Sezon narciarski czas zacząć

Choć na kartach kalendarza już zima, za oknami krajobraz nie przypomina tej pory roku. Jednak są takie miejsca, gdzie naprawdę jest biało. To stoki narciarskie położone w Kazimierzu Dolnym i okolicy. Czas rozpocząć kolejny sezon narciarski!

Od początku tygodnia w ośrodkach narciarskich położonych w Kazimierzu Dolnym, Rąblowie i Parchatce praca wre. Dzięki sprzyjającej aurze udało się naśnieżyć trasy zjazdowe, przede wszystkim te najbardziej atrakcyjne dla narciarzy. Kiedy więc nastąpi otwarcie sezonu? Właściciele stoków niezbyt chętnie dzielą się tą informacją.

- Jesteście gotowi na rozpoczęcie sezonu? Bo my już prawie tak – zapowiadali, jeszcze wczoraj, właściciele Stacji Narciarskiej Kazimierz. – Obserwujcie uważnie, co się u nas dzieje. Możemy wystartować w każdej chwili. Ratraki już ostro pracują.

Z godziny na godziny plany stawały się coraz bardziej konkretne, aż w końcu padły pierwsze zapowiedzi.

- Prawdopodobne rozpoczęcie sezonu zimowego 2017/2018 nastąpi w czwartek 11 stycznia o godz. 14.00 – czytamy na stronie Ośrodka Narciarsko – Snowboardowego w Rąblowie. – Na pierwszej trasie mamy od 50 do 70 cm śniegu. Nad pozostałymi trasami pracujemy.
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Stacji Narciarskiej Kazimierz, gdzie otwarcie ma nastąpić również w czwartek, 11 stycznia, ale nieco wcześniej.

- Najdłuższa trasa jest już w zasadzie gotowa – mówi Marcin Świderski, właściciel ośrodka w Kazimierzu. – Stacja zostanie otwarta jutro w godzinach południowych.

Być może w weekend, tj. 13 – 14 stycznia otwarty zostanie także trzeci ośrodek, stok narciarski w Parchatce.

- Rozpoczęliśmy już naśnieżanie stoku – mówią właściciele. – Jeżeli warunki na to pozwolą, za kilka dni rozpoczniemy nowy sezon narciarski.

O wszelkich zmianach oraz aktualnych warunkach na stokach narciarskich będziemy informować na bieżąco. Tymczasem szykujcie sprzęt i planujcie wyjazd na swój ulubiony stok. Najwyższy czas rozpocząć tegoroczny sezon narciarski!

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2018. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2018! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę