Piękny i nowy jeszcze przed sezonem

Skomentuj (3)

Bosmanat w kazimierskiej marinie zostanie odbudowany jeszcze przed sezonem. Wykonawca robót już został wybrany.

Bosmanat w wybudowanej za unijne pieniądze kazimierskiej marinie spłonął w kwietniu ubiegłego roku. Budynek nie nadaje się do remontu i trzeba będzie go rozebrać i zbudować od podstaw. Jego wygląd jednak nie zmieni się, ma on zostać odbudowany według pierwotnego projektu.

- Wprowadziliśmy tylko drobne udogodnienia – mówi burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula. – Pojawią się dodatkowe otwory okienne, które pozwolą patrzeć zarówno na wjazd do portu, jak i na sam port, co znacznie ułatwi dozorowanie tego obiektu.

Na początku marca w drodze przetargu wybrany został wykonawca robót. Spośród 5 oferentów wybrano firmę „Usługi Budowlane Adam Watras”, która wykona prace budowlane w porcie za ponad 70 tysięcy złotych. Budynek ma być gotowy w połowie kwietnia.

Urząd Miasta przygotowuje się teraz do wybrania osoby, która w czasie sezonu administrować będzie kazimierską mariną. Do jej obowiązków należeć będzie prowadzenie portu, a więc m.in. udostępnianie placu i łódek, a także współpraca z kazimierskim Towarzystwem Wiślanym, które jak dotychczas będzie miało możliwość nie tylko korzystania z portu, ale także organizowania na jego terenie imprez kulturalnych.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • panienka z okienka
  "Pojawią się dodatkowe otwory okienne, które pozwolą patrzeć zarówno na wjazd do portu, jak i na sam port, co znacznie ułatwi dozorowanie tego obiektu."

  A co z dozorowaniem w zimie, kiedy marina jest nieczynna?
  Okna same dopilnują?
 • pijany znad Grodarza
  Jaki wynik ŚLEDZTWA ?
  • obserwator
   jak zwykle zaden wynik- podpalono kilka obiektow w tym stuleciu w Kaziku i nigdy nie znaleziono sprawcy

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę