Internetowa promocja miasteczka - podsumowanie

Skomentuj (3)

zobacz więcej (9)

W lipcu zakończała się akcja promocyjna „Lato 2010 w Kazimierzu Dolnym” - wspólna inicjatywa Kazimierskiego Portalu Internetowego oraz lokalnych przedsiębiorców, niezależna od Urzędu Miasta. Postanowiliśmy podsumować ją na łamach naszego serwisu.

Dla przypomnienia. W serwisie internetowym KazimierzDolny.pl opublikowaliśmy przygotowany przez naszą redakcję przewodnik. Jego celem było zaproponowanie turystom pomysłów na atrakcyjne spędzenia czasu w miasteczku i okolicach w ciągu 7 dni (do wyboru weekend). Dla ułatwienia zwiedzania do każdej opisanej trasy dołączyliśmy mapkę.

Dla internautów przygotowaliśmy również konkurs pod hasłem „Kazimierz Dolny – twoje miejsce na udany urlop”. Zainteresowanie konkursem zdecydowanie przerosło nasze oczekiwania, a uczestnicy byli gotowi do ogromnych poświęceń, aby zdobyć główną nagrodę.

Nie chcąc komplikować całego przedsięwzięcia, wprowadziliśmy bardzo proste zasady – wygrywa osoba, która najszybciej odpowie na pytanie zadane w sekcji konkursowej. Kiedy wszystko już było gotowe, przyszła pora na publikację pierwszego pytania i zarazem chwila niepewności. Czy naszym użytkownikom spodoba się konkurs? A co, jeśli nie zechcą brać w nim udziału?

Najbliższe kilkadziesiąt sekund rozwiało wszelkie nasze wątpliwości. Ilość odpowiedzi jakie do nas dotarły, wprawiła nas w osłupienie. Taka liczba maili, a przecież nie minęła jeszcze nawet minuta od opublikowania pierwszego pytania konkursowego. Sprawdzamy pierwszą odpowiedź i okazuje się ona poprawna. Mamy już pierwszego laureata, ale odpowiedzi wciąż do nas napływają. Zdecydowana większość jest poprawna. Przyszła pora na powiadomienie pierwszej laureatki, którą okazała się Iwona z Leszna i chyba do końca nie wierzyła, że to właśnie ona wygrała główną nagrodą, a nas cały czas nurtowało jedno pytanie: Jak Wy to robicie?

Informując jednego ze zwycięzców o wygranej, postanowiliśmy o to zapytać i wprost nie mogliśmy uwierzyć w to, co usłyszeliśmy. Użytkownik czekał na pytanie od 6 rano! A przecież opublikowaliśmy je dopiero po 11. Za takie poświęcenie, nagroda główna była w pełni zasłużona.

Ostatecznie nagrodziliśmy aż 41 osób. Uczestnicy konkursu rozrzuceni byli po całej Polsce, co utwierdziło nas w przekonaniu, że Kazimierz Dolny przyciąga turystów z całego kraju. Jedna z laureatek konkursu jest mieszkanką Szczecina, a dzięki wygranej miała okazję spędzić trochę czasu w Kazimierzu.

Aby poszerzyć krąg turystów, którzy mogliby i chcieli zaplanować swój urlop właśnie w miasteczku, całą akcję – przewodnik i konkurs - wsparliśmy promocją internetową na ogólnopolskim serwisie turystycznym www.nocowanie.pl, www.eweekend.pl oraz w wyszukiwarce Google. Regularne informacje pojawiały się również na profilach serwisów KazimierzDolny.pl i nocowanie.pl istniejących na Facebook’u.

O działaniach napisały lokalne dzienniki oraz ogólnopolskie internetowe serwisy informacyjne. Radio Lublin przygotowało dedykowaną audycję.

 

Akcja „Lato 2010 w Kazimierzu Dolnym”  była inicjatywą Kazimierskiego Portalu Internetowego oraz lokalnych przesiebiorców.  Mamy nadzieję, że spodobała się ona zarówno turystom jak i współorganizatorom.pozdrawiamy jeszcze wakacyjnie

Zespół KazimierzDolny.pl

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • prosty_rogal
  i co ta inicjatywa dała tobie Turist.Wielkie nic, skoro poza cenami nic więcej nie zapamiętałeś.
  Mogłeś zwiedzać, poznawać, wygrywać w konkursie.
  Nie skorzystałeś a tego, co darmowe.Narzekasz, że zostałeś oskubany.
  Promocję się finansuje z myślą o przyszłych zyskach.
  Przybywający do Kazimierza turyści = popyt na usługi i towary = wysokie ceny.
  Pozdro dla zespołu portalu Kazimierzdolny.pl
 • Iwka
  Mój ulubiony typ internauty czyli malkontent. Tacy zawsze piszą najwięcej komentarzy. Najlepiej nic (samemu) nie robić i tylko narzekać. A tak na marginesie - ceny kształtuje popyt i podaż. Ja ze swojej strony gratuluje portalowi i przedsiębiorcom prywatnej inicjatywy.
 • turist
  i co ta inicjatywa dała wielkie nic Kazimierz naprawdę ma duży potencjał ale tak naprawdę nikt go nie wykorzystuje, Najbardziej powinni go wykorzystywać przedsiębiorcy bo to oni najwięcej zarabiają na turystach a tak naprawdę po za dojeniem turystów nic więcej nie robią, a co robi urząd gminy też nic, mnie jako turystę najbardziej rażą ceny ludzie zróbcie coś z tym

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę