Ślubujemy!

Skomentuj (29)

zobacz więcej (17)

Ceremonią ślubowania rozpoczęła swoją działalność nowa Rada Miejska w Kazimierzu. 1 grudnia zaprzysiężony został także nowy burmistrz Andrzej Pisula.

Sala w SARP-ie, gdzie zorganizowano pierwszą sesję Rady Miejskiej VII kadencji, dosłownie pękała w szwach. Tyle ludzi przyszło zobaczyć ceremonię zaprzysiężenia nowego burmistrza Kazimierza Dolnego Andrzeja Pisuli i nowych – w większości – radnych.

-Musimy pracować wytrwale i wspólnie, planować nasze działania w zgodzie – mówił podczas przemówienia inauguracyjnego nowo zaprzysiężony burmistrz Andrzej Pisula. – Przed nami są wielkie wyzwania, którym musimy sprostać: największa inwestycja, jaką jest budowa szkoły, uchwalenie w niedalekiej przyszłości planu zagospodarowania przestrzennego, nowa perspektywa środków unijnych, nie licząc oczywiście mniejszych, ale jakże ważnych problemów dnia codziennego.

Dziękując ustępującemu burmistrzowi Grzegorzowi Duni za 8 lat sprawowania urzędu i pracy na rzecz gminy, nowy burmistrz Andrzej Pisula deklarował chęć współpracy z pracownikami urzędu.

- Na razie żadnych zmian personalnych w urzędzie nie przewiduję – mówił w kuluarach nowy burmistrz Andrzej Pisula. – Chcę współpracować ze wszystkimi pracownikami. Myślę, że pomogą mi wejść w tajniki bycia burmistrzem. Jeśli chodzi o etat zastępcy, to mam pewien pomysł i w niedługim czasie to się okaże, kto zajmie miejsce pani Marzanny Cendrowskiej. Na razie jest tu wakat.

W czasie pierwszej sesji wybrano w głosowaniu tajnym przewodniczącego Rady Miejskiej oraz jego dwóch zastępców. Przewodniczącym został Piotr Guz, na którego zagłosowało 9 z 15 radnych, wyprzedzając tym samym swojego kontrkandydata Mirosława Opokę, który otrzymał 5 głosów. Jako kandydatów na wiceprzewodniczących zgłoszono Adama Gębala i Stanisława Kusia oraz Mirosława Opokę. Wybrano – dwóch pierwszych, którzy otrzymali odpowiednio 14 i 8 głosów. Na Mirosława Opokę głosowało 7 radnych.

Ustępujący burmistrz Grzegorz Dunia składając gratulacje nowo zaprzysiężonym przedstawicielom władzy samorządowej powiedział:

- Państw działalność ma służyć tej gminie – a jest ona na dobrych torach – ale przede wszystkim jej mieszkańcom, żeby mieszkańcy byli zadowoleni z Waszej działalności. Życzę tego, abyście współpracowali ze sobą. Ja ze swojej strony, jeśli będzie taka potrzeba, deklaruję chęć pomocy, ale również obiecuję, że będę patrzył i obserwował, co się dzieje w tej gminie, w jakim kierunku się ona rozwija, czy odpowiednio korzysta się z dostępnych środków.

Na te ostatnie słowa publiczność zebrana na sali żywo zareagowała.

Ludzie mają konkretne oczekiwania od nowej rady.

- Spodziewam się, ze rada w tej kadencji będzie miała inne standardy i będzie otwarta. Swoje decyzje będzie ustalała z ludźmi, a nie tylko między sobą. Liczę, że sesje odbywać się będą w wygodnych godzinach wieczornych, że będą odpowiednio wcześnie ogłoszone, także w Internecie. Jeśli będą radni zawsze na „nie” będą musieli się wytłumaczyć. A po dwóch latach zrobimy takie malutkie referendum internetowe oceniające pracę naszych radnych. Kto nie chce pracować, to „do widzenia” – nie ma co miejsca w radzie zajmować – powiedział Marcin Grądziel.

- Spodziewam się, że w tej kadencji będzie większy udział mieszkańców Kazimierza. Rada i burmistrz powinni prowadzić większy dialog z kazimierzakami, wyczuwać ich problemy, ich potrzeby i w miarę możliwości je realizować. Tego mi w poprzedniej kadencji brakowało, przyznaję – powiedziała Magdalena Żuk.

Pewne deklaracje w tym kierunku padły z ust nowego przewodniczącego Rady Piotra Guza, który zapowiedział, że sesje Rady odbywać się będą w godzinach popołudniowych, problemy sporne będą rozwiązywane głównie na komisjach, a sesje mają przebiegać spokojnie i z pełną powagą. Zaapelował również do radnych, by prowadzili w swoich okręgach wyborczych dyżury dla mieszkańców.

Skomentuj


Dodane komentarze (29)

 • bochotniak
  a czyja to rodzina te wawer
 • Zdzisław Król
  Gratuluję wyboru Panu Andrzejowi Pisuli na burmistrza Kazimierza Dolnego oraz sukcesów w dążenia do rozkwitu miasta i jego mieszkańców nowej Radzie. Zarazem tu zwracam się do mieszkańców pozwólcie nowej radzie się wykazać się pracą nie negujcie jak widać w komentarzach czegoś czego jeszcze nie dokonali. Pamiętajcie, że to wy mieszkańcy oceniacie radę nie rada was ,ona ma pracować by wm żyło się lepiej. Pozdrawiam.
 • Oko
  @Uczony-Na pewno bardziej znaczący niż ty,nie możecie przeboleć ,że trzeba odejść od korytka.
 • uczony
  Wawer to nikt znaczący
 • ciekawski
  Dzięki za przypomnienie.
 • pijany znad Grodarza
  @ Ciekawski.
  Burmistrz zapowiedział : " to tajemnica" to nie badz taki ciekawy.
 • ciekawski
  Kto to jest ten pan Wawer?
 • uczony
  A ja myślę,że Pan Kubis byłby lepszy od Wawra bo ma więcej doświadczenia pracował także w Urzędzie...
 • ciekawski
  Myślę że Pan Kubiś zostanie dyrektorem szkoły w Bochotnicy albo w Kazimierzu
 • LennoxLewis
  @ Oko - po czym wnosisz, że Zegarmistrz to Ja lub na odwrót?
 • pijany znad Grodarza
  Słyszalem o DWÓCH.
  Pan Wawer, Pan Kubiś.
 • Zasmucony
  Nie zdziwił bym się jak by był zastępcą Burmistrza Pan Szczypa były Burmistrz
 • Oko
  @Zegarmistrz,LenoxLewis-zdecyduj się kim jesteś.
 • Oko
  @Pijany-podaj nazwisko tego innego kandydata,bo znowu zaczynasz mącić ,Bartuś ci kazał?
 • zegarmistrz
  A kto się liczy z "sondami" u pana Kowalskiego?
  Przecieź system oddawania głosów raz na 24 godziny to czysta manipulacja.
  Czekam na sondę, źe luty to pierwszy miesiąc nowego roku.
  Przegłosujemy.
 • pijany znad Grodarza
  Na blogu Janusza Kowalskiego, przed wyborami ogłoszony byl plebiscyt KTO PRZEWODNICZACYM. Wymieniony był Pan Guz. Pamietam, że zdecydowana wiekszość glosujacych byla za INNYM KANDYDATEM, ale kto by sie liczyl z WYBORCAMI po WYBORACH. Idzie nowe, jak nic.
 • ciekawski
  Przewidziałem wybór Piotra Guza na przewodniczącego Rady.Teraz ciekawe co za niespodziankę szykuje nowy burmistrz na zastępce?Może to będzie stary burmistrz?
  Ale to by była niespodzianka dla wyborców.
 • pijany znad Grodarza
  @ Oko;.
  Poniżej to dekalog, a nie, jak sądzisz BLUZNIERSTWO.
 • Oko
  @Pijany-kłania się lekarz,chociaż dla ciebie to lekarz duszy
 • pijany znad Grodarza
  "

  Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

  Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
  Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
  Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
  Czcij ojca swego i matkę swoją.
  Nie zabijaj.
  Nie cudzołóż.
  Nie kradnij.
  Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
  Nie pożądaj żony bliźniego swego.
  Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę