Powstaje szkoła kontenerowa

Skomentuj (25)

Wraz z nadejściem wiosny, przyszła pora na rozpoczęcie prac związanych z budową szkoły kontenerowej w Kazimierzu Dolnym. Obiekt ma powstać w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.

W Kazimierzu Dolnym tuż przy ulicy Kwaskowa Góra rozpoczęła się budowa szkoły z modułów kontenerowych. Cały obiekt ma stanąć na tzw. „Zielonym Parkingu” w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Obiekt mieścił będzie dziesięć sal lekcyjnych oraz pomieszczenia socjalne, korytarze i szatnie.

- W chwili obecnej trwają roboty przygotowawcze – mówi Beata Gałek z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. - Wykonawca uzyskał już zgodę na transport elementów konstrukcyjnych. Ma teraz 60 dni na wykonanie wszystkich prac. Potem nastąpi odbiór budynku.

Na wyznaczonym pod budowę placu zauważyć można już ciężki sprzęt. Powoli zaczynają powstawać pierwsze budynki. Prace te mają potrwać do połowy maja. Wtedy też, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, w tymczasowym lokum rozpoczną się zajęcia lekcyjne.

Cały czas trwają również prace przy konkursie na wykonanie koncepcji architektonicznej budynku nowej szkoły, w którym mieścić się będzie Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym. A na przygotowanie koncepcji projektanci nie mają zbyt wiele czasu. Termin jej przedstawienia upływa 18 kwietnia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (25)

 • pijany znad grodarza
  muszę znależć czas / czytaj : przestać pić/ na przeczytanie argumentacji nauczyciela1.
  Podoba mi się myśl7. Kino, scena? Sponsorów nie ma? Wystrczy dać plac. Sponsor ogarnie sam temat, turyście będą zadowoleni i biznesy zaczną się kręcić. Czy się myle" : "
 • nauczyciel1
  Drogi rodzicu.
  Ludzi kreatywnych młodych w naszej gminie nie brakuje. Masz racje ze trzeba się wypowiedzieć na forum-zebraniu. Może watro zaprosić tych młodych przedsiębiorczych którzy nie chodzą na zebrania bo nie wiemy kiedy (bo pracujemy-ale może warto znaleźć chwile)i gdzie i co jest planowane.
  No chyba ze władze miasta nie chcą robić drastycznych posunięć żeby się nie narazić innym osobom i jest im tak wygodniej.
 • nauczyciel1
  No właśnie drogi rodzicu ujawnij sie.
  Najpierw piszesz ze jestem szczęśliwym człowiekiem potem złym- komuś tu brak zdecydowania.
  Do twojej wiadomości w wyborach nie startowałem i nie mam zamiaru startować- widząc co politycy robią i jak się zachowują.
  Ale bezmyślność ich posunięć mnie i większą część społeczeństwa OSŁABIA.
  Oczywiście usprawiedliwia ich chęć uzyskania następnej kadencji i dlatego robią to co robią i mamy jak mamy.
  1. Jeżeli chodzi o tą szkołę no normalne ze nikt nie chce tracić pracy ale nie normalne jest utrzymywanie 2 oddziałów 10 os.tego samego rocznika w jednej szkole w tak małej gminie?!- no chyba ze gmine stać na to. Czy jak dzieci bedzie mniej to też będziemy robić np.2 klasy pierwsze po 7 ucznów w klasie a potem może po 5 os.? Wtedy tez nie będziemy zwalniać nauczycieli , czy urzędników bo na danym etacie nie ma co robić albo jedna soba z powodzeniem może ogarnąć prace 2 urzędników?
  2. Kazimierz jest miejscowością turystyczną i duża część pieniędzy powinna być wydawana na ściągnięcie turystów, zachęcenie ich do przyjazdu m.in koncerty, imprezy, o czystości juz nie wspomne, o ławkach też, o koszach, czystości , mapach itd.
  Czy przy takich przedsięwzięciach nie potrzeba ludzi do pracy? Może ktogoś trzeba przekwalifikować?
  Polacy to sprytny naród i jak zobaczą ze na czymś można zrobić pieniądze to raz dwa wezmą się za to, zatrudniając przy tym inne osoby do pracy.
  W innych miastach turystycznych potrafią zarobić na turyście- nie jednodniowym jak u nas.
  3.Jeżeli chodzi o basen tzn. projekt który powstał za bardzo duże pieniądze i umarł śmiercią naturalną- odrazu było wiadomo ze gmina nie jest w stanie udzwignąć takiej inwestycji więc po co było wydawać pieniądze na ten projekt? Czy nie lepiej było zainwestować w promocje?
  4.Myślisz ze ile zarabia nauczyciel dyplomowany? :) powiedz, a jak się mylisz to cie sprostuje.
  5. Kto tu mówi o jednym nauczycielu w szkole? Nie mylmy "picia z gotowaniem".
  6. Pomysł na zarobienie?- patrz punkt 2 potencjał w miasteczku jest tylko jest grupa ludzi którym nie pasuje zeby do Kazimierza przyjeżdzało więcej turystów nie jedno dniowych.
  7. Kino, scena? Sponsorów nie ma? Wystrczy dać plac. Sponsor ogarnie sam temat, turyście będą zadowoleni i biznesy zaczną się kręcić. Czy się myle?
  8. Za stado przepraszam- uniosłem się. :)
  ZACZNIJMY MYŚLEĆ ROZSĄDNIE
 • rodzic
  mieszkaniec- przyznasz , że najłatwiej kontrowersyjne poglądy już nie mówię o szkalowaniu głosi się tu na forum pod nikiem. Jeśli pojawia się tak kreatywna osoba jak -nauczyciel to moim skromnym zdaniem powinien spróbować w realu i zderzyć się z rzeczywistośćią. Przecież można się pięknie różnić .Ja swoje nawet kontrowersyjne poglądy wypowiadam publicznie , a wtedy i widać i słychć.Może czasem brak mi zdrowego rozsądku,może kieruję się emocjami jak to kobieta,ale odwagi na pewno mi nie brakuje.I jeszcze mam marzenie , aby ten portal stał się forum dyskusyjnym ludzi o wysokiej kulturze,głowie pełnej pomysłów i bez nienawiści.Czy taki świat nie byłby piękny ?
 • mieszkaniec
  Jakoś tak wszyscy nawołujecie do ujawnienia się, zatem drogi rodzicu daj przykład podaj imię i nazwisko swoje,a potem żądaj tego samego od innych innych! Odwagi!!!
  Odwagi rodzicu!!!
 • rodzic
  "nauczycielu1" -gdzie Ty z tym zdrowym rozsądkiem byłeś jak były wybory?!
  Ciekawa jestem Twojej kampanii wyborczej , czy wtedy twarzą w twarz z wyborcą, a nie tak jak teraz pod nikiem byłoby cię stać na powiedzenie swoim potencjalnym wyborcom- nauczycielom , że chcesz likwidować szkoły,albo że będziesz zwalniał urzędników ?
  Nie wypowiadam się na temat basenu bo to nie moja bajka, nie wiem jak to się odbywało , ale uważam że miejskie pola to bardzo dobry teren na kompleks basenów.
  Wracając do tematu ja mogę swoje dziecko wozić , ale są rodzice ,których na to nie stać, a szkoła jest publiczna i ma obowiązek zapewnić dowożenie.
  Dziękuję tym czasem za wczasy,pozwolisz że sama sobie wybiorę towarzystwo na urlop,przy tej okazji chcę Cię poinformować że jestem dobrze wykształcona i lubię to co robię .Nie zazdroszczę nauczycielom ich pracy.Ja tylko myślałam ,że rozdajesz pensjonaty i tu już mogłabym się zastanowić.Tylko ta pensja - 1000 zł dla człowieka po studiach , zwłaszcza dla mężczyzny...? Trochę mało , 2000 zł dla kobiety w moim wieku to też trochę mizernie bo z moimi ambicjami byłabym już nauczycielem dyplomowanym i to już do zniesienia zwłaszcza z perspektywą zwolnienia i w zamian za to pensjonat od kogoś takiego jak Ty.
  Idąc Twoim tokiem myślenia , można na szkole zaoszczędzić więcej, a może wszystkich przedmiotów będzie uczyła tylko jedna nauczycielka, tak jak było dawno, dawno temu ? Jeśli wszystko przeliczamy na pieniądze to przyznasz to świetny pomysł.
  Rozumiem - szukasz pieniędzy- dlaczego w szkole?
  Podaj pomysł jak zarobić ,a nie jak komuś zabrać.
  Obawiam się , że nawet gdyby się ziściły Twoje pomysły szukania oszczędności w szkole to ze swoim zdrowym rozsądkiem uważasz że wystarczy na - kino, scenę na której będzie się coś działo itd. ? Ciekawa jestem czy wiesz ile kosztuje takie jednorazowe "dzianie" się na scenie ? Ja tak.
  Jesteś pełen pomysłów -UJAWNIJ się ODWAGI.Człowiek najbardziej żałuje tego czego nie zrobił.Może następne wybory będą Twoje.Po co na starość masz żałować , że się nie spełniłeś i będzieśz jednym z tych , którzy na tym portalu krytykują wszystkie inicjatywy- jeszcze raz odwagi.
  A może powinieneś mierzyć wyżej, bo wracając do głównego tematu kontenerów ,są finansowane z innego ministerstwa niż budowa szkoły . Tak więc na tym wyższym stopniu władzy też miałbyś co robić.
  I jeszcze jedno - stado to może być owiec , a nie ludzi.Nauczyciel też człowiek.
  Myślę że nie jesteś złym człowiekiem , ale za każdym działaniem stoi konkretna osoba , ma imię, nazwisko , rodzinę.
  Zdrowy rozsądek w życiu jest bardzo ważny ,ale jest jeszcze empatia.
 • nauczyciel 1
  Drogi KARO tu nie tylko chodzi o nauczycieli- tu chodzi całe podejście do sprawy.
  Może to zabrzmi brutalnie ale to co stało się ze szkołą, to był odpowiedni moment dzięki aby rozwiązać sprawe redukcji szkół. Robienie stowarzyszeń to zabieranie się jak pies do jeża. Jest to próba bezbolesnego zalatwienia sprawy(tymczasowego). Trzeba mówić wprost i dać ludziom wcześniej informacje ze bedzie redukcja etatów i niech sami coś szukają, część odejdzie na emeryture bo bojąc się straty pracy wybierze tą mniejszą emeryture.Komuś tu brakuje "jaj" bo następne wybory też pasowało by wygrać.. może potrzeba osoby z zewnątrz -osoba która będzie poza układami- ciotka,kuzyn,sąsiad,itp. Tupnie nogą i zacznie rozsądnie myśleć. Tu nie tylko chodzi o posady w szkole-w urzędzie widać jak niektórzy mają "dużo pracy". Tu też trzeba by przewietrzyć i ogarnąć temat.
  Choć obecny Pan BURMISTRZ mial kilka dobrych posuniec. Standardowych krzykaczy (którym nie zależy na rozwoju turystyki w mieście i poza nim) ze spotkań "wygonić" -zakrzyczeć, otoczyc sie ludzmi ktorzy chca cos zrobic. Proponuje zaprosić młodych przedsiębiorców- wykaz w gminie:) ci napewno rozsądniej myślą.
  Dlaczego nie ma imprez w lecie- jak są to dlaczego tak mało? Dlaczego nie ma stałej sceny na której by codziennie coś się działo? Dlaczego np. kino na małym rynku nie może działać cały sezon?Dlaczego sezon trwa tylko latem- 2-3 miesiące? itd.
  A i drogi RODZICU czekam na odpowiedz gdzie ten basen-kompleks basenów bo chętnie wybiore się z dzieckiem.
  ZACZNIJMY MYŚLEĆ ROZSĄDNIE
 • Karo
  Jakież to larum podniosło się w ubiegłym roku w Gminie jak Burmistrz chciał ograniczyć etaty nauczycieli i powołać stowarzyszenia. Gdzie byliście wtedy żeby wesprzeć Burmistrza. Bardzo wygodnie jest się tutaj anonimowo wypowiadać, trzeba było być na zebraniach w tych szkołach i mówić jak to nauczycielom dobrze i trzeba im to ukrucić. Za chwile być może niektórzy nauczyciele stracą pracę. Kto będzie winien oczywiście dyrektor i Burmistrz. Na pewno nie będziecie popierać tych decyzji!!!
 • mieszkaniec
  Nareszcie rozsądny głos odważnego nauczyciela1. Masz rację obecna "polityka" zatrudnienia ( wydawanie pieniedzy z kasy gminy na dublowanie etatów), liczebność klas, marny poziom nauczania (wszyscy muszą zdać, pozorna troska o to, aby dzieciaki nie odeszły do innych szkół)... doprowadzi do samozagłady szkolnictwa. Zresztą taka sytuacja ma miejsce od lat - "siłą" walczy się o utrzymanie klas 9- 10 osobowych, jakby nie mogła być jedna klasa 19 osobowa lub 25. Nauczyciele robią wszystko aby uniknąć wypowiedzenia i jeszcze przez rok brać 100% pensji (tzw urlopy zdrowotne, zreszta potem wykorzystywane do róznych celów czasami nawet zarobkowych)
  Ale skoro burmistrz godzi się na taką sytuację tzn., że jesteśmy bogatą gminą i możemy to wszystko finansować. Nie dziwmy się potem że mamy drogi jakie mamy, kontenery na "wieczność" itd....
 • nauczyciel 1
  Drogi rodzicu..
  1.Ciesze się że kontenery są finansowane przez Ministerstwo ( ale to jest przykład żle wydanych pieniędzy- to Ty nie biedziesz wozić dziecka 3km. do szkoły tylko spacerkiem chcesz prowadzać do klasy 8os.!! skoro stać nas na to)
  2.Rozsądniej i ekonomiczniej było by wydać te pieniądze z kontenerów na szybszą budowe nowej szkoły.
  3.Gmina nie kupi busów żeby wozić dzieci do szkoły- a to że firmy widzą w tym biznes to jest chyba normalne ( no chyba ze znasz taką firme co bedzie wozić za free- jeśli znasz to daj namiar to chętnie pojade daleko na wakacje tam gdzie jest czyściej na ulicach gdzie są kosze na śmieci itp. gdzie wiedzą jak zarządzać miejscowością typowo TURYSTYCZNĄ- i chętnie cie zabiore)
  4. procedura budowy się rozpoczęła:) coś pamiętam też o projekcie basenów za nie małe pieniądze finansowane przez gmine ( skoro jesteś tak zorientowany to proszę uświadom mnie gdzie te baseny?)
  5. Skoro chcesz żeby twoje dziecko uczyło się w mało liczebnej klasie to zapisz go do prywatnej szkoły. ( patrz ekonomicznie z perspektywy wielu mieszkańców i całej gminy), a jeżeli to ci nie odpowiada to napisz do Ministerstwa że klasy mają być małe to raz dwa cie sprostują . W każdej szkole klasy są 20+ os. i te małe oddziały się zamyka.
  Myślisz ze jak wybudują szkołe to dalej będą utrzymywać mniejsze szkoły? CO z tamtymi nauczycielami? Tamtych nie bedzie szkoda zwolnic?
  6. A Ty drogi rodzicu kiedy byłeś w szkole? Czy uważasz ze szkoła jest dobrze wyposażona : boiska, klasopracownie, komputery świetlice itp?
  7. No lepiej utrzymywać stado nauczycieli i pełną obsługe x3 niż ograniczyć to i zaoszczędzone pieniądze wydać na szeroko rozumianą turystyke w mieście.
  Nikt nie mówi ze mają to być drastyczne cięcia z miesiąca na miesiąc ,ale poinformować ludzi wcześniej i połowa sama znajdzie sobie prace, poprzenosi się do innych szkół, zmieni zawód i sprawa będzie rozwiązana.
  8.No widzisz było się uczyć żeby być belfrem w Kazimierzu i zarabiać 1000-2000 zł/mc
  PRACA ŁATWA I PRZYJEMNA-ZAPRASZAM NA DYŻUR NA PRZERWE i PRZYGOTOWYWANIE SIE DO LEKCJI, SPRAWDZANIE PRAC, RADY, SZKOLENIA, ROZLICZANIE DZIENNIKA ITP. :)
  ZACZNIJMY MYŚLEĆ ROZSĄDNIE
 • rodzic
  1.Ja - rodzic nie chcę , aby moje dziecko jeździło do szkoły w Bochotnicy czy Uściążu.
