Powstaje wystawa "Kazimierzacy"

Skomentuj (15)

Fotografie pokoleń mieszkańców Kazimierza: dziadków, rodziców, dzieci, wnuków złożą się na wystawę "Kazimierzacy", którą przygotowuje – zapraszając wszystkich mieszkańców Kazimierza do współpracy – nowo powstała w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta.

Powstała w tym roku Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta przygotowuje swoją pierwszą wystawę. „Kazimierzacy” będzie to ekspozycja złożona ze zdjęć mieszkańców Kazimierza.

- Chcielibyśmy na wystawie zaprezentować fotografie pokoleń mieszkańców Kazimierza: dziadków, rodziców, dzieci, wnuków – mówi prowadząca pracownię Monika Dudzińska. – Realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa tylko przy Państwa życzliwości i współpracy. Zachęcam do podjęcia tego wyzwania, gdyż efekt może być imponujący.

Wystawę „Kazimierzacy”, nad którą patronat objął Burmistrz Kazimierza Dolnego, utworzą więc zdjęcia z rodzinnych albumów i szuflad. Warto je pokazać innym, bo to będzie lekcja kazimierskiej historii, powrót do świata, którego… no właśnie – czy aby na pewno już nie ma? Będzie to więc okazja do sprawdzenia, ile się w Miasteczku zmieniło i czy w ogóle nastąpiły jakieś istotne zmiany – o Kazimierzu mówią przecież, że „czas swój bieg tu zatrzymał i u studni przycupnął i czeka”…

- Celem tej wystawy będzie przypomnienie mieszkańców Kazimierza, którzy już odeszli oraz zaprezentowanie młodszego pokolenia kazimierzaków wnuków – mówi Monika Dudzińska. – Mam nadzieję, że wystawa będzie okazją do wzruszających spotkań i miłych rozmów.

Zdjęcia będą skanowane, a oryginały zwracane właścicielom. Termin przyjmowania fotografii upływa 31 sierpnia.

Kazimierska Pracownia działająca w strukturach Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki stawia sobie za cel gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie informacji o dziejach miasta, jego mieszkańcach i instytucjach. Szczególny nacisk położony zostanie na rejestrowaniu wspomnień najstarszych kazimierzaków. Pracownia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00.

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • Sajmon
  też mam troche zdjęć musze poszukać, ale pomysł super!!!
 • Kolo
  Wspaniały pomysł. Myślę że Łyki Kazimierskie go nie zniszczą.
 • ladyszki@wp.pl
  wujka przez u otwarte...
 • ladyszki.pl
  Ja tez mam zdjecia wojka, ktorego nie poznalam. Zginal w areszcie w wiezieni , w gestapo. Nazywal sie Tadeusz Janeczko.
 • jankowalski
  @Barbara Walencik-Basiu ja nie mam nic do załatwienia,nie mam działek do przekształcenia,a poza tym dobrze czytaj,nie ma żadnego Jankowskiego,zabrakło szkoły.
 • Kazimierska Pani
  a ja uważam, że dawni kazimierzacy mają zarówno powody do wstydu jak do dumy za nasz ówczesny Kazimierz! Po co te "popisówy" ? po co komu licytacja kto jest lepszy, radny nie radny byle zaradny !!!
 • Barbara Walencik
  Panie Jankowski bardzo przepraszam-co mają wspólnego wybory z mająca powstać wystawą poświęconą kazimierskiej historii ,której jestem bardzo ciekawa.Wydaje mi się ,że mam do tego prawo tak jak każdy z nas.A co chodzi o ten brud o którym pan pisze to są odpowiednie służby które tym się zajmują - w Rynku robią to dobrze,Krakowska jest w remoncie jak zostanie ukończona zapewniam ,że będzie porządek.Proponuje Panu za rok startować na Radnego miałby Pan szansę na wprowadzenie porządku nie tylko w mieście ale w całej gminie.
 • jankowalski
  @Barbara Walencik-może zainteresuj się innymi ważnymi sprawami dla mieszkańców,a nie nagle rok przed wyborami poczułaś zamiłowanie do fotografii.Przespaceruj się ulicą Krakowską ,Zamkową ,zobacz ten brud w mieście.
 • Adam Raciborski
  Mam zdjęcie z 1947 roku z ulicy Nadrzecznej ze szkoły sióstr zakonnych - kurs szycia. Moja babcia uczestniczyła mieszkała w Słotwinach, czy też może być takie zdjęcie.?
 • szok
  Tamtego świata już nie ma , po prostu nie ma już Kazimierza w Kazimierzu ,jest NOWE -ale czy lepsze??Chętnie dam zdjęcia na tą wystawę .
 • Walenty Trąbalski
  Skoro Pan Stanisław zaaprobował, to róbcie tak dalej ;)
 • Stanisław
  Aprobuję, doskonały pomysł, takie wystawy powinny być organizowane częściej i to w różnych miastach. Fajnie tak porównać, mam nadzieję że zbiorą duuuużo fotografii!
 • Barbara Walencik
  Ja również uważam że to kapitalny pomysł na zrobienie takiej wystawy,myślę ,że ta ekspozycja będzie się cieszyła wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców. W wielu z nas przywrócą wspomnienia dawno zapomnianych osób oraz będziemy mogli porównać miasteczko dawniej i dziś.Gratuluję pomysłu.
 • natka
  Też trzymam kciuki za powodzeniem przedsięwzięcia! Niestety, moja rodzina nie mieszkała w Kazimierzu i nie mogę wnieść wkładu w wystawę, ale chętnie obejrzę finalną wersję. Już nie mogę się doczekać
 • emigrator
  super pomysl, trzymam kciuki aby jak najwiecej fotografii udalo sie zebrac. moze nawet sam jakas mala cegielke z domowego archiwum dorzuce ;)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę