Serial z Rynkową w roli głównej

Sprawa Rynkowej ciągnąca się od jesieni 17 r. zaczyna przypominać telewizyjny serial. Co prawda nie rozgrywa się „w rytmie serca”, ale i tak emocji nie brakuje.

Rynkowa – kultowy lokal przez lata skupiający kazimierzaków i przyjezdnych – od blisko dwóch lat stoi pusty. Mimo przychylnego wyroku sądu, który uprawomocnił się jesienią ubiegłego roku, dzierżawca wciąż nie przekazał kluczy gminie. Władze Kazimierza zwróciły się o egzekucję do komornika, ale od stycznia tego roku nie zmieniało się w tej sprawie nic. Poprzedni najemca – mimo wymaganych prawem wezwań od komornika – nie odpowiadał na pisma. W końcu kwietnia magistrat postanowił przekazać sprawę innemu komornikowi, który dokumenty Rynkowej otrzymał od poprzedniego organu dopiero tydzień temu. Co to zmienia?

- Szkoda, ze przepisy są, jakie są, w tej kwestii, mam nadzieję, że zmiana komornika doprowadzi do finału tej sprawy – mówi burmistrz Artur Pomianowski. – Czekając na ten dzień, jesteśmy przygotowani do uruchomienia procedury przetargowej, żeby wreszcie wynająć lokal. Spośród wielu spraw, które obecnie porządkujemy, ta jest chyba najbardziej irytująca. Mimo przeszkód proceduralnych musimy sobie z nią poradzić i zacząć zarabiać na wynajmie tego miejsca.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę