Premiera nowej płyty Dziadów Kazimierskich

Dziady Kazimierskie uhonorowały już wiekową kazimierską OSP, w tym roku śpiewają o Dwóch Brzegach. To także tytuł III płyty zespołu, której promocja już w niedzielę 31 lipca w Kazimierzu.

Dziady Kazimierskie przyzwyczaiły już swoich fanów, że ich piosenki są ściśle związane z życiem Kazimierza. To zresztą wynika z samej istoty dziadów: tradycja nakazuje, by tworzyli oni pieśni nowiniarskie, pełniąc niejako rolę żywej kroniki swojej okolicy.

- Na płycie jak zwykle znajdziemy piosenki, które swoją tematyką oscylują wokół tematów związanych z Kazimierzem Dolnym – czytamy w tekście promującym nową płytę Dziadów Kazimierskich. – Będziemy mogli dowiedzieć się min. o tym, co kryje Kamienica Celejowska, dlaczego warto odwiedzić Mięćmierz, co można robić w Miasteczku zimą oraz co mówi Żaba, gdy spotka przy Grodarzu Dziada.

Nie zabraknie też piosenki o odbywającym się właśnie w Kazimierzu Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, jako że obecna płyta nosi właśnie tytuł „Dwa Brzegi” i nawiązuje do festiwalu, który w tym roku obchodzi swoje 10 – lecie.

Premiera nowej, trzeciej z kolei, płyty Dziadów Kazimierskich już w najbliższą niedzielę 31 lipca na Rynku przed Kawiarnią Rynkowa o godzinie 17.17.

Dziadowskie granie podczas Dwóch Brzegów będzie można usłyszeć trzy razy. Ale pierwszy koncert odbędzie się 3 sierpnia o godz. 20.00 w Janowcu i będzie poświęcony pamięci Mirka Olszówki – autora nazwy Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, założyciela Stowarzyszenia Dwa Brzegi i jednego z pomysłodawców reaktywacji kazimierskiego festiwalu filmowego. 5 sierpnia natomiast Dziady zapraszają na VII Kanał Sztuki. Ich koncert w otoczeniu obrazów Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, która świętuje swoje 15 – lecie także o 20.00 w kazimierskim Grodarzu.

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Kawiarnia Rynkowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2022. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę