Wypalali trawy. Strażacy ochotnicy

Skomentuj (10)

Trzech młodych mężczyzn w mundurach Ochotniczej Straży Pożarnej wypalało trawy w Skowieszynku. Zostali zatrzymani przez kazimierskich policjantów.

Jak informuje policja w poniedziałek w nocy około godziny 21.00 w miejscowości Skowieszynek koło Kazimierza doszło do podpalenia ugorów. Według świadków zdarzenia pożar spowodowali trzej mężczyźni poruszający się czerwonym samochodem o charakterystycznym głośnym układzie wydechowym. Na pole porośnięte suchymi trawami wylali oni jakąś ciecz, a następnie podpalili.

Policjantom z posterunku w Kazimierzu udało się zatrzymać domniemanych sprawców podpalenia niemalże na gorącym uczynku. Kierowca czerwonej mazdy na widok radiowozu próbował uciekać polną drogą. Wewnątrz auta znajdowało się trzech mieszkańców gminy Kazimierz Dolny w wieku 20, 22 i 24 lat w mundurach Ochotniczej Straży Pożarnej. W bagażniku policjanci znaleźli pusty pojemnik po benzynie.

- Mężczyźni przyznali, że wcześniej podpalali, informowali Straż Pożarną, a później jako ochotnicy gasili pożary. Teraz grozi im kara grzywny, obciążenie kosztami gaszenia oraz wykluczenie z OSP – mówi rzecznik prasowy Powiatowej Komendy Policji w Puławach podkom. Marcin Koper.

Skomentuj


Dodane komentarze (10)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę