Powstaje kazimierska strefa relaksu

W Kazimierzu Dolnym co chwilę coś się dzieje – koncerty, spotkania, wernisaże. Jednak większość tych atrakcji przeznaczona jest dla turystów. A gdzie w tym wszystkim mieszkańcy? Gdzie atrakcje dla młodzieży czy dzieci? Nie ma sensu bezczynnie czekać. Konkretny pomysł już jest, teraz trzeba go zrealizować. A w pomoc może włączyć się każdy!

- Uwaga! Reaktywujemy boisko do piłki plażowej! Niestety, badyle nas przerosły – pisze na swoim profilu na Facebooku Weronika Ziarnicka. - Chcemy stworzyć sympatyczne miejsce do spędzania wolnego czasu w wakacje. Potrzebujemy ludzi do pomocy, narzędzi i rękawiczek. Im nas więcej, tym weselej i szybciej będziemy mogli się plażować. Zapraszamy w środę 3 lipca o godz. 13.00 na boisko nad Wisłą. Pomożecie?
Co to za akcja? O co tak naprawdę chodzi? Otóż kazimierska młodzież szuka miejsca, by móc wspólnie spędzać wolny czas. Jest lato, wakacje …, idealnie więc byłoby znaleźć miejsce nad Wisłą. Może boisko do piłki plażowej? Czemu nie, zwłaszcza że od dawna nikt o nim nie pamięta. Jest zaniedbane i zarośnięte. Ale też w bardzo dobrej lokalizacji. Trzeba więc działać!
Na początek boisko zostało wygrabione, grupa młodzieży zebrała też śmieci. Jednak do dalszych prac potrzebna jest pomoc większej ilości osób, stąd ten apel.
- Pomóc może każdy – mówi Weronika Ziarnicka. - Potrzebujemy rąk do pracy i narzędzi ogrodniczych. Trzeba usunąć krzewy, czyli mile widziane są sekatory i osoby chętne z kosami spalinowymi.
Sam pomysł i inicjatywa wyszła od kazimierskiej młodzieży. Bo cóż młodzi mieszkańcy mogą latem robić w Miasteczku? Wakacje to czas spotkań z przyjaciółmi, wspólnej zabawy, pikników i wieczornych ognisk. Czyż nie byłoby wspaniale, gdyby w Kazimierzu istniała swego rodzaju strefa relaksu dla mieszkańców? Miejsce, w którym lokalna społeczność mogłaby się integrować...
Chcecie poznać więcej szczegółów? Skontaktujcie się z Weroniką Ziarnicką na Facebooku lub telefonicznie 793 686 182. Stwórzmy wspólnie kazimierską strefę relaksu!

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę