Śmiertelny wypadek w Rzeczycy

Skomentuj (5)

Dziś rano w Rzeczycy doszło do zderzenia pasażerskiego busa z samochodem dostawczym. Kierowca pojazdu dostawczego zmarł, 11 rannych osób przetransportowano do szpitali w Puławach, Poniatowej i Lublinie.

Do wypadku doszło dziś około godziny 9.00 na drodze z Rzeczycy do Kazimierza Dolnego. Kierujący dostawczym mercedesem 51-letni kierowca, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się czołowo z jadącym w stronę Kazimierza busem pasażerskim.

- Pomimo prowadzonej długo akcji ratunkowej 51-letniemu kierowcy samochodu dostawczego nie udało się przywrócić funkcji życiowych – oświadcza Ewa Rejn-Kozak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach. - Dziesięcioro pasażerów oraz kierowca busa zostało przetransportowanych do szpitali w Puławach, Poniatowej i Lublinie, część z nich śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Według najnowszych informacji uczestnicy wypadku, którzy odnieśli tylko ogólne potłuczenia zdążyli już opuścić szpitale. Pozostali są jeszcze badani. Kierowca pasażerskiego busa, 26-letni mieszkaniec gm. Karczmiska, nie odniósł poważniejszych obrażeń i był trzeźwy.

Okoliczności wypadku są badane przez policję pod nadzorem prokuratora. 

 

Fot. Policja Lubelska

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Milena
  Skad pochodzil kierowca? Wyrazy wspolczucia.
 • mieszkanka
  mieszkanka
 • Wiadomość ważna
  Przyczyną wypadku był zawał kierowcy.
 • krzysztof
  Przejeżdżałem ten odcinek na kilka minut przed zdarzeniem. Na przystanku na busa czekał znajomy chłopak. Po skręceniu za sklepem w stronę Grabówek doszedł mnie odgłos który zinterpretowałem "jakby ktoś rzucił blachę na ziemię", prawdopodobnie to był odgłos zderzenia. Niestety takie miejsca są podszyte pokusą. Wjeżdża się na drogę z małym natężeniem ruchu, w miarę prosty odcinek, to jest okazja by sięgnąć po telefon, kanapkę, coś do picia, sprawdzić adres lub mapkę itp. Jechałem w tym kierunku co bus dostawczy. W okolicach wypadku dostałem nagły zaskakujący silny podmuch wiatru w prawy bok auta. Moje kombi zmieniło tor jazdy, bo... było sprawdzanie zwrotnego sms (niestety i co mi dało do myślenia). Takie silne podmuchy były do samych krzyżówek. Ale jeżeli ktoś wczoraj trochę jeździł to pewnie zauważył (ja np na 17) że jechało się w ciszy i co jakiś czas (tak jak w pogodzie) dostawało silne podmuch w bok auta. Tam wyjeżdża się z "rozdołka" zalesionego po prawej stronie zdj3
  Wąska droga z licznymi dziurami, brak należytej koncentracji i nagły podmuch wiatru mogły być przyczyną tej tragedii.
  ps. przekopiowałem swój wpis z innego portalu dla przestrogi...
 • ixi
  Większość mieszkańców zna tą drogę,brzegi tak zniszczone że tylko środek nadaje się do jazdy i to jak po muldach więc z niewielką prędkością.Jeśli komuś się spieszy to o wypadek nietrudno.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę