Wypalali trawy. Strażacy ochotnicy

Skomentuj (10)

Trzech młodych mężczyzn w mundurach Ochotniczej Straży Pożarnej wypalało trawy w Skowieszynku. Zostali zatrzymani przez kazimierskich policjantów.

Jak informuje policja w poniedziałek w nocy około godziny 21.00 w miejscowości Skowieszynek koło Kazimierza doszło do podpalenia ugorów. Według świadków zdarzenia pożar spowodowali trzej mężczyźni poruszający się czerwonym samochodem o charakterystycznym głośnym układzie wydechowym. Na pole porośnięte suchymi trawami wylali oni jakąś ciecz, a następnie podpalili.

Policjantom z posterunku w Kazimierzu udało się zatrzymać domniemanych sprawców podpalenia niemalże na gorącym uczynku. Kierowca czerwonej mazdy na widok radiowozu próbował uciekać polną drogą. Wewnątrz auta znajdowało się trzech mieszkańców gminy Kazimierz Dolny w wieku 20, 22 i 24 lat w mundurach Ochotniczej Straży Pożarnej. W bagażniku policjanci znaleźli pusty pojemnik po benzynie.

- Mężczyźni przyznali, że wcześniej podpalali, informowali Straż Pożarną, a później jako ochotnicy gasili pożary. Teraz grozi im kara grzywny, obciążenie kosztami gaszenia oraz wykluczenie z OSP – mówi rzecznik prasowy Powiatowej Komendy Policji w Puławach podkom. Marcin Koper.

Skomentuj


Dodane komentarze (10)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Szukasz noclegu podczas delegacji, wyjazdu służbowego? Poniżej znajdziesz listę obiektów oferujących nocleg. Znajdź interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z właścicielem w celu uzgodnienia...
Szukasz noclegu w ustronnym miejscu? Chcesz odpocząć z dala od tłumu ludzi, zgiełku miasta, w zacisznej okolicy lub na łonie przyrody? Ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę obiektów...
Pokaż stopkę