  2.Szkoła kontenerowa jest finansowana przez Ministerstwo, a nie Gminę!(czytaj- nie ma szkoły kontenerowej -nie ma pieniędzy)
  3.Do przetargu na dowożenie dzieci przystępują te firmy ,które widzą w tym biznes- ciebie nie będą pytały o zdanie(gmina ma obowiązek dowożenia- dzieci- zgodnie z przepisami.
  4.Procedura budowy nowej szkoły już się rozpoczęła-śpisz?
  5.Ja jako rodzic chcę, aby moje dziecko uczyło się w mało licznej klasie-TO jest nowoczesność. 6.Nauczycielu kiedy Ty byłeś w szkole? że piszesz- komputer "od święta"
  7."Połowa mniej ludzi..." na wszystkim można oszczędzić w Tescco zrobili samoobsługowe kasy... , nie "wpadła bym" , aby wychowawczynię mojego dziecka zamienić na ławkę czy kosze...
  Nauczycielu świetnie umiesz zorganizować czyjeś życie włącznie ze zmianą zawodu- pensjonat też kupisz takiemu zwolnionemu nauczycielowi ?
  Już żałuję że nie jestem belfrem w Kazimierzu .
  Rozumiem że jesteś szczęsliwym dobrze ustawionym człowiekiem i jeszcze ludzie żyjący wokół ciebie zadowoleni- tyle w Tobie "zdrowego rozsądku".
 • pijany znad Grodarza
  Widzialem. Szybko idzie. Wiadomo. Kontenery. Martwie sie o poziom nauczania w nich. Mamy bardzo dobrych nauczycieli, ale kiedy Oni ZEJDĄ do TYMACZASOWOŚCI /czytaj: emerytury/ to: Boże nas broń.
 • nauczyciel 1
  Cała ta szkoła kontenerowa to chory pomysł i kolejne wydanie pieniędzy bez sensu.
  Dzieci powinny być wożone do innej szkoły np.Uściąż, Bohotnica (uprzedze innych- na ranną zmiane i busikami) i zamast wydawać kase na KONTENERY zająć się budową nowej szkoły (wkomponowanej w krajobraz, bogatej,wyposażonej w nowoczesną sale gimnastyczną, klasopracownie,sprzęt komputerowy itp.). No i ta liczebność klas Dąbrówka - Kazimierz ekonomicznie patrząc powinny być połączone oddziały i wtedy kasa by się zgadzała i szkoła jedna była by bogatą szkołą w której dzieci miały by warunki (nowoczesne) do nauki a nie 2 biedne oddziały ale mało liczebne i dzieci widzące komputer "od święta".
  Połowa mniej ludzi pracujących w szkole=oszczędność dla gminy= inwestycje np.ławki,kosze,czyste ulice, oznakowanie szlaków pieszych i rowerowych a dzięki temu ci (bezrobotni nauczyciele) utrzymali by się z turystów nie tylko sezonowych ale i poza sezonem.
  ZACZNIJMY MYŚLEĆ ROZSĄDNIE
 • duch
  podniecać sie czymś- każdy ma prawo to naturalne - ale podniecać się , że ktoś się podnieca to już objaw chorobowy ...
 • uczen
  zadna złosliwość tylko mi się niedobrze robi ze ktoś się podnieca ze raptem po paru miesiącach przywiezli kontenery ktore dawno powinny stać a nie biedne dzieci sie wlóczą po jakiś Dąbrowkach po nocach zresztą a oni teraz robia z tego sukces alw coz Polska to chory kraj
 • Karo
  Ludzie skąd w Was tyle złośliwości? Czy krytyka wszystkich i wszystkiego to jakaś Wasza filozofia na życie? Gdybyś miał trochę pojęcia o budowaniu uczniu to wiedziałbyś że na każdym placu budowy pierwszym obietem jest zawsze toaleta.
 • uczen
  jako pierwsze przyjechaly toalety które wczoraj z pasją fotografował pan Dyrektor
 • szok
  karo , jak to mówią ''pożyjemy zobaczymy ''
 • Karo
  Ha Ha Ha odezwali się wszystko wiedzący mądrale!!!!!!!!!!!!
 • Szok
  dla niepoznaki

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę