Słowiańskie Babie Lato' 14

Warsztaty budowy pierwotnych instrumentów muzycznych, prezentacja kuchni średniowiecznej oraz teatr ognia w wykonaniu grupy "Dyptam” z Puław – to tegoroczne atrakcje Słowiańskiego Babiego Lata w Grodzisku Żmijowiska.

W Żmijowiskach –16 km od Kazimierza Dolnego – w sobotę 13 września odbędzie się impreza podsumowująca działalność ośrodka archeologii doświadczalnej Grodzisko Żmijowiska prowadzonej w sezonie wiosna-lato 2014. Organizatorem wydarzenia, które zaplanowano w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa: "Dziedzictwo - źródło tożsamości”, jest Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.

Program Słowiańskiego Babiego Lata przewiduje między innymi: warsztaty budowy pierwotnych instrumentów muzycznych, prezentację kuchni średniowiecznej oraz teatr ognia w wykonaniu grupy "Dyptam” z Puław.
Impreza rozpocznie się o 11.00 i potrwa aż do godzin wieczornych.

W programie:
Godz. 11.00-15.00 – warsztaty budowy pierwotnych instrumentów muzycznych (zespół muzyki średniowiecznej „Tryzna” ze Szczecina)
Godz. 11.00-17.00 – prezentacja kuchni średniowiecznej (Centrum Archeologii Eksperymentalnej „Villa Nova” z Czech)
Godz. 17.00 – koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu „Tryzna”
Godz. 19.00 – teatr ognia w wykonaniu grupy „Dyptam” z Puław

Oddział Grodzisko Żmijowiska, Gmina Wilków, wieś Żmijowiska – 16 km od Kazimierza Dolnego) GPS: szer. N 51° 13’ 5,60’’ dł. E 21° 53’ 56,28’’

Wstęp wolny.


Tekst: Mateusz Łysiak

 

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę