Powstaje wystawa "Kazimierzacy"

Skomentuj (15)

Fotografie pokoleń mieszkańców Kazimierza: dziadków, rodziców, dzieci, wnuków złożą się na wystawę "Kazimierzacy", którą przygotowuje – zapraszając wszystkich mieszkańców Kazimierza do współpracy – nowo powstała w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta.

Powstała w tym roku Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta przygotowuje swoją pierwszą wystawę. „Kazimierzacy” będzie to ekspozycja złożona ze zdjęć mieszkańców Kazimierza.

- Chcielibyśmy na wystawie zaprezentować fotografie pokoleń mieszkańców Kazimierza: dziadków, rodziców, dzieci, wnuków – mówi prowadząca pracownię Monika Dudzińska. – Realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa tylko przy Państwa życzliwości i współpracy. Zachęcam do podjęcia tego wyzwania, gdyż efekt może być imponujący.

Wystawę „Kazimierzacy”, nad którą patronat objął Burmistrz Kazimierza Dolnego, utworzą więc zdjęcia z rodzinnych albumów i szuflad. Warto je pokazać innym, bo to będzie lekcja kazimierskiej historii, powrót do świata, którego… no właśnie – czy aby na pewno już nie ma? Będzie to więc okazja do sprawdzenia, ile się w Miasteczku zmieniło i czy w ogóle nastąpiły jakieś istotne zmiany – o Kazimierzu mówią przecież, że „czas swój bieg tu zatrzymał i u studni przycupnął i czeka”…

- Celem tej wystawy będzie przypomnienie mieszkańców Kazimierza, którzy już odeszli oraz zaprezentowanie młodszego pokolenia kazimierzaków wnuków – mówi Monika Dudzińska. – Mam nadzieję, że wystawa będzie okazją do wzruszających spotkań i miłych rozmów.

Zdjęcia będą skanowane, a oryginały zwracane właścicielom. Termin przyjmowania fotografii upływa 31 sierpnia.

Kazimierska Pracownia działająca w strukturach Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki stawia sobie za cel gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie informacji o dziejach miasta, jego mieszkańcach i instytucjach. Szczególny nacisk położony zostanie na rejestrowaniu wspomnień najstarszych kazimierzaków. Pracownia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00.

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • Sajmon
  też mam troche zdjęć musze poszukać, ale pomysł super!!!
 • Kolo
  Wspaniały pomysł. Myślę że Łyki Kazimierskie go nie zniszczą.
 • ladyszki@wp.pl
  wujka przez u otwarte...
 • ladyszki.pl
  Ja tez mam zdjecia wojka, ktorego nie poznalam. Zginal w areszcie w wiezieni , w gestapo. Nazywal sie Tadeusz Janeczko.
 • jankowalski
  @Barbara Walencik-Basiu ja nie mam nic do załatwienia,nie mam działek do przekształcenia,a poza tym dobrze czytaj,nie ma żadnego Jankowskiego,zabrakło szkoły.
 • Kazimierska Pani
  a ja uważam, że dawni kazimierzacy mają zarówno powody do wstydu jak do dumy za nasz ówczesny Kazimierz! Po co te "popisówy" ? po co komu licytacja kto jest lepszy, radny nie radny byle zaradny !!!
 • Barbara Walencik
  Panie Jankowski bardzo przepraszam-co mają wspólnego wybory z mająca powstać wystawą poświęconą kazimierskiej historii ,której jestem bardzo ciekawa.Wydaje mi się ,że mam do tego prawo tak jak każdy z nas.A co chodzi o ten brud o którym pan pisze to są odpowiednie służby które tym się zajmują - w Rynku robią to dobrze,Krakowska jest w remoncie jak zostanie ukończona zapewniam ,że będzie porządek.Proponuje Panu za rok startować na Radnego miałby Pan szansę na wprowadzenie porządku nie tylko w mieście ale w całej gminie.
 • jankowalski
  @Barbara Walencik-może zainteresuj się innymi ważnymi sprawami dla mieszkańców,a nie nagle rok przed wyborami poczułaś zamiłowanie do fotografii.Przespaceruj się ulicą Krakowską ,Zamkową ,zobacz ten brud w mieście.
 • Adam Raciborski
  Mam zdjęcie z 1947 roku z ulicy Nadrzecznej ze szkoły sióstr zakonnych - kurs szycia. Moja babcia uczestniczyła mieszkała w Słotwinach, czy też może być takie zdjęcie.?
 • szok
  Tamtego świata już nie ma , po prostu nie ma już Kazimierza w Kazimierzu ,jest NOWE -ale czy lepsze??Chętnie dam zdjęcia na tą wystawę .
 • Walenty Trąbalski
  Skoro Pan Stanisław zaaprobował, to róbcie tak dalej ;)
 • Stanisław
  Aprobuję, doskonały pomysł, takie wystawy powinny być organizowane częściej i to w różnych miastach. Fajnie tak porównać, mam nadzieję że zbiorą duuuużo fotografii!
 • Barbara Walencik
  Ja również uważam że to kapitalny pomysł na zrobienie takiej wystawy,myślę ,że ta ekspozycja będzie się cieszyła wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców. W wielu z nas przywrócą wspomnienia dawno zapomnianych osób oraz będziemy mogli porównać miasteczko dawniej i dziś.Gratuluję pomysłu.
 • natka
  Też trzymam kciuki za powodzeniem przedsięwzięcia! Niestety, moja rodzina nie mieszkała w Kazimierzu i nie mogę wnieść wkładu w wystawę, ale chętnie obejrzę finalną wersję. Już nie mogę się doczekać
 • emigrator
  super pomysl, trzymam kciuki aby jak najwiecej fotografii udalo sie zebrac. moze nawet sam jakas mala cegielke z domowego archiwum dorzuce ;)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę