Pożar bosmanatu

Skomentuj (15)

zobacz więcej (16)

Bosmanat w kazimierskiej marinie nie będzie zapewne czynny w tym sezonie. Budynek spłonął w nocy z piątku na sobotę.

To było totalne zaskoczenie. Budynek bosmanatu - niedawno odnowiony w ramach budowy przystani w Kazimierzu, która miała sprzyjać rozwojowi turystyki wodnej na Wiśle - spłonął w nocy z piątku na sobotę z 10 na 11 kwietnia.

- Zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej o godzinie 1.53 – mówi mł. bryg. Krzysztof Morawski rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. – Na miejsce od razu zadysponowano trzy jednostki: z OSP Kazimierz, z OSP Bochotnica i jednostka – ratowniczo – gaśnicza z Puław.  Strażacy działali przy tym zdarzeniu do godziny 5.20. Cały budynek wraz z wyposażeniem uległ zniszczeniu. Budynek był nieużytkowany, tak że nie było ofiar w ludziach. Wszystko wskazuje na to, że było to podpalenie. Budynek nie miał zasilania energetycznego, był użytkowany sezonowo, żadne media niebyły tam jeszcze podłączone.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • pijany znad Grodarza
  Apel do Policji.
  Jeżeli mamy Wam pomoc, to napiszcie co zgineło, bo ta słynna ' TAJEMNICA SLEDZTWA' jest już dawno OBŚMIANA, bo i też Nikomu I Niczemu nie służy. Kazimierzanka pisze o silnikach. Jesli to prawda, to ...... .
  ps. policja to tez " organy scigania"
 • kazimierzanka
  Zrzutka dla podpalaczy i złodziei (prawdopodobnie skradziono silniki) to zły pomysł! Winnych należy złapać i ukarać ale to zadanie policji i organów ścigania.
 • pijany znad Grodarza
  @ Zbigniew Wacławski napisal ;"
  Proponuję zrzutkę na pomoc w odbudowie "Bosmanatu". Zebranie w tej sprawie zorganizuję w porozumieniu z p. Andrzejem Dudkiem i podam do ogólnej wiadomości wszystkich zainteresowanych "
  Ejże. Pański apel powinien, w MILCZENIU, być skierowany do korzystających / czytaj włascicieli JACHTOW/, a nie do WSZYSTKICH. My WSZYSCY / ja napewno/, ubodzy, potepiamy akt wandalizmu i żywimy nadzieje, że sprawca poniesienie zasłuzona karę.
 • Mieszkaniec
  Moja zakupiona cegiełka w kwocie 50zł Panie Andrzeju też nie wiem gdzie poszła,tym razem nie biorę w tym udziału-proszę nas mieszkańców oświecić ile zebrano wtedy pieniędzy i gdzie one są?
 • sceptyczny
  Cegiełki na odbudowę szkoły (2011-07-27)
  "Dlatego też Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły planuje w okresie trwania Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym sprzedaż cegiełek. Nauczyciele osobiście prowadzić będą akcję komitetu, zachęcając wszystkich do włączenia się w odbudowę szkoły.
  - Codziennie, w godzinach od 9.00 do 17.00 w kasach festiwalowych pedagodzy ze szkoły podstawowej będą zbierać pieniądze do puszek - mówi Andrzej Kozłowski, jeden z członków Społecznego Komitetu Odbudowy Szkoły w Kazimierzu Dolnym. - Cegiełki sprzedawane będą po 10 zł.
  Jak zapowiada Andrzej Kozłowski, planowany jest cały cykl akcji w postaci występów artystycznych dzieci i sprzedaży produktów regionalnych z Kazimierza. Akcja prawdopodobnie potrwa do grudnia 2013 roku.
  - Apelujemy o wsparcie i przyłączenie się do akcji społecznej, której celem będzie jak najszybszy powrót dzieci do odbudowanej szkoły - mówi Andrzej Kozłowski."

  Tylko dodać HURRA!
  Nie jestem zwolennikiem tzw.spontanu pod wpływem nagłych zdarzeń.
  Kiedyś była akcja "cegiełki" po której nie wiadomo ile ich sprzedano,ile pozostało i jaką sumę pieniędzy zebrano.
  Szkoła się buduje a ja nie słyszałem, aby komitet rozliczył się przed mieszkańcami z publicznej zbiórki.
 • Zbigniew Wacławski
  Proponuję zrzutkę na pomoc w odbudowie "Bosmanatu". Zebranie w tej sprawie zorganizuję w porozumieniu z p. Andrzejem Dudkiem i podam do ogólnej wiadomości wszystkich zainteresowanych
 • Jarosław Filipiak
  Niestety to więcej niż chamstwo ,to bandytyzm.Szkoda,że chłosta i dyby są w naszym kraju zabronione, bo byłaby nauczka dla innych pseudo-obywateli. Obiekt zapewne był ubezpieczony to w ramach odszkodowania powinno się zdążyć z odbudową.Do wodniaków też apel o utworzenie konta "pomoc w odbudowie " gdzie pasjonaci małymi datkami wsparli by fundusz odbudowy. Brak "bosmanki", to zapewne utrudnienie w prawidłowym dozorze sprzętu w nadchodzącym sezonie, zwłaszcza w porze nocnej.Policja i Władze miasta powinny też przyjrzeć się ,kto protestował w sprawie budowy przystani...
  Liczę na odzew wodniaków
  JF Łodź
 • ---
  To jest przerażające powinno się nie wiem jak, ale schwytać człowieka i zamknąć na parę lat o wodzie i chlebie. Jak można tak niszczyć Kazimierz? No chamstwo niebywałe.
 • pijany znad Grodarza
  Wybił szybę i wrzucił do wewnątrz.
 • kazimierzanka
  Może strażaków trzeba popytać? Co było w Skowieszynku?
 • kuba
  dużo tych pożarów w ostatnim czasie!!!
 • Obserwator
  Tak.. Pamietam kiedy jeszce mieszkalem to potrafili siedziec na posterunku przez caly dzien..

  Zaraz powiedza, ze jednak byly doprowadzone media-zwarcie instalacji i umarza..
  Pozdrawiam
 • swój
  policja bazuje na zeznaniach swiadków a o 2 w nocy raczej ich wielu nie ma
 • Obserwator
  Widze miasteczko nawiedza seria dziwnych pozarów... Może ktoś by zareagował na to..
  Znajdzie sie ktoś kompetenty?
  Bo raczej na Policje nie ma co liczycz.. hahah
 • baart
  dla podpalacza chłosta na goły tyłek na środku na rynku, a przychody z biletów na odbudowę bosmanatu

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę