Pożar bosmanatu

Skomentuj (15)

zobacz więcej (16)

Bosmanat w kazimierskiej marinie nie będzie zapewne czynny w tym sezonie. Budynek spłonął w nocy z piątku na sobotę.

To było totalne zaskoczenie. Budynek bosmanatu - niedawno odnowiony w ramach budowy przystani w Kazimierzu, która miała sprzyjać rozwojowi turystyki wodnej na Wiśle - spłonął w nocy z piątku na sobotę z 10 na 11 kwietnia.

- Zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej o godzinie 1.53 – mówi mł. bryg. Krzysztof Morawski rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. – Na miejsce od razu zadysponowano trzy jednostki: z OSP Kazimierz, z OSP Bochotnica i jednostka – ratowniczo – gaśnicza z Puław.  Strażacy działali przy tym zdarzeniu do godziny 5.20. Cały budynek wraz z wyposażeniem uległ zniszczeniu. Budynek był nieużytkowany, tak że nie było ofiar w ludziach. Wszystko wskazuje na to, że było to podpalenie. Budynek nie miał zasilania energetycznego, był użytkowany sezonowo, żadne media niebyły tam jeszcze podłączone.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • pijany znad Grodarza
  Apel do Policji.
  Jeżeli mamy Wam pomoc, to napiszcie co zgineło, bo ta słynna ' TAJEMNICA SLEDZTWA' jest już dawno OBŚMIANA, bo i też Nikomu I Niczemu nie służy. Kazimierzanka pisze o silnikach. Jesli to prawda, to ...... .
  ps. policja to tez " organy scigania"
 • kazimierzanka
  Zrzutka dla podpalaczy i złodziei (prawdopodobnie skradziono silniki) to zły pomysł! Winnych należy złapać i ukarać ale to zadanie policji i organów ścigania.
 • pijany znad Grodarza
  @ Zbigniew Wacławski napisal ;"
  Proponuję zrzutkę na pomoc w odbudowie "Bosmanatu". Zebranie w tej sprawie zorganizuję w porozumieniu z p. Andrzejem Dudkiem i podam do ogólnej wiadomości wszystkich zainteresowanych "
  Ejże. Pański apel powinien, w MILCZENIU, być skierowany do korzystających / czytaj włascicieli JACHTOW/, a nie do WSZYSTKICH. My WSZYSCY / ja napewno/, ubodzy, potepiamy akt wandalizmu i żywimy nadzieje, że sprawca poniesienie zasłuzona karę.
 • Mieszkaniec
  Moja zakupiona cegiełka w kwocie 50zł Panie Andrzeju też nie wiem gdzie poszła,tym razem nie biorę w tym udziału-proszę nas mieszkańców oświecić ile zebrano wtedy pieniędzy i gdzie one są?
 • sceptyczny
  Cegiełki na odbudowę szkoły (2011-07-27)
  "Dlatego też Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły planuje w okresie trwania Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym sprzedaż cegiełek. Nauczyciele osobiście prowadzić będą akcję komitetu, zachęcając wszystkich do włączenia się w odbudowę szkoły.
  - Codziennie, w godzinach od 9.00 do 17.00 w kasach festiwalowych pedagodzy ze szkoły podstawowej będą zbierać pieniądze do puszek - mówi Andrzej Kozłowski, jeden z członków Społecznego Komitetu Odbudowy Szkoły w Kazimierzu Dolnym. - Cegiełki sprzedawane będą po 10 zł.
  Jak zapowiada Andrzej Kozłowski, planowany jest cały cykl akcji w postaci występów artystycznych dzieci i sprzedaży produktów regionalnych z Kazimierza. Akcja prawdopodobnie potrwa do grudnia 2013 roku.
  - Apelujemy o wsparcie i przyłączenie się do akcji społecznej, której celem będzie jak najszybszy powrót dzieci do odbudowanej szkoły - mówi Andrzej Kozłowski."

  Tylko dodać HURRA!
  Nie jestem zwolennikiem tzw.spontanu pod wpływem nagłych zdarzeń.
  Kiedyś była akcja "cegiełki" po której nie wiadomo ile ich sprzedano,ile pozostało i jaką sumę pieniędzy zebrano.
  Szkoła się buduje a ja nie słyszałem, aby komitet rozliczył się przed mieszkańcami z publicznej zbiórki.
 • Zbigniew Wacławski
  Proponuję zrzutkę na pomoc w odbudowie "Bosmanatu". Zebranie w tej sprawie zorganizuję w porozumieniu z p. Andrzejem Dudkiem i podam do ogólnej wiadomości wszystkich zainteresowanych
 • Jarosław Filipiak
  Niestety to więcej niż chamstwo ,to bandytyzm.Szkoda,że chłosta i dyby są w naszym kraju zabronione, bo byłaby nauczka dla innych pseudo-obywateli. Obiekt zapewne był ubezpieczony to w ramach odszkodowania powinno się zdążyć z odbudową.Do wodniaków też apel o utworzenie konta "pomoc w odbudowie " gdzie pasjonaci małymi datkami wsparli by fundusz odbudowy. Brak "bosmanki", to zapewne utrudnienie w prawidłowym dozorze sprzętu w nadchodzącym sezonie, zwłaszcza w porze nocnej.Policja i Władze miasta powinny też przyjrzeć się ,kto protestował w sprawie budowy przystani...
  Liczę na odzew wodniaków
  JF Łodź
 • ---
  To jest przerażające powinno się nie wiem jak, ale schwytać człowieka i zamknąć na parę lat o wodzie i chlebie. Jak można tak niszczyć Kazimierz? No chamstwo niebywałe.
 • pijany znad Grodarza
  Wybił szybę i wrzucił do wewnątrz.
 • kazimierzanka
  Może strażaków trzeba popytać? Co było w Skowieszynku?
 • kuba
  dużo tych pożarów w ostatnim czasie!!!
 • Obserwator
  Tak.. Pamietam kiedy jeszce mieszkalem to potrafili siedziec na posterunku przez caly dzien..

  Zaraz powiedza, ze jednak byly doprowadzone media-zwarcie instalacji i umarza..
  Pozdrawiam
 • swój
  policja bazuje na zeznaniach swiadków a o 2 w nocy raczej ich wielu nie ma
 • Obserwator
  Widze miasteczko nawiedza seria dziwnych pozarów... Może ktoś by zareagował na to..
  Znajdzie sie ktoś kompetenty?
  Bo raczej na Policje nie ma co liczycz.. hahah
 • baart
  dla podpalacza chłosta na goły tyłek na środku na rynku, a przychody z biletów na odbudowę bosmanatu

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę