Naśnieżanie rozpoczęte!

Skomentuj (3)

zobacz więcej (14)

Tym razem początek zimy zapowiada się naprawdę śnieżnie. Przynajmniej na stokach narciarskich, które już przygotowują stoki na rozpoczęcie sezonu. Naśnieżanie trwa!

Białe Święta Bożego Narodzenia to marzenie wielu z nas. Tym bardziej, że w ostatnich latach pogoda nas nie rozpieszczała i zamiast śniegu bardzo często pojawiał się deszcz. Jak będzie w tym roku? Prognozy są różne. Jedne zakładają ocieplenie i opady deszczu, inne zaś ochłodzenie i śnieg.

Właściciele ośrodków narciarskich położonych w Kazimierzu Dolnym i okolicach, wierząc tym ostatnim, postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i naśnieżyć stoki.

- Zima nadchodzi do Kazimierza. Jesteście na to gotowi? – czytamy na stronie internetowej Stacji Narciarskiej Kazimierz. – Na stoku już biało. Pracujemy, aby dać Wam prezent na święta…

Gdy tylko temperatura spadła poniżej zera, rozpoczęło się naśnieżanie. Zarówno w Kazimierzu, jak i Rąblowie.

- System naśnieżania uruchomiony – czytamy na stronie Ośrodka Narciarsko – Snowboardowego w Rąblowie. – Dbając o Państwa komfort zainstalowaliśmy przy wyciągach nowe bramki. Sprzęt w naszych wypożyczalniach jest już perfekcyjnie przygotowany. Do zobaczenia wkrótce!

Nowości czekają także na narciarzy odwiedzających Stację Narciarską Kazimierz. Skorzystają przede wszystkim początkujący narciarze, bo przy oślej łączce pojawił się, pierwszy w województwie lubelskim, wyciąg taśmowy. Zaś wyciąg orczykowy powędrował na trasę saneczkową, która do tej pory funkcjonowała bez wyciągu.

- Robimy wszystko, by rozpocząć sezon – mówi Marcin Świderski, właściciel Stacji Narciarskiej Kazimierz. – Dopóki będzie mróz, będziemy śnieżyć. Jednak wszystko zależy od pogody.

Stok narciarski w Parchatce nie jest naśnieżany. Właściciele mówią, że… czekają na zimę.

My życzymy wszystkim białych świąt! Niech pod narty, deski i sanki sypie się biały puch!

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (3)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2018/2019? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę