Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (10-12 listopada)?

Skomentuj (5)

Przed nami świąteczny weekend – jeśli spędzacie go w Kazimierzu Dolnym, skorzystajcie z przygotowanego przez nas zestawienia najciekawszych imprez i wydarzeń w mieście. Już teraz zobaczcie, co będzie się działo w tym czasie.

10 listopada, piątek

12:00 Prezentacja szlaku turystycznego „Kazimierz dwóch księżyców” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego)
Nowy szlak turystyczny obejmuje miejsca, które związane są z życiem i twórczością Marii i Jerzego Kuncewiczów. Wstęp na spotkanie jest wolny.

14:30 Wycieczka z przewodnikiem „Zwiedzisz. Zdegustujesz. Posmakujesz.”
Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych, pełna unikalnych historii, zapachów, smaków i barw. Spacer zakończony degustacją lokalnych nalewek z zakąską z kuchni żydowskiej. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do piątku do godziny 12:00.

17:30 Patriotyczne śpiewanie (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)
Spotkanie z pieśnią patriotyczną poprowadzi Monika Kubiś-Arbuz. Udział weźmie również młodzież z Gminnego Zespołu Szkół.

Wystawa „Głaz. Jędrzejewski. Sensybilizm” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

Wystawa „Między treścią a formą. Zakopiańska kolonia artystyczna” (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

11 listopada, sobota

10:30 Uroczyste obchody Święta Niepodległości (kościół farny – Rynek – klasztor)

11:00 i 14:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
Wycieczka po malowniczym Kazimierzu Dolnym dla turystów indywidualnych. Dla chętnych, po zwiedzaniu obiad, na którym podanych będzie osiem dań kuchni regionalnej. Ich przygotowanie jest pracochłonne, więc chętni do udziału w degustacji muszą zgłosić się do piątku, do godziny 12:00. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia. Cena wycieczki z obiadem: 45 zł dorośli, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat, 35 zł dzieci powyżej 10. roku życia.

15:00 Wycieczka z przewodnikiem „Zwiedzisz. Zdegustujesz. Posmakujesz.”
Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych, pełna unikalnych historii, zapachów, smaków i barw. Spacer zakończony degustacją lokalnych nalewek z zakąską z kuchni żydowskiej. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do soboty, do godziny 12:00.

16:00 Śpiewanie pieśni patriotycznych w kościele farnym

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym! W programie: spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd czerwonymi ekobusikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu. Konieczna rezerwacja.

20:00 Koncert: NeoKlez (Trzeci Księżyc zabytkowe Jatki Mały, Rynek 1)
Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z pierwszej płyty oraz kompozycje z nowego krążka „Manowce”. Występują na nim gościnnie Czesław Mozil jako Sztefan Wons, Paprodziad z Łąki Łan, Ifi Ude, Jan Niezbendny, zespół Chonabibe i Weronika Grzeszczuk! Cena biletów: 30 zł. Ilość miejsc jest ograniczona, więc koniecznie zarezerwujcie je wcześniej.

Uwaga! 11 listopada ekspozycje Muzeum Nadwiślańskiego są zamknięte.

12 listopada, niedziela

10:00 Kiermasz Produktów Lokalnych (ul. Podzamcze i ul. Nadwiślańska)
Podczas kiermaszu będzie można kupić produkty zielarskie, oleje tłoczone na zimno oraz rękodzieło.

12:00 Zamek, mieszczka i stary Kazimierz - wycieczka po Miasteczku
Z przewodniczką w stroju stylizowanym na ubiór renesansowej mieszczki zwiedzicie Państwo najbardziej urokliwe zakątki Kazimierza Dolnego i usłyszycie moc historii - czasem śmiesznych, czasem strasznych, ale zawsze ciekawych. Konieczna rezerwacja.

13:00 Oprowadzanie po wystawie „Głaz. Jędrzejewski. Sensybilizm” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)
O jednym z najciekawszych polskich kierunków w sztuce XX w. opowie kuratorka Dorota Seweryn-Puchalska. Wstęp wolny.

Wystawa „Głaz. Jędrzejewski. Sensybilizm” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

Wystawa „Między treścią a formą. Zakopiańska kolonia artystyczna” (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę