SEKCJA SPECJALNA: "Kazimierz Dolny w 7 dni"!

Skomentuj (43)

Jak ciekawie spędzić weekend lub tydzień w Kazimierzu Dolnym? Czy takie pytanie nie nasunęło się Państwu po przyjeździe do naszego miasteczka? Postanowiliśmy pomóc. Zapraszamy do pobrania, wydrukowania i zabrania ze sobą do Kazimierza Dolnego niezwykłego przewodnika.

Przygotowany przez redakcję naszego serwisu przewodnik "Kazimierz Dolny w 7 dni" to propozycja spędzenia poszczególnych dni tygodnia w miasteczku i okolicach. Opisaliśmy m.in. trasy historyczne, widokowe, dla aktywnych czy dla szukających odpoczynku. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oczywiście istnieje możliwość zamiany dni tygodnia, proszę jednak zawsze zwracać uwagę na ewentualne komentarze z naszej strony zawarte w tekście a dotyczące dni otwarć wybranych placówek muzealnych i edukacyjnych.

Przewodnik "Kazimierz Dolny w 7 dni" jest częścią akcji "Lato 2010 w Kazimierzu Dolnym". 
W ciągu tygodnia startujemy również z KONKURSEM, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody: noclegi, kolacje i wydane nakładem "LemonBlue" "spacerowniki"! Odwiedzajcie jak najczęściej serwis KazimierzDolny.pl.

Jednocześnie pragniemy bardzo gorąco podziękować partnerom akcji. Są to: Restauracja - Pensjonat "Pod Wietrzną Górą", Pensjonat Folwark Walencja, Willa Pod Basztą, Naleśniki Francuskie, "LemonBlue", Pokoje ANNA, Knajpa "U Fryzjera", Agharta - Kawiarnia, Winoteka i Pensjonat, Vincent - Hotel & Café.


Skrót tras "Kazimierz Dolny w 7 dni:
 


 1. Poniedziałek
  W poniedziałek, w związku z tym, że wszystkie muzea są pozamykane, proponujemy Państwu spacer – zwiedzanie najważniejszych zabytków w Kazimierzu Dolnym. Tak na dobry początek.

 2. Wtorek
  Na wtorek proponujemy Państwu trasę prowadząca przez dwa kazimierskie wąwozy – Korzeniowy i Norowy Dół. To wąwozy, oprócz Wisły i wzgórz stanowią o niepowtarzalności tego miejsca, do którego chce się wracać. . Można ja odbyć pieszo lub rowerem.
  Przebieg trasy: Rynek – ul. Nadrzeczna – Kwaskowa Góra – Doły – Korzeniowy Dół – Góry – Norowy Dół – Bulwar Nadwiślański lub ul. Puławska

 3. Środa
  W środę proponujemy Państwu wędrówkę do Męćmierza – dawnej wioseczki rybackiej, gdzie czas się zatrzymał. Trasa biegnie jedna z najpiękniejszych kazimierskich uliczek, potem wzdłuż Wisły, lasem, polami i wąwozem. Będzie dużo słońca i nie mniej cienia. Zapraszamy!
  Trasa: Rynek – ul. Krakowska – korona Wału Wislanego – Mecmierz – Albrechtówka – ul. Słoneczna – Plebanka – Mały Rynek

 4. Czwartek
  Kazimierz Dolny to miasto artystów. Sklepów jest tu nieporównanie mniej niż galerii… Warto odwiedzić także dwa kazimierskie muzea promujące właśnie malarstwo, chociaż nie tylko. To
  Kamienica Celejowska – siedziba pierwszego muzeum w Kazimierzu oraz Galeria Letnia. Oba muzea to oddziały Muzeum Nadwiślańskiego. To nasza propozycja na czwartek w Kazimierzu.
 5. Piątek
  W piątek proponujemy Państwu w Kazimierzu trasę, która połączy dwa współistniejące tu onegdaj światy – chrześcijański i _żydowski. Zaczniemy od odwiedzin w domu autorki "Dwóch księżyców" – Marii Kuncewiczowej, aby następnie zagłębić się w kazimierskie wąwozy, zgłębić kulturę żydowska zaczynając od spraw ostatecznych, by w końcu powrócić słoneczna ulica Lubelska
  do spraw całkiem przyziemnych – dobrego _żydowskiego jedzenia. Zapraszamy na wędrówkę!
  Trasa: Rynek – ul. Nadrzeczna - Wawóz Małachowskiego – Kuncewiczówka –Czerniawy – Kirkut – ul. Lubelska – Synagoga – Mały Rynek – ul. Witkiewicza

 6. Sobota
  Zapraszamy na wycieczkę szlakiem kazimierskich spichlerzy, które skupione są wzdłuż Wisły, zaczynając od ulicy Krakowskiej, aż po ulice Puławska. To okazja, by podziwiać dawne budynki gospodarcze wyglądem prawie nie różniące się od kościołów lub odnaleźć ich pozostałości.
  Trasa: Rynek – ul. Krakowska – bulwar wiślany- ul. Puławska - ul. Tyszkiewicza

 7. Niedziela
  Jeżeli niedziele traktujemy zgodnie z nazwą jako dzien., kiedy absolutnie nie należy robić nic, a nęcą nas uroki Wisły, która pod Kazimierzem wygląda niezwykle urokliwie, proponujemy wycieczkę statkiem, jakich wiele stoi przy nabrzeżu.

 

PARTNERZY akcji "Lato 2010 w Kazimierzu Dolnym":

Restauracja - Pensjonat "Pod Wietrzną Górą" ul. Krakowska 1, Kazimierz Dolny
tel. (81) 8810-640
Do dyspozycji gości: klimatyzowana restauracja na 70 miejsc z ogródkiem letnim, sala bankietowo-konferencyja na 20 miejsc, 9 klimatyzowanych pokoi z łazienkami TV
Organizujemy: przyjęcia okolicznościowe, imprezy, szkolenia, turnusy wypoczynkowe, wyżywienie grup. ZAPRASZAMY !
Więcej: http://wietrzna.kazimierzdolny.pl/ i https://www.kazimierzdolny.pl/restauracje/51/ 
Pensjonat Folwark Walencja ul. Góry 16, Kazimierz Dolny
tel. (81) 8821-165 lub 695-836-928
Świetnie wyposażone pokoje i apartamenty urządzone w starym, dobrym stylu dworka. Doskonałe miejsce na konferencje i imprezy integracyjne. Udogodnienia dla rodzin z dziećmi oraz podróżujących ze zwierzętami. Restauracja z bogatym menu, przednie wina, a także tradycyjne polskie nalewki sporządzane według starych zachowanych receptur. 
Więcej: https://www.kazimierzdolny.pl/hotele/27561/  i https://www.kazimierzdolny.pl/restauracje/186/ 
"Willa Pod Basztą" ul. Tyszkiewicza 26, Kazimierz Dolny
tel. (81) 473-55-35 lub 693-150-835
Centrum Kazimierza Dolnego: 12 komfortowych pokoi z łazienkami, bezprzewodowym internetem, cyfrą+ oraz monitorowanym i zamykanym na noc parkingiem. Wolne wakacyjne terminy! Wyposażona klimatyzowana sala biesiadno - konferencyjną dla 30 osób, restauracja z pizzą na miejscu oraz dowozem, obiady dla grup wycieczkowych do 60 osób, wypożyczalnia rowerów.
Więcej: https://www.kazimierzdolny.pl/pensjonaty/2747/  
Naleśniki Francuskie ul. Krakowska 26, Kazimierz Dolny
tel. (81) 8820-335
Naleśnikarnia oferuje naleśniki gryczane i deserowe wg. oryginalnej, bretońskiej receptury. Proponujemy wersje firmowe oraz możliwość tworzenia własnych kompozycji. Uzupełnienie menu stanowią włoskie makarony oraz dania kuchni regionalnej.
Więcej: https://www.kazimierzdolny.pl/restauracje/8/ 

"LemonBlue" ul. Długa 82/10, 31-146 Kraków
KAZIMIERZ DOLNY. SPACEROWNIK (TAKŻE ROWEROWY)
Najnowszy spacerownik po Miasteczku i okolicach. Książka zawiera 10 tras spacerowych oraz 10 tras rowerowych . Trasy pomogą nam odkryć Kazimierz, którego nie zobaczymy, krążąc po rynku w niedzielne popołudnie czy też starając się zaliczyć to, co polecają klasyczne przewodniki.

Więcej: KUP NA ALLEGRO!!!

"Pokoje ANNA" ul. Nadrzeczna 22, Kazimierz Dolny
tel. (81) 8810-545 lub 607 049 985 - rezerwacje i dodatkowe informacje
"POKOJE ANNA" sympatyczne i kameralne pokoiki z TV w centrum Kazimierza. Bezpłatny parking oraz możliwość przechowania rowerów. Dom położony blisko placu zabaw dla dzieci.
Więcej: http://www.pokojeanna.kazimierzdolny.pl/ 
Knajpa "U Fryzjera", ul. Witkiewicza 2, Kazimierz Dolny
tel. (81) 8810-426
Zapraszamy do odkrycia smaków kuchni żydowskiej oraz autorskiej. Sale stylizowane na stary szynk. W soboty zapraszamy na koncerty muzyki klezmerskiej, a w lipcu na V Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej (w naszej knajpie i całym Kazimierzu Dolnym).
Więcej: https://www.kazimierzdolny.pl/restauracje/88/ 

Agharta ul. Krakowska 2, Kazimierz Dolny
tel. (81) 8820-421
601 960 026 – rezerwacje
Kawiarnia, Winoteka i Pensjonat położony przy ul. Krakowskiej około 100m od Rynku, naprzeciwko Klasztoru. Pięć wygodnych pokoi z dużymi łazienkami i pięknymi widokami, urządzonych w stylu kolonialnym. Zapraszamy również na wyselekcjonowane wina, najlepszą kawę oraz pyszne desery.
Więcej: https://www.kazimierzdolny.pl/apartamenty/27885/ 

 

"Vincent" - Hotel & Café, ul. Krakowska 11, Kazimierz Dolny
tel. (81) 881-08-76 lub 519-058-669
Przepięknie położony dom na skarpie, ze wspaniałym prowansalskim ogrodem, w którym można delektować się bogatą propozycją win z piwnicy Pana Marka Kondrata, włoską kawą oraz bogatą kolekcją herbat. W ogrodzie znajduje się boisko do gry w znaną francuską grę - Boulles. Piękne pokoje z widokami na Rynek, Farę, Wisłę. 
Więcej: https://www.kazimierzdolny.pl/hotele/23553/

 

Patroni medialni:
Skomentuj


Dodane komentarze (43)

 • turysta
  Do gościa z wycieczki - poszukaj na tej stronie w zakładce kuchnia i obiady domowe - zjesz zdrowo tanio i smacznie. Polecam .
 • myszowaty
  a nawet taniej jesli zamówisz tylko zupkę i naleśnika
 • Tadek
  No to za 40 zł zjesz praktycznie wszędzie.
 • gość z wycieczki
  Tylko dla siebie
 • Tadek
  Ale te 40 zł chcesz zapłacić za siebie, czy za obiad dla całej wycieczki?
 • Tadek
  Ale te 40 zł chcesz zapłacić za siebie, czy za obiad dla całej wycieczki?
 • gość z wycieczki
  Gdzie można zdrowo i niedrogo zjeść w Kazimierzu za około 40zł niech ktoś mi doradzi.
 • prosty_rogal
  Prawda,jak mi przynosi kawę przed daniem głównym (mógłby przynajmniej zapytać), to za co napiwek.Za zimną kawę?
  Generalnie jednak, wchodząc do restauracji należy brać pod uwagę,że kelner może cię obsługiwać lub tylko przynosić zamówione potrawy.
  Jak wychwycisz różnicę na plus, to dasz napiwek.Bez przymusu.
 • Koń
  Nikt !ale po tym poznać klasę klienta .Dobry kelner (nie mylić z podawaczem talerzy )w podziękowaniu za miłą i profesjonalną obsługę ma napiwki większe niż pensję .Co ważne nie myli wina z'' winem ''za 2 euro w 5 litrowym baniaku .
 • kelner
  A kto zmusza do napiwku dla kelnera
 • Koń
  Jurek L i wtedy przy tak wysokiej ''poprzeczce'' nie stać by cię było na to, aby stanąć na progu takiej exclusive restaurant .
  Zostałby plecaczek i kisząca się w nim od rana kanapka z mortadelą .
  Nie twierdzę , że kazimierskie restauracje świadczą usługi na najwyższym poziomie ale mam dziwne wrażenie , że za 10.00 zł chciałbyś zjeść Tournedos z polędwicy albo Chateaubriand .Nagrody za usługi na najwyższym poziomie przyznaje prestiżowy przewodnik kulinarny Michelin ''Main Cities of Europe''jedyna restauracja w Polsce jaka może poszczycić się ich nagrodą to Wierzynek w Krakowie .Nie widzę przeszkody abyś tam udał się na obiad, ale napiwek dla kelnera tam jest wyższy niż w Kazimierzu koszt obiadu.Jeśli zastosują taką rywalizację o obiedzie zapomnij.
 • KLOSZARD
  Czy jest tez przewidziana degustacja wina,bo myślę że burmistrz powinien zasponsorować anonimowego smakosza, on dużo zarabia ,przyczynił by się też osobiście do promocji knajp w mieście.Nareszcie zrobiłby coś od siebie.
 • Tadek
  Ja bardzo chętnie, tylko kto stawia? Za kloszarda zbytnio nie muszę się przebierać, mam naturalne, wrodzone predyspozycje!
 • maciek
  Czy jest to możliwe, żeby nie można było znależć nieskorumpowanego smakosza.Mógłby się przebrać za kloszarda i smakowac potrawy nie ujawniając się.
 • smakosz
  Tzw "Smakosz" nie jest nigdy obiektywny z różnych powodów!
  Wszystko zależy od....dopiszcie sobie sami.
 • jurek L
  Gdzie w Kazimierzu zjeść coś dobrego, zeby się dobrze czuć i nie miec problemów z żołądkiem.Może znalazł by się jakiś smakosz, który odważył by się odwiedzić wszystkie kazimierskie restauracje i przyznał gwiazdki ,taki przewodnik kulinarny byłby cenną wskazowką dla turystów i niesamowitą promocją dla najlepszego lokalu gastronomicznego.Zmobilizował by on także restauratorów do rywalizacji w jakości produktów.
 • przewodnik
  Ha, ha, ha, dobre...
 • Koń
  U nas ''znawcy'' nazywają winem napój marki Sophia .
 • turystazmotoryzowany
  znawcy - w Portgalii - 5l wina rose €5,2, Hiszpania - € 8,5 za 5l banieczke; Francja wino czerwone apelacji Bordeaux kupowane w spoldzielni producentow €1,69 do €3,29 (wyborne) za litr, na miejscu banki do nabcia od 1 do 100 litrow; Niemcy - podobnie u producenta €7.8 za 5 l itd itp. sie jezdzi, kupuje, spozywa i widokami napawa, to sa wakacje....
 • Koń
  Nie wydziwiaj hehehe u nas'' wino lekkie'' kupisz za 1 euro , skoroś taki smakosz , a pokój w hotelu za 89 zl ???????????????????????chyba kpisz sobie .

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę