Premiera nowej płyty Dziadów Kazimierskich

Dziady Kazimierskie uhonorowały już wiekową kazimierską OSP, w tym roku śpiewają o Dwóch Brzegach. To także tytuł III płyty zespołu, której promocja już w niedzielę 31 lipca w Kazimierzu.

Dziady Kazimierskie przyzwyczaiły już swoich fanów, że ich piosenki są ściśle związane z życiem Kazimierza. To zresztą wynika z samej istoty dziadów: tradycja nakazuje, by tworzyli oni pieśni nowiniarskie, pełniąc niejako rolę żywej kroniki swojej okolicy.

- Na płycie jak zwykle znajdziemy piosenki, które swoją tematyką oscylują wokół tematów związanych z Kazimierzem Dolnym – czytamy w tekście promującym nową płytę Dziadów Kazimierskich. – Będziemy mogli dowiedzieć się min. o tym, co kryje Kamienica Celejowska, dlaczego warto odwiedzić Mięćmierz, co można robić w Miasteczku zimą oraz co mówi Żaba, gdy spotka przy Grodarzu Dziada.

Nie zabraknie też piosenki o odbywającym się właśnie w Kazimierzu Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, jako że obecna płyta nosi właśnie tytuł „Dwa Brzegi” i nawiązuje do festiwalu, który w tym roku obchodzi swoje 10 – lecie.

Premiera nowej, trzeciej z kolei, płyty Dziadów Kazimierskich już w najbliższą niedzielę 31 lipca na Rynku przed Kawiarnią Rynkowa o godzinie 17.17.

Dziadowskie granie podczas Dwóch Brzegów będzie można usłyszeć trzy razy. Ale pierwszy koncert odbędzie się 3 sierpnia o godz. 20.00 w Janowcu i będzie poświęcony pamięci Mirka Olszówki – autora nazwy Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, założyciela Stowarzyszenia Dwa Brzegi i jednego z pomysłodawców reaktywacji kazimierskiego festiwalu filmowego. 5 sierpnia natomiast Dziady zapraszają na VII Kanał Sztuki. Ich koncert w otoczeniu obrazów Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, która świętuje swoje 15 – lecie także o 20.00 w kazimierskim Grodarzu.

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Kawiarnia Rynkowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę