nich śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Według najnowszych informacji uczestnicy wypadku, którzy odnieśli tylko ogólne potłuczenia zdążyli już opuścić szpitale. Pozostali są jeszcze badani. Kierowca pasażerskiego busa, 26-letni mieszkaniec gm. Karczmiska, nie odniósł poważniejszych obrażeń i był trzeźwy.

Okoliczności wypadku są badane przez policję pod nadzorem prokuratora. 

 

Fot. Policja Lubelska

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Milena
  Skad pochodzil kierowca? Wyrazy wspolczucia.
 • mieszkanka
  mieszkanka
 • Wiadomość ważna
  Przyczyną wypadku był zawał kierowcy.
 • krzysztof
  Przejeżdżałem ten odcinek na kilka minut przed zdarzeniem. Na przystanku na busa czekał znajomy chłopak. Po skręceniu za sklepem w stronę Grabówek doszedł mnie odgłos który zinterpretowałem "jakby ktoś rzucił blachę na ziemię", prawdopodobnie to był odgłos zderzenia. Niestety takie miejsca są podszyte pokusą. Wjeżdża się na drogę z małym natężeniem ruchu, w miarę prosty odcinek, to jest okazja by sięgnąć po telefon, kanapkę, coś do picia, sprawdzić adres lub mapkę itp. Jechałem w tym kierunku co bus dostawczy. W okolicach wypadku dostałem nagły zaskakujący silny podmuch wiatru w prawy bok auta. Moje kombi zmieniło tor jazdy, bo... było sprawdzanie zwrotnego sms (niestety i co mi dało do myślenia). Takie silne podmuchy były do samych krzyżówek. Ale jeżeli ktoś wczoraj trochę jeździł to pewnie zauważył (ja np na 17) że jechało się w ciszy i co jakiś czas (tak jak w pogodzie) dostawało silne podmuch w bok auta. Tam wyjeżdża się z "rozdołka" zalesionego po prawej stronie zdj3
  Wąska droga z licznymi dziurami, brak należytej koncentracji i nagły podmuch wiatru mogły być przyczyną tej tragedii.
  ps. przekopiowałem swój wpis z innego portalu dla przestrogi...
 • ixi
  Większość mieszkańców zna tą drogę,brzegi tak zniszczone że tylko środek nadaje się do jazdy i to jak po muldach więc z niewielką prędkością.Jeśli komuś się spieszy to o wypadek nietrudno.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